USA JUNIOR OLYMPIC SAILING FESTIVAL NORTHEAST YOUTH CHAMPIONSHIPS
BOOTHBAY HARBOR YACHT CLUB | July 15-16, 2013

C420 (39 boats)

Race 4
Race Information: Start Date/Time = July 15, 2013 00:00:00
PosSail SkipperCrewClubPenalty Pts
11301Jasper Houston Annie Britton Southport Yacht Club/ Southport Yacht Club /0.00 1
26905Cameron Loncoski Eric Heilshorn Portland Yacht Club/ Portland Yacht Club /0.00 2
33822Sean Beaulieu Catie Hopkins MDI Community Sailing Center/ MDI Community Sailing Center /0.00 3
45718Jack Roberts Natalie Butler Southwest Harbor Fleet/ Northeast Harbor Fleet /0.00 4
51305David Turley Jennifer Killian Southport Yacht Club/ Southport Yacht Club /0.00 5
66214Ethan Merrill Dan Morse Harraseekett Yacht Club/ Harraseeket Yacht Club /0.00 6
76906Clayton Sasaki Anna Morin Portland Yacht Club/ Portland Junior Yacht Club /0.00 7
87199Cooper Siepert Audrey Morin Portland Yacht Club/ Portland Yacht Club /0.00 8
9BH33Tram Evans Grace Eysenbach Bucks Harbor Yacht Club/ Buck's Harbor Yacht Club /0.00 9
1030Felix Wolfram willaim tagliamonte North Haven Casino/ north haven casino /0.00 10
1114680Rose Flanagan Lydia Morin CYC/ CYC /0.00 11
12BH31William Aherne Marika Van Dusen Buck's Harbor Yacht Club/ Bucks Harbor /0.00 12
131302David H. Wollins, Jr. Kendall Brower Southport Yacht Club/ Southport Yacht Club /0.00 13
1404629Cecily Page Yvonne Rogers KYC/ KYC /0.00 14
152369McV LaPointe Peter O'Brien Agamenticus Yacht Club/ Agamenticus Yacht Club /0.00 15
161303Nuala Spillane Megan Roach Southport Yacht Club/ Southport Yacht Club /0.00 16
1710018Simon Morin Hugh Levitt Camden Yacht Club/ Camden Yacht Club /0.00 17
18BH32Perry Chase Will Reynolds Buck's Harbor Yacht Club/ Buck's arbor Yacht Club /0.00 18
1954orren fox anita wray northeast harbor fleet/ northeast harbor fleet /0.00 19
2004614Lincoln Herrington Olivia Herrington KYC/ KYC /0.00 20
212919Katherine Bertolini Madison Lavigne Agamenticus Yacht Club/ Agamenticus Yacht Club /0.00 21
2214369Ben PALMER Elizabeth Babcock Portland Yacht Club/ Portland Yacht Club /0.00 22
231307Emma Jacobs Kelley Phippen Southport Yacht Club/ Southport Yacht Club /0.00 23
24BHYC 2Meredith McCuskey Corinne Poitras Boothbay Harbor YC/ Boothbay Harbor Yacht Club /0.00 24
251308Sally Apolinsky Tessa Houston southport yacht club/ southport yacht club /0.00 25
265892Evan Murray Ana Knight OBYC/ OBYC /0.00 26
272934Jack Northrop pierce Wood Agamenticus Yacht Club/ Agamenticus Yacht Club /0.00 27
28BHYC1Katherine Clark Caroline Hunt Boothbay Harbor Yacht Club/ Boothbay Harbor Yacht Club /0.00 28
294713Hannah Welles Grace Materne CCIA/ CCIA /0.00 29
30BHYC4Aidan Clark Caleb Gray BHYC/ Boothbay Harbor Yacht Club /0.00 30
315887Max Bell Alison Maas KYC/ KYC /0.00 31
322613Alexander Berry Fiona Ahearne CCIA/ CCIA /0.00 32
336215Robbie Millar Mason Meier Harraseeket Yacht Club/ Harraseeket Yacht Club /0.00 33
341306Kiley Roach Alex Maurer SYC/ SYC /0.00 34
35BHYC3Milhous Dungan Teddy Matel BHYC/ BHYC /0.00 35
365649Josh Clark Eric Knight OBYC/ OBYC /0.00 36
37VH188Samantha Gaudette Wyatt Mozingo AYC/ Agamenticus Yacht Club /0.00 37
382933Austin Kennie Jess Young Agamenticus Yacht Club/ Agamenticus Yacht Club /0.00 38
391015Elizabeth Dunlap Chelsea Hartnett OBYC/ Orrs Bailey Yacht Club /0.00 39

Race Information: Start Date/Time = July 15, 2013 00:00:00,

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network