Laser Masters Gulf Coast Championship
US Sailing Center - Martin County | November 04-05, 2017

Laser (26 boats) (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 05, 2017 4:48:53 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points ,W/ Masters Handicap
1. 207143, Ernesto Rodriguez[Master], USSC, 1-1-1-1-1-[4]-2-4-11 ; 25   
2. 195649, Dave Chapin[Grand Master], LESC, 2-2-2-2-7-[8]-3-5-23 ; 30   
3. 208839, Peter Vessella[Grand Master], StFYC, 7-6-5-3-2-3-[12]-1-27 ; 34   
4. 187687, David Hiebert[Master], USSCMC/FWBC, 3-4-7-8-3-[11]-1-2-28 ; 42   
5. 189772, Rob Hallawell[Master], Ycyc, 5-3-3-4-5-[7]-7-3-30 ; 44   
6. 204462, Patrick Wachholz[Master], Barrie Yacht Club, 4-10-6-7-6-10-[13]-6-49 ; 63   
7. 209073, Britt Hughes[Grand Master], Cedar Point YC, 10-8-9-5-9-[20]-8-8-57 ; 64   
8. 210648, Dave Hillmyer[Apprentice Master], Sarasota Sailing Squadron, 6-7-4-9-4-5-[11]-9-44 ; 65   
9. 200564, Courtney Voehl[Grand Master], Island Village Racing, 14-9-8-14-[18]-2-4-13-64 ; 71   
10. 152939, Andy Culver[Master], Florida Yacht Club, 9-5-10-[27/DNC]-8-18-6-7-63 ; 77   
11. 199916, David Hartman[Great Grand Master], NOMAD, [21]-15-13-6-11-13-9-12-79 ; 79   
12. 173953, Peter Hansen[Grand Master], USSCMC, [23]-13-12-12-15-9-5-10-76 ; 83   
13. 212432, Matt Fisher[Grand Master], Hoover Sailing Club, 13-12-14-17-12-6-14-[27/DNS]-88 ; 95   
14. 171628, Kenneth Swetka[Grand Master], Crescent Sail YC, 19-[23]-11-11-10-17-16-15-99 ; 106   
15. 196117, Juan Gaitan[Grand Master], LESC, [20]-14-20-15-17-1-19-20-106 ; 113   
16. 192093, Brian Gilcher[Grand Master], NOMAD, 8-17-[27/DNF]-27/DNC-16-12-15-11-106 ; 113   
17. 184454, Hal Gilreath[Grand Master], Florida, [22]-20-16-10-13-15-18-16-108 ; 115   
18. 173996, Bill Mckenzie[Great Grand Master], PBSC, 11-19-18-19-[22]-21-10-18-116 ; 116   
19. 170673, James Liebl[Master], Coconut Grove Sailing Club, 15-[18]-15-16-14-16-17-17-110 ; 124   
20. 209352, Robert Camp[Great Grand Master], Davis Island Yacht Club, 18-[24]-19-21-19-14-21-19-131 ; 131   
21. 199912, Tim Landt[Grand Master], SPYC, 12-11-17-13-[27/DNS]-27/DNC-27/DNC-27/DNC-134 ; 141   
22. 206154, Monica Wilson[Master], usscmc, 17-22-[27/DNF]-27/DNC-20-19-20-14-139 ; 153   
23. 2, Michael Gammill[Master], None, 16-16-22-20-[27/DNC]-27/DNC-27/DNC-27/DNC-155 ; 169   
24. 199400, Christina Persson[Apprentice Master], Lauderdale YC, 24-21-21-18-21-22-22-[27/DNF]-149 ; 170   
25. 206107, Matt Craven[Grand Master], None, [27/DNC]-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-189 ; 196   
26. 184447, Alexander Birukoff[Apprentice Master], USSC Miami, [27/DNC]-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-189 ; 210   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network