2016 US Junior Olympic Regatta the River Romp
Edison Sailing Center | October 15-16, 2016

C420 (22 boats) (top)
Series Standing - 11 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 16, 2016 1:57:54 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  Total Pos
1  
7666   Jack Groves/
Dylan Heinz  
Sarasota/ Sarasota Youth Sailing   [14]   3   1   8   1   1   1   2   8   9   4   38  
1  
2  
3651   Alex Temko/
Scott Walters  
DYSA / CCSC/ DYSA / CCSC   3   1   6   3   2   [12]   2   5   3   12   2   39  
2  
3  
9291   Joshua Temko/
Sage Walters  
CCSC / DYSA/ DYSA / CCSC   4   4   5   1   6   3   5   [15]   5   2   7   42  
3  
4  
7210   Julia Kowalewska/
Camila Cardona  
CRYC/ CRYC   [10]   7   7   6   4   9   7   4   2   4   6   56  
4  
5  
7661   Ciara Dorsay/
Skye Ehrhart  
SYSP/ SYSP   8   8   10   [13]   3   13   8   1   1   6   1   59  
5  
6  
7844   Dylan Brazee/
Chris Kiener  
US Sailing Center of Martin County/ USSCMC   1   9   4   5   8   2   [13]   10   12   5   5   61  
6  
7  
8295   Mateo Rodriguez   CCSC   7   5   [14]   12   7   11   3   12   7   1   3   68  
7  
8  
4577   Alex Gonzalez/
Danny Hughes  
Coral Reef Yacht Club/ Coral Reef Yacht Club   11   6   2   9   12   5   6   9   4   [18]   10   74  
8  
9  
3223   Carrie Marshall/
Anna Milllbourn  
Sarasota Youth Sailing/ Sarasota Youth Sailing   2   10   9   2   14   4   [16]   3   13   8   11   76  
9  
10  
7787   Hoyt Corns/
Alex Torres  
VYBA/ Vyba   [15]   13   8   15   5   6   11   7   9   7   9   90  
10  
11  
7842   Lourdes Isabella Gallo/
Carolina Gaston  
Key Biscayne Yacht Club/ Key Biscayne Yacht Club   5   2   11   10   9   10   9   14   [17]   13   12   95T  
11  
12  
2010   Sean Toro/
Colin Figley  
davis island yacht club/ Diyc   12   [14]   12   14   10   7   4   8   10   10   8   95T  
12  
13  
7213   Enrique Gaston/
Louis La Fontisee IV  
Coral Reef Yacht Club/ Coral Reef Yacht Club   17   12   16   7   11   15   10   6   6   3   [23/DSQ]   103  
13  
14  
7663   Will Murray/
Rob Woithe  
Sarasota Youth Sailing/ Bradenton Yacht Club/Sarasota Youth Sailing   6   11   3   11   16   14   [17]   11   11   11   13   107  
14  
15  
7230   Michael Dorsey II/
Ashley deLisser  
CRYC/CGSC/ Coral Reef Yacht Club   16   [18]   15   4   15   8   15   13   14   14   14   128  
15  
16  
7900   Richard Kertatos   edison sailing center   9   15   13   [16]   13   16   14   16   16   16   15   143  
16  
17  
2012   Ryan Gray/
Pharaoh Tyehimba  
DIYSF/ DIYC   [18]   16   17   17   18   18   12   18   15   15   17   163  
17  
18  
7665   Jack Soodek   SYS   13   19   18   19   [20]   17   18   17   18   17   16   172  
18  
19  
6333   Bryn Muller/
Erin O'Brien  
CCSC/ CCSC   20   [21]   20   18   17   20   21   19   19   19   18   191  
19  
20  
2541   Riley Baugh/
Michael Thompson  
MRPF/ Bradenton Yacht Club   19   20   19   20   19   19   19   20   20   [21]   20   195  
20  
21  
4854   Alexis Drelich/
Nikki Gay  
Clearwater Community Sailing Center/ CCSC   21   17   21   21   21   21   20   [23/DNS]   23/DNS   20   19   204  
21  
22  
7219   Cesare Allocco/
Nicholas Leshaw  
Coral Reef Yacht Club/ Coral Reef Yacht Club   [23/DNS]   23/DNS   23/DNS   23/DNS   23/DNS   23/DNS   22   23/DNS   23/DNS   23/DNS   23/DNS   229  
22  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network