2017 Junior Olympics
Pensacola Yacht Club | June 30-July 02, 2017in

Opti Green (top)
Series Standing - 0 races scored

Information is final.
Division: (9 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club Total Pos
 



Opti Red White Blue (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 02, 2017 3:20:47 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: B (5 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
21427   Kate Gibbons [B]   SYC   4   1   1   2   [9]   3   4   15  
1  
2  
20453   Nate Hartwell [B]   Fairhope YC   9   5   6   9   [15]   9   11   49  
2  
3  
12087   Reed Carpenter [B]   Mobile   [13]   11   5   13   13   10   6   58  
3  
4  
20888   Daniel Salvaggio [B]   PYC   12   [14]   11   10   11   8   9   61  
4  
5  
14016   Mollie Lagarde [B]   Southern Yacht Club   14   12   10   [16]   12   16   14   78  
5  
 



Division: R (5 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
15112   Emory Friend [R]   SYC   1   [9]   2   1   1   2   1   8  
1  
2  
13344   william tebrake [R]   South Carolina Yacht Club   3   [7]   3   4   2   7   3   22  
2  
3  
13294   Ricky Miller [R]   Jackson   2   3   7   [11]   6   4   7   29  
3  
4  
9288   Addison Jones [R]   PYC / HIYC   8   4   [18/OCS]   8   4   12   8   44  
4  
5  
22439   Gus Thames [R]   Mobile YC   16   17   14   17   [18/DNC]   18/DNC   18/DNC   100  
5  
 



Division: W (7 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
18311   Liam Christopher [W]   Southern Yacht Club   [7]   6   4   3   3   6   2   24  
1  
2  
9654   Coco Goldenberg [W]   Southern Yacht Club   [11]   2   9   5   8   1   10   35  
2  
3  
20000   Joe Comer [W]   FYC   6   8   8   7   10   5   [13]   44  
3  
4  
16662   Brayden Cope [W]   Southern Yacht Club   [18/DNF]   13   12   6   5   11   12   59  
4  
5  
14151   Justinas Petkauskas [W]   Southern yacht club   10   15   [18/OCS]   14   7   15   5   66  
5  
6  
6822   Lorraine Goldenberg [W]   Southern Yacht Club   5   10   [18/OCS]   12   14   13   15   69  
6  
7  
14878   Cruz Dabney [W]   Fairhope Yacht Club   15   16   13   15   16   14   [18/RET-BF]   89  
7  
 



Laser Radial (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 02, 2017 3:20:47 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (6 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
201316   Zack Smith   Pensacola Yacht Club   2   1   2   1   [3]   3   1   10  
1  
2  
162197   Matt Grove   Pyc   3   2   1   3   [5]   4   2   15  
2  
3  
175485   Nilah Miller   Jackson   1   [4]   4   2   4   1   4   16  
3  
4  
185861   James Simkins   Pensacola Yacht Club   [4]   3   3   4   2   2   3   17  
4  
5  
162412   Donovan Kane   Pensacola Yacht Club   5   5   5   5   1   5   [7/RET-BF]   26  
5  
6  
3   Jake Cozart   Pensacola Yacht Club   [7/DNF]   7/DNF   7/DNF   7/DNF   7/DNC   7/DNC   7/DNC   42  
6  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network