13th Annual Xtreme Regatta
Oshkosh Yacht Club | July 17-18, 2017

X Boat (50 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Tuesday, July 18, 2017 1:18:24 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
B11   Boaty McBoatface   Jonah Boykin/
Chandler Jarecki  
Beulah/    6   6   2   7   21  
1  
2  
A136   Not Too Sh-Abby   Abby Eckert/
Allison Heimsch  
Cedar Lake/    8   2   8   6   24  
2  
3  
I-25   All In   Chapman Petersen/
Caroline Holland  
Lake Geneva Yacht Club/    1   14   9   1   25  
3  
4  
OO-24   boomerang   Quinn Harris/
Nora Kandziora  
Labelle/    4   10   4   10   28  
4  
5  
B6   Barr-B-Que   Brigit Barr/
Caroline LeRoy  
Lake Beulah/    9   1   15   9   34  
5  
6  
D30   Penguin   Nathan Hetzler/
Graham Hetzler  
Delavan/    2   21   7   11   41  
6  
7  
X13   Xackley   Suzanne Ackley/
Henry Ackley  
Pine/    10   18   6   8   42  
7  
8  
I-35   JPOWER   Jared Plummer/
Joey Plummer  
Lake Geneva Yatch Club/    24   22   3   3   52T  
8  
9  
A14   Hamburger   Lindsey Vollmar   CLYC/
/
/
/   
13   5   13   21   52T  
9  
10  
X8   Portofino   Luca Marban/
Alec Harned  
Pine Lake Yacht Club/    16   15   19   5   55  
10  
11  
V10   Wally's Warriors   Jack Schweda/
John Lieber  
Pewaukee Yacht Club/    12   3   17   24   56  
11  
12  
I-11   5 Star   Kyle Navin/
Mya Burdick  
LGYC/    3   39   16   4   62  
12  
13  
A13   Triskaidekaphobia   Charlie Eckert/
Carson Boemer  
Cedar Lake/    14   40   1   14   69  
13  
14  
J13   Superstition   Emily Scherer/
Ally Hansen  
Oshkosh Yacht Club/    26   7   18   19   70T  
14  
15  
J25   Epic X   Maria Castle/
Eddie Hansen  
Oshkosh/    17   9   14   30   70T  
15  
16  
X4      Ellie Harned/
Stella Marban  
Pine Lake/    34   26   12   2   74  
16  
17  
B7   Little Schmidt   Annie Cate Schmidt/
Anneliese Leroy  
Beulah/    5   17   36   17   75  
17  
18  
J2   Fearless   Jack Scherer/
Jacob Bowman  
Oshkosh Yacht Club/    21   8   26   22   77  
18  
19  
OO-17   Rush   Sean Mihelich/
Jackson Brockman  
La Belle Yacht Club/    7   4   38   32   81  
19  
20  
OO-144   LandShark   Jackson Walker/
Dylan Hopwood  
LaBelle Yacht Club/    30   19   11   23   83  
20  
21  
A17   Shezawiz   Ali Vollmar/
Kelsey Vollmar  
CLYC/    15   23   24   25   87  
21  
22  
A15   Three Hour Two-er   Meredith Kent/
Addie Vaupel  
CLYC/    11   11   39   31   92  
22  
23  
B99   UNSB   Augie Jarecki/
William Webber  
LBYC/    39   16   29   12   96  
23  
24  
V19   Full Tilt   Quinn Kaiser/
Charlie Bruss  
Pewaukee Yacht Club/    33   43   5   16   97  
24  
25  
B3   Komonster   Ryan Komas/
Brian Zettlemoyer  
Lake Beulah/    32   25   28   13   98T  
25  
26  
V511   Aderyn   Red Tornehl/
Grayson Bruss  
Pewaukee Yacht Club/    18   30   21   29   98T  
26  
27  
I-1   Shimmer   Monroe Melges/
Annie Rowe  
LGYC/    28   12   23   37   100  
27  
28  
I-12   G Force   Thomas Whowell/
Sailor Whowell  
LGYC/    29   20   20   33   102  
28  
29  
A42   Frayed Knot   Nathan Vaupel/
Mollie Shabino  
Cedar/    20   36   30   20   106  
29  
30  
I-45   Blue Lightning   Finn Burdick/
Henrique Lowe  
LGYC/    46   38   10   15   109  
30  
31  
J60   Hulk Splash   Abe Weston/
Levi Morris  
Oshkosh Yacht Club/    35   29   25   26   115  
31  
32  
X88   Capn Poodle   Simon Rolfs/
Peter VonHagke  
Pine/    37   31   22   28   118  
32  
33  
A5   CLASSIFIED   Brittany Shabino/
Sam Eckert  
CLYC/    36   37   32   18   123  
33  
34  
X40      Kit Harned/
Lanie Sotos  
Pine Lake/    44   13   37   34   128  
34  
35  
B24   Eat My Wake   Alex Rietz/
Alex Mueller  
Lake Beulah Yacht Club/    22   27   33   47   129  
35  
36  
A86   R8E   Owen Bailey-Waltz/
Tess Laforest  
CLYC/    19   32   42   38   131  
36  
37  
N321   For Breeze   Marissa Tegeder/
Alli Hofkamp  
Nagawicka/    31   49   27   27   134  
37  
38  
J6   Sea Ya   Grace Toney/
Kate Lynn  
OYC/    23   33   43   39   138  
38  
39  
B5   Sassy Sailor   Izzy Rietz/
Callie Smith  
Lake Beulah Yacht Club/    25   28   47   42   142  
39  
40  
J1   Summer Snowboard   Bailey Lira/
Talia Sheehan  
OYC/    38   42   31   35   146  
40  
41  
J151   May the Wind be With You   Harry Hirschberg/
Caden Harrison  
OYC/    27   24   48   48   147T  
41  
42  
A3   Captain Kirk   Sophia Kirk/
Marie King  
Cedar Lake/    43   34   34   36   147T  
42  
43  
I-20   World Traveller   Kathleen Crannell/
Ava Novak  
LGYC/    40   35   46   44   165  
43  
44  
B14   Air On Sail   Aaron LeRoy/
Sydney Urben  
Beulah/    48   41   40   40   169  
44  
45  
X26   Y Knot   Anna Marshall/
Natalie Cartwright  
PLYC/    42   47   35   49   173T  
45  
46  
A11   Maverick   Michael Rolfs/
Fiona Trester  
CLYC/    41   46   45   41   173T  
46  
47  
I-30   Starburst   Lauren Crannell/
Matthew Sexton  
LGYC/    47   45   41   43   176  
47  
48  
J20   Queen Meri   Meredith Weston/
Zoe Olmstead  
Oshkosh Yacht Club/    49   44   44   45   182  
48  
49  
J11   Dominus Venti   Mateo Lira/
Olivia Sheehan  
OYC/    50   48   49   46   193  
49  
50  
J98   Sea serpent   Quintin Barkell/
Burke Buser  
Oshkosh yacht club/    45   50   50   50   195  
50  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network