2017 Junior Olympics
Pensacola Yacht Club | June 30-July 02, 2017in

Opti Green (top)
Series Standing - 0 races scored

Information is final.
Division: (9 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
 



Opti Red White Blue (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 02, 2017 3:20:47 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: B (5 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 21427, Kate Gibbons[B], SYC, 4-1-1-2-[9]-3-4- ; 15   
2. 20453, Nate Hartwell[B], Fairhope YC, 9-5-6-9-[15]-9-11- ; 49   
3. 12087, Reed Carpenter[B], Mobile, [13]-11-5-13-13-10-6- ; 58   
4. 20888, Daniel Salvaggio[B], PYC, 12-[14]-11-10-11-8-9- ; 61   
5. 14016, Mollie Lagarde[B], Southern Yacht Club, 14-12-10-[16]-12-16-14- ; 78   
 



Division: R (5 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 15112, Emory Friend[R], SYC, 1-[9]-2-1-1-2-1- ; 8   
2. 13344, william tebrake[R], South Carolina Yacht Club, 3-[7]-3-4-2-7-3- ; 22   
3. 13294, Ricky Miller[R], Jackson, 2-3-7-[11]-6-4-7- ; 29   
4. 9288, Addison Jones[R], PYC / HIYC, 8-4-[18/OCS]-8-4-12-8- ; 44   
5. 22439, Gus Thames[R], Mobile YC, 16-17-14-17-[18/DNC]-18/DNC-18/DNC- ; 100   
 



Division: W (7 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 18311, Liam Christopher[W], Southern Yacht Club, [7]-6-4-3-3-6-2- ; 24   
2. 9654, Coco Goldenberg[W], Southern Yacht Club, [11]-2-9-5-8-1-10- ; 35   
3. 20000, Joe Comer[W], FYC, 6-8-8-7-10-5-[13]- ; 44   
4. 16662, Brayden Cope[W], Southern Yacht Club, [18/DNF]-13-12-6-5-11-12- ; 59   
5. 14151, Justinas Petkauskas[W], Southern yacht club, 10-15-[18/OCS]-14-7-15-5- ; 66   
6. 6822, Lorraine Goldenberg[W], Southern Yacht Club, 5-10-[18/OCS]-12-14-13-15- ; 69   
7. 14878, Cruz Dabney[W], Fairhope Yacht Club, 15-16-13-15-16-14-[18/RET-BF]- ; 89   
 



Laser Radial (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 02, 2017 3:20:47 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (6 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 201316, Zack Smith, Pensacola Yacht Club, 2-1-2-1-[3]-3-1- ; 10   
2. 162197, Matt Grove, Pyc, 3-2-1-3-[5]-4-2- ; 15   
3. 175485, Nilah Miller, Jackson, 1-[4]-4-2-4-1-4- ; 16   
4. 185861, James Simkins, Pensacola Yacht Club, [4]-3-3-4-2-2-3- ; 17   
5. 162412, Donovan Kane, Pensacola Yacht Club, 5-5-5-5-1-5-[7/RET-BF]- ; 26   
6. 3, Jake Cozart, Pensacola Yacht Club, [7/DNF]-7/DNF-7/DNF-7/DNF-7/DNC-7/DNC-7/DNC- ; 42   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network