23rd Annual Harvest Moon Regattaź
Lakewood Yacht Club | October 01-December 31, 1969

CRUISING WITHOUT SPINNAKER-BLUE, Division D (6 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
PosSail SkipperCrewBoatClubRatingDiv.Finish TimeElapsedTime AllowCorrectedTime BehindPenalty Pts
11Brantly Minor Bill Burge
David Tyler
Jaylyn Hamm
George Cushing
Other WomanGBCA/
/
/
/
158 [D][BEN] 1|19:14:34 29:14:34 06:35:00 22:39:34 00:00:00 /0.00 3
241749Rob Freas Andrew Houghton
Mike Hancock
Jim Blackerby
Tent Weido
Dick Gunn
Rob Freas
SSTV GremlinSea Scouts, BSA/
/
/
/
/
/
155 D 1|19:17:48 29:17:48 06:27:30 22:50:18 00:10:44 /0.00 4
34200Brian Schirard Bill Hopkins
Justin Tipler
Jim Nelson
Bob Ross
Russ Dionne
Wayne Phillips
Second WindNautic Yacht Club/
/
/
/
/
/
136 [D][CAT] 2|00:03:37 34:03:37 05:40:00 28:23:37 05:44:03 /0.00 16
413Mike Nodier Cayennenone 131 [D][BEN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNC/0.00 47
5271Mark Hiler Mark Hiler
Brenda Hiler
Bruce Swart
Tammy Swart
Doug Cain
Patty Rushing
Robert Briscoe
SeaFlightBay Yacht Club/
/
/
/
/
/
/
165 [D][CAT] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
67David Jupp Bill Nowlin
Wayne Buss
Lynette Jupp
Craig Cunningham
David Jupp
Sona'dorNone/
/
/
/
/
139 [D][CAT] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47

Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
Principal Race Officer: Andrea Todaro

Information is provisional and subject to modification


CRUISING WITHOUT SPINNAKER-BLUE, Division F (7 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
PosSail SkipperCrewBoatClubRatingDiv.Finish TimeElapsedTime AllowCorrectedTime BehindPenalty Pts
1266Glenn Robinson Glenn Robinson
Judith Robinson
Bob Martin
Janice Martin
Don Kugle
Cindy Winton
Dixie Apple 3LYC/
/
/
/
/
/
174 [F][BEN] 1|21:00:03 31:00:03 07:15:00 23:45:03 00:00:00 /0.00 7
23821Eric Heinz Ricardo Gomez
Michael Graff
Rex Featherston
Bob Bennett
Eric Heinz
Medicinal PurposeIndependent/
/
/
/
/
176 [F][BEN] 1|22:00:36 32:00:36 07:20:00 24:40:36 00:55:33 /0.00 11
3293Richard Fox Richard Fox
Katherine Fox
Bill Straker
Audrey Straker
Bon TempsGBCA/
/
/
/
165 [F][BEN] 2|00:04:01 34:04:01 06:52:30 27:11:31 03:26:28 /0.00 14
4130AJoey Abshire Dana Rolke
Tom Holland
Russel Tait
Joey Abshire
Janler IINo affiliation/
/
/
/
177 [F][BEN] 2|02:31:27 36:31:27 07:22:30 29:08:57 05:23:54 /0.00 17
5333Frank Elvin Frank Elvin Little Miss MagicWaterford Harbor/ 215 [F][BEN] 2|06:25:55 40:25:55 08:57:30 31:28:25 07:43:22 /0.00 21
681AEdward Heartfield Verdenone 158 [F][BEN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNC/0.00 47
736Jim Whitworth Sylvia Whitworth
Chris Colley
Cathy Colley
Hail ColombiaBay Yacht Club, Corpus Christi, TX/
/
/
198 F NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47

Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
Principal Race Officer: Andrea Todaro

Information is provisional and subject to modification


CRUISING WITHOUT SPINNAKER-BLUE, Division G (7 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
PosSail SkipperCrewBoatClubRatingDiv.Finish TimeElapsedTime AllowCorrectedTime BehindPenalty Pts
160ACarolyn Hamilton Kevin Haines
David Bush
Cathy Bush
Lunar EclipseWatergate Yachting Center/
/
/
242 G NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
285ALouis Hill, Jr. Louis Hill, Jr.
Michael Collins
Clint Rendall
Garrett Butler
Equinoxn/a/
/
/
/
211 G NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
3418Bill Hill Lois Hill
David Allen
David Damm
Bill Hill
So BlessedWatergate/
/
/
/
225 G NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
4325+Ronnie Simmons Richard West
David Ferguson
Mark Drouin
My TributeNone(Kemah Marina)/
/
/
242 G NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
566AGarnett Beard Kathryn Van Leuzen
Chester Ruder
Paul Bearden
CC JemTMCA/
/
/
230 [G][TMCA] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
68Kat Harris Trey Harris
Shannon Scully
Taylor Pena
Kat Harris
DawntreaderSailing Anarchy Yacht Club/
/
/
/
245 G NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
780Hugo Barrera Karlitabrazosport yacht club 241 G NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNC/0.00 47

Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
Principal Race Officer: Andrea Todaro

Information is provisional and subject to modification


CRUISING WITHOUT SPINNAKER-BLUE, Division A (7 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
PosSail SkipperCrewBoatClubRatingDiv.Finish TimeElapsedTime AllowCorrectedTime BehindPenalty Pts
1128John LeBourhis CarambaN/A 120 [A][CAT] 1|18:35:13 28:35:13 05:00:00 23:35:13 00:00:00 /0.00 6
2164Michael Brady Patrick Fiega
Billy Vicic
Raymond Fosdick
David Popken
Kevin Brown
All I Need...none/
/
/
/
/
136 [A][CAT] 1|19:32:32 29:32:32 05:40:00 23:52:32 00:17:19 /0.00 8
361AKen Hutchinson Matt Ralls
Brent Berringer
Bill Hallmark
NautilusLYC/
/
/
113 [A][TMCA][BEN] 1|18:38:55 28:38:55 04:42:30 23:56:25 00:21:12 /0.00 9
4334Robert Giles Emilio DeCardenas
David Giles
Bill Frazier
Lou DeLone
Scott DeLone
James Weaver
Cache'Lakewood Yacht Club/
/
/
/
/
/
75 [A][BEN] 1|18:11:20 28:11:20 03:07:30 25:03:50 01:28:37 /0.00 13
548ASteve O'Brien Alice Kilgo
Richard Collins
Joanne Collins
Kent Yokley
Brent Eyster
Ocean StarTMCA/
/
/
/
/
88 [A][TMCA][BEN] 1|23:11:22 33:11:22 03:40:00 29:31:22 05:56:09 /0.00 18
6089Larry Shelton Pamela Shelton
Eric Gustafson
Mary Gustafson
David Williams
Southern GirlNone/
/
/
/
142 [A][CAT] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
7114Mark Sickafoose Shane Stafford
Bill Auffenberg
Bill Feretti
Steve Cooper
John Newsome
Dylan Seff
Their Tuition 3none/
/
/
/
/
/
145 [A][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNC/0.00 47

Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
Principal Race Officer: Andrea Todaro

Information is provisional and subject to modification


CRUISING WITHOUT SPINNAKER-BLUE, Division BEN (17 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
PosSail SkipperCrewBoatClubRatingDiv.Finish TimeElapsedTime AllowCorrectedTime BehindPenalty Pts
1423ELAINE MASPERO ELAINE MASPERO
DON FINNEY
BARBARA SCHLINDER
DOUG SCHLINDER
HOPE DENICOLA
KEVIN DENICOLA
LA MALAGUENAWATERFORD HARBOR/
/
/
/
/
/
163 [B][BEN] 1|19:23:24 29:23:24 06:47:30 22:35:54 00:00:00 /0.00 2
21Brantly Minor Bill Burge
David Tyler
Jaylyn Hamm
George Cushing
Other WomanGBCA/
/
/
/
158 [D][BEN] 1|19:14:34 29:14:34 06:35:00 22:39:34 00:03:40 /0.00 3
31650Ken Weatherford Starfishnone 94 [B][BEN] 1|17:04:33 27:04:33 03:55:00 23:09:33 00:33:39 /0.00 5
4266Glenn Robinson Glenn Robinson
Judith Robinson
Bob Martin
Janice Martin
Don Kugle
Cindy Winton
Dixie Apple 3LYC/
/
/
/
/
/
174 [F][BEN] 1|21:00:03 31:00:03 07:15:00 23:45:03 01:09:09 /0.00 7
561AKen Hutchinson Matt Ralls
Brent Berringer
Bill Hallmark
NautilusLYC/
/
/
113 [A][TMCA][BEN] 1|18:38:55 28:38:55 04:42:30 23:56:25 01:20:31 /0.00 9
63821Eric Heinz Ricardo Gomez
Michael Graff
Rex Featherston
Bob Bennett
Eric Heinz
Medicinal PurposeIndependent/
/
/
/
/
176 [F][BEN] 1|22:00:36 32:00:36 07:20:00 24:40:36 02:04:42 /0.00 11
7334Robert Giles Emilio DeCardenas
David Giles
Bill Frazier
Lou DeLone
Scott DeLone
James Weaver
Cache'Lakewood Yacht Club/
/
/
/
/
/
75 [A][BEN] 1|18:11:20 28:11:20 03:07:30 25:03:50 02:27:56 /0.00 13
8293Richard Fox Richard Fox
Katherine Fox
Bill Straker
Audrey Straker
Bon TempsGBCA/
/
/
/
165 [F][BEN] 2|00:04:01 34:04:01 06:52:30 27:11:31 04:35:37 /0.00 14
9046Howard Hughes Howard Hughes
Jill Hughes
Hannah Hughes
Howdy Hughes
Tony Williams
Charles Scovill
Becca Scoville
Colin Scoville
Makan AnginLYC/
/
/
/
/
/
/
/
155 [B][BEN] 2|00:36:25 34:36:25 06:27:30 28:08:55 05:33:01 /0.00 15
10130AJoey Abshire Dana Rolke
Tom Holland
Russel Tait
Joey Abshire
Janler IINo affiliation/
/
/
/
177 [F][BEN] 2|02:31:27 36:31:27 07:22:30 29:08:57 06:33:03 /0.00 17
1148ASteve O'Brien Alice Kilgo
Richard Collins
Joanne Collins
Kent Yokley
Brent Eyster
Ocean StarTMCA/
/
/
/
/
88 [A][TMCA][BEN] 1|23:11:22 33:11:22 03:40:00 29:31:22 06:55:28 /0.00 18
12333Frank Elvin Frank Elvin Little Miss MagicWaterford Harbor/ 215 [F][BEN] 2|06:25:55 40:25:55 08:57:30 31:28:25 08:52:31 /0.00 21
13440John Broderick vanantrep david
chuck matheson
tony magnus
john broderick
French KissLYC/
/
/
/
137 [B][BEN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNC/0.00 47
14213AJim Long Frank Cano
Tricia Cano
Bob Schwartz
Mike Hamer
Rhonda Long
C'est BonNone/
/
/
/
/
170 [B][BEN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
1522Ralph Unglaube Charles McAlister
John Kalna
Richard Unglaube
Evan Dupont
Carl J. Burmeister jr.
Sun RunnerLake Charles Yacht club/
/
/
/
/
132 [B][BEN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNC/0.00 47
1613Mike Nodier Cayennenone 131 [D][BEN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNC/0.00 47
1781AEdward Heartfield Verdenone 158 [F][BEN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNC/0.00 47

Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
Principal Race Officer: Andrea Todaro

Information is provisional and subject to modification


CRUISING WITHOUT SPINNAKER-BLUE, Division CAT (6 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
PosSail SkipperCrewBoatClubRatingDiv.Finish TimeElapsedTime AllowCorrectedTime BehindPenalty Pts
1128John LeBourhis CarambaN/A 120 [A][CAT] 1|18:35:13 28:35:13 05:00:00 23:35:13 00:00:00 /0.00 6
2164Michael Brady Patrick Fiega
Billy Vicic
Raymond Fosdick
David Popken
Kevin Brown
All I Need...none/
/
/
/
/
136 [A][CAT] 1|19:32:32 29:32:32 05:40:00 23:52:32 00:17:19 /0.00 8
34200Brian Schirard Bill Hopkins
Justin Tipler
Jim Nelson
Bob Ross
Russ Dionne
Wayne Phillips
Second WindNautic Yacht Club/
/
/
/
/
/
136 [D][CAT] 2|00:03:37 34:03:37 05:40:00 28:23:37 04:48:24 /0.00 16
4089Larry Shelton Pamela Shelton
Eric Gustafson
Mary Gustafson
David Williams
Southern GirlNone/
/
/
/
142 [A][CAT] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
5271Mark Hiler Mark Hiler
Brenda Hiler
Bruce Swart
Tammy Swart
Doug Cain
Patty Rushing
Robert Briscoe
SeaFlightBay Yacht Club/
/
/
/
/
/
/
165 [D][CAT] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
67David Jupp Bill Nowlin
Wayne Buss
Lynette Jupp
Craig Cunningham
David Jupp
Sona'dorNone/
/
/
/
/
139 [D][CAT] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47

Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
Principal Race Officer: Andrea Todaro

Information is provisional and subject to modification


CRUISING WITHOUT SPINNAKER-BLUE, Division HUN (14 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
PosSail SkipperCrewBoatClubRatingDiv.Finish TimeElapsedTime AllowCorrectedTime BehindPenalty Pts
1101Ted Greak Frayed KnotLakewood YC 136 [E][HUN] 1|17:07:47 27:07:47 05:40:00 21:27:47 00:00:00 /0.00 1
2191Jim Hall Mark Miller
Jerry Sparks
James Mason
Kenny Bartosh
Richard Collier
Jim Hall
RenaissanceLakewood Yacht Club/
/
/
/
/
/
151 [E][TMCA][HUN] 1|20:35:24 30:35:24 06:17:30 24:17:54 02:50:07 /0.00 10
3281Ed Brauer Ed Brauer
Tom Fitzpatrick
Peggy Fitzpatrick
John Urbaneck
Steve Williams
SolsticeLYC/
/
/
/
/
146 [C][HUN] 1|21:03:43 31:03:43 06:05:00 24:58:43 03:30:56 /0.00 12
4106AThomas Sherrill Jr Wandering StarGBCA, TMCA 139 [C][TMCA][HUN] 2|01:48:14 35:48:14 05:47:30 30:00:44 08:32:57 /0.00 19
5777AMichael Wilkinson Michael Wilkinson
Howard Martin
Kurtis Martin
Rob Runnels
Larry Kousal
Dave Allen
Aero SailsLYC/
/
/
/
/
/
145 [C][HUN] 2|03:30:03 37:30:03 06:02:30 31:27:33 09:59:46 /0.00 20
656ARobert Riggs Beverly Riggs
Robert Riggs
Gloria Rooney
Dick Caswell
Sammie Caswell
Ray Cook
Water's EdgeTexas Mariners Cruising Assoc./
/
/
/
/
/
156 [E][TMCA][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
73Larry Litton Lontano Marenone 143 [E][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
8233South Coast Sailing Adventures-Ralph Lamb HarmonySouth Coast Sailing 141 [E][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
9114Mark Sickafoose Shane Stafford
Bill Auffenberg
Bill Feretti
Steve Cooper
John Newsome
Dylan Seff
Their Tuition 3none/
/
/
/
/
/
145 [A][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNC/0.00 47
1045AHal Hicks Neola Brown
Michelle Hicks
David Brown
Joe Robinson
Tarah ShellWaterford Harbor/
/
/
/
150 [C][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
1141Joseph Beck Jim Beck
Ruelle Parker
Kenneth Hund
Jim Robinson
Semper FiPort Arthur Yacht Club/
/
/
/
153 [C][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
12101ADaniel Knierien Jerry Leblanc
Jeff Cunkleman
Craig Messer
Dick Jennings
Mark Dielh
Laurie Dielh
RelianceNautic Yacht Club/
/
/
/
/
/
151 [C][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
1351371Mike Janota WaypointGalveston Yacht Club 134 [E][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
14420Bruce Urband Susan Urband
William Hensley
Larry Harris
IndulgenceTMCA/
/
/
148 [E][TMCA][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47

Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
Principal Race Officer: Andrea Todaro

Information is provisional and subject to modification


CRUISING WITHOUT SPINNAKER-BLUE, Division TMCA (7 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
PosSail SkipperCrewBoatClubRatingDiv.Finish TimeElapsedTime AllowCorrectedTime BehindPenalty Pts
161AKen Hutchinson Matt Ralls
Brent Berringer
Bill Hallmark
NautilusLYC/
/
/
113 [A][TMCA][BEN] 1|18:38:55 28:38:55 04:42:30 23:56:25 00:00:00 /0.00 9
2191Jim Hall Mark Miller
Jerry Sparks
James Mason
Kenny Bartosh
Richard Collier
Jim Hall
RenaissanceLakewood Yacht Club/
/
/
/
/
/
151 [E][TMCA][HUN] 1|20:35:24 30:35:24 06:17:30 24:17:54 00:21:29 /0.00 10
348ASteve O'Brien Alice Kilgo
Richard Collins
Joanne Collins
Kent Yokley
Brent Eyster
Ocean StarTMCA/
/
/
/
/
88 [A][TMCA][BEN] 1|23:11:22 33:11:22 03:40:00 29:31:22 05:34:57 /0.00 18
4106AThomas Sherrill Jr Wandering StarGBCA, TMCA 139 [C][TMCA][HUN] 2|01:48:14 35:48:14 05:47:30 30:00:44 06:04:19 /0.00 19
556ARobert Riggs Beverly Riggs
Robert Riggs
Gloria Rooney
Dick Caswell
Sammie Caswell
Ray Cook
Water's EdgeTexas Mariners Cruising Assoc./
/
/
/
/
/
156 [E][TMCA][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
666AGarnett Beard Kathryn Van Leuzen
Chester Ruder
Paul Bearden
CC JemTMCA/
/
/
230 [G][TMCA] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
7420Bruce Urband Susan Urband
William Hensley
Larry Harris
IndulgenceTMCA/
/
/
148 [E][TMCA][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47

Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
Principal Race Officer: Andrea Todaro

Information is provisional and subject to modification


CRUISING WITHOUT SPINNAKER-BLUE, Division B (6 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
PosSail SkipperCrewBoatClubRatingDiv.Finish TimeElapsedTime AllowCorrectedTime BehindPenalty Pts
1423ELAINE MASPERO ELAINE MASPERO
DON FINNEY
BARBARA SCHLINDER
DOUG SCHLINDER
HOPE DENICOLA
KEVIN DENICOLA
LA MALAGUENAWATERFORD HARBOR/
/
/
/
/
/
163 [B][BEN] 1|19:23:24 29:23:24 06:47:30 22:35:54 00:00:00 /0.00 2
21650Ken Weatherford Starfishnone 94 [B][BEN] 1|17:04:33 27:04:33 03:55:00 23:09:33 00:33:39 /0.00 5
3046Howard Hughes Howard Hughes
Jill Hughes
Hannah Hughes
Howdy Hughes
Tony Williams
Charles Scovill
Becca Scoville
Colin Scoville
Makan AnginLYC/
/
/
/
/
/
/
/
155 [B][BEN] 2|00:36:25 34:36:25 06:27:30 28:08:55 05:33:01 /0.00 15
4440John Broderick vanantrep david
chuck matheson
tony magnus
john broderick
French KissLYC/
/
/
/
137 [B][BEN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNC/0.00 47
5213AJim Long Frank Cano
Tricia Cano
Bob Schwartz
Mike Hamer
Rhonda Long
C'est BonNone/
/
/
/
/
170 [B][BEN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
622Ralph Unglaube Charles McAlister
John Kalna
Richard Unglaube
Evan Dupont
Carl J. Burmeister jr.
Sun RunnerLake Charles Yacht club/
/
/
/
/
132 [B][BEN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNC/0.00 47

Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
Principal Race Officer: Andrea Todaro

Information is provisional and subject to modification


CRUISING WITHOUT SPINNAKER-BLUE, Division C (6 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
PosSail SkipperCrewBoatClubRatingDiv.Finish TimeElapsedTime AllowCorrectedTime BehindPenalty Pts
1281Ed Brauer Ed Brauer
Tom Fitzpatrick
Peggy Fitzpatrick
John Urbaneck
Steve Williams
SolsticeLYC/
/
/
/
/
146 [C][HUN] 1|21:03:43 31:03:43 06:05:00 24:58:43 00:00:00 /0.00 12
2106AThomas Sherrill Jr Wandering StarGBCA, TMCA 139 [C][TMCA][HUN] 2|01:48:14 35:48:14 05:47:30 30:00:44 05:02:01 /0.00 19
3777AMichael Wilkinson Michael Wilkinson
Howard Martin
Kurtis Martin
Rob Runnels
Larry Kousal
Dave Allen
Aero SailsLYC/
/
/
/
/
/
145 [C][HUN] 2|03:30:03 37:30:03 06:02:30 31:27:33 06:28:50 /0.00 20
445AHal Hicks Neola Brown
Michelle Hicks
David Brown
Joe Robinson
Tarah ShellWaterford Harbor/
/
/
/
150 [C][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
541Joseph Beck Jim Beck
Ruelle Parker
Kenneth Hund
Jim Robinson
Semper FiPort Arthur Yacht Club/
/
/
/
153 [C][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
6101ADaniel Knierien Jerry Leblanc
Jeff Cunkleman
Craig Messer
Dick Jennings
Mark Dielh
Laurie Dielh
RelianceNautic Yacht Club/
/
/
/
/
/
151 [C][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47

Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
Principal Race Officer: Andrea Todaro

Information is provisional and subject to modification


CRUISING WITHOUT SPINNAKER-BLUE, Division E (7 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
PosSail SkipperCrewBoatClubRatingDiv.Finish TimeElapsedTime AllowCorrectedTime BehindPenalty Pts
1101Ted Greak Frayed KnotLakewood YC 136 [E][HUN] 1|17:07:47 27:07:47 05:40:00 21:27:47 00:00:00 /0.00 1
2191Jim Hall Mark Miller
Jerry Sparks
James Mason
Kenny Bartosh
Richard Collier
Jim Hall
RenaissanceLakewood Yacht Club/
/
/
/
/
/
151 [E][TMCA][HUN] 1|20:35:24 30:35:24 06:17:30 24:17:54 02:50:07 /0.00 10
356ARobert Riggs Beverly Riggs
Robert Riggs
Gloria Rooney
Dick Caswell
Sammie Caswell
Ray Cook
Water's EdgeTexas Mariners Cruising Assoc./
/
/
/
/
/
156 [E][TMCA][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
43Larry Litton Lontano Marenone 143 [E][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
5233South Coast Sailing Adventures-Ralph Lamb HarmonySouth Coast Sailing 141 [E][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
651371Mike Janota WaypointGalveston Yacht Club 134 [E][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47
7420Bruce Urband Susan Urband
William Hensley
Larry Harris
IndulgenceTMCA/
/
/
148 [E][TMCA][HUN] NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME NO TIME DNF/0.00 47

Race Information: Start Date/Time = October 01, 2009 14:00:00, Length (NM) = 150
Principal Race Officer: Andrea Todaro

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network