District 13 Laser Championship
US Sailing Center Martin County | December 02-03, 2017

Laser (32 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, December 03, 2017 11:19:50 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
210460   Gage Wilson      Jacksonville University   1   1   [5]   1   1   1   5  
1  
2  
207143   Ernesto Rodriguez      Miami sailing center   [6]   5   4   2   3   5   19  
2  
3  
157851   Leo Boucher      SEVERN SAILING ASSOCIATION   5   [12]   3   3   5   4   20  
3  
4  
210480   David Perez      Jacksonville University Sailing Team   9   2   9   [12]   2   2   24  
4  
5  
208550   Matti Muru      none   2   4   [15]   8   4   7   25  
5  
6  
208413   Paul Lobree      Biscayne Bay Yacht Club   [15]   6   6   10   9   9   40  
6  
7  
210876   David Hiebert      USSCMC/FWBC   13   10   1   [15]   8   12   44  
7  
8  
210690   Rob Hallawell      Ycyc   [18]   3   2   6   16   18   45T  
8  
9  
209616   Forrest Wachholz      Barrie Yacht Club   4   7   7   [16]   13   14   45T  
9  
10  
204115   Kurt Taulbee      SailFit/ CCSC   [20]   9   12   9   11   10   51  
10  
11  
195649   Dave Chapin      LESC   17   8   [26]   4   10   20   59  
11  
12  
206038   Liam Bruce      Port Credit Yacht Club   [25]   20   22   11   7   3   63  
12  
13  
194540   Buzzy Heausler      Davis Island Yacht Club   16   16   10   14   [21]   8   64  
13  
14  
210644   James Juhasz      Ontario Sailing Team   3   11   [24]   18   12   22   66  
14  
15  
173953   Peter Hansen      USSCMC   [29]   14   13   5   24   19   75  
15  
16  
209075   Gord Welsh      Stony Lake YC   21   13   19   [33/DNF]   17   6   76  
16  
17  
206719   Noah Collinson      RCYC/OST   24   15   [27]   23   6   11   79  
17  
18  
195471   Ryan Wood      NBC   8   [27]   8   22   18   25   81  
18  
19  
184447   Alexander Birukoff      USSC Miami   10   17   23   13   [28]   21   84  
19  
20  
206538   John Porter      None   11   21   14   7   [33/DNS]   33/DNS   86  
20  
21  
204462   Patrick Wachholz      Barrie Yacht Club   26   [28]   11   20   15   15   87  
21  
22  
206718   Scott Collinson      Royal Canadian YC   7   22   21   21   20   [23]   91  
22  
23  
192093   Brian Gilcher      NOMAD   [27]   18   16   19   23   16   92  
23  
24  
210643   Carson Shields      LAKEWOOD YACHT CLUB / GCYSA   12   [32]   31   28   19   13   103  
24  
25  
194060   Rick Wood      Nyack Boat Club   30   23   17   [33/DNS]   14   24   108  
25  
26  
210648   Dave Hillmyer      Sarasota Sailing Squadron   [28]   25   20   17   22   26   110  
26  
27  
206615   Brandon Cassard      GCYSA   22   24   25   25   [27]   17   113  
27  
28  
173996   Bill McKenzie      PBSC   14   30   29   [33/DNS]   26   27   126T  
28  
29  
209352   Robert Camp      Davis Island Yacht Club   19   26   [30]   27   25   29   126T  
29  
30  
198057   Kyle Sudds      BQYC   23   [29]   28   26   29   28   134  
30  
31  
199916   David Hartman      NOMAD   32   19   18   [33/DNS]   33/DNS   33/DNS   135  
31  
32  
170313   Robert Voeller      USSCMC   31   31   [32]   24   30   30   146  
32  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network