Oxford Regatta - Race to Oxford - PHRF
Tred Avon Yacht Club | August 12, 2017in

PHRF N (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, August 15, 2017 2:10:00 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (10 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 93278, Shogun, THOMAS Demarco, Tayc, 1- ; 1   
2. 95, Island Girl, Brian Flynn, PBRYC, 2- ; 2   
3. 60850, Gotcha, Paul Bellezza, CYC, 3- ; 3   
4. 2481, Skylark, Anne Decker, CBYRA, 4- ; 4   
5. 93352, Kolohe Anakalia, Robert Yoho, Miles River Yacht Club, 5- ; 5   
6. 12, Jane Says, Robert Dunigan, GIYS, 6- ; 6   
7. C&C 121, Atlas, Peter Holden, RIYC, 7- ; 7   
8. 156, Five O'clock, Michael Jewell, CRCA, 8- ; 8   
9. 63320, Molto Bene, Richard Ewing, Bcyc, 11/DNF- ; 11T   
9. 53557, Eclipse, Stephen Toner, BCYA, 11/DNC- ; 11T   
 



PHRF (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, August 15, 2017 2:07:52 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: A0%2FA1 (3 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. USA77, Saykadoo, Stephen McManus[A0/A1], AYC, 2- ; 2   
2. USA 38, Amadeus, Jack Yaissle[A0/A1], TAYC, 5- ; 5   
3. USA 34, Blockade Runner, Taran Teague[A0/A1], AYC, 8- ; 8   
 



Division: A2 (8 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 25, Mischief, John Bode[A2], TAYC, 6- ; 6   
2. 73456, "L'OUTRAGE", bruce gardner[A2], AYC, 7- ; 7   
3. 53352, Airmail, Scott Steele[A2], SSC, 9- ; 9   
4. 63264, Blinding Fury, Eric Richardson[A2], none, 10- ; 10   
5. USA 39, Monitor, Jeff Wightman[A2], TAYC, 14- ; 14   
6. USA 16, Up-Tempo, Charles Monet[A2], TAYC, 20/DNC- ; 20T   
6. 999, Smoky, Richard Zantzinger[A2], AYC, 20/DNS- ; 20T   
6. 60118, , Elliott Crooke[A2], CBYRA, 20/DNS- ; 20T   
 



Division: B (7 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 421138, Victorine, David Conlon[B], CBMM, 3- ; 3   
2. 40535, Second Mouse, Nick Iliff[B], SCC, 4- ; 4   
3. 93123, Gabrielle, Branden Spear[B], CYC, 11- ; 11   
4. 68120, Orion, Jon Opert[B], SCC, 12- ; 12   
5. 2021, Nicole, Tommy Campbell[B], TAYC, 13- ; 13   
6. 83348, Blaze Star, Patrick teeling[B], cbyra, 20/DNF- ; 20T   
6. 93176, Ippon, Sean Gallagher[B], EYC, 20/DNC- ; 20T   
 



Division: C (1 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 33400, Witch's Flower, Michael Johns[C], GSA, 1- ; 1   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network