Girts Rekevics Memorial Foul Weather Race
Anacortes Yacht Club | February 24, 2018

Class 1 (11 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, February 24, 2018 8:23:56 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Corrected Time Total Pos Total Corrected
1  
491   Celebration   141   Jim Bottles   AYC   06:10:40   1   06:10:40   1  
1  
06:10:40
2  
440   Kinetic   93   Vince Townrow   AYC   06:11:02   2   06:11:02   2  
2  
06:11:02
3  
8122   Gadzooks   141   Suzie DuPuis   OHYC   06:15:50   3   06:15:50   3  
3  
06:15:50
4  
69532   Sunshine Girl   72   Walt Meagher   AYC   06:38:41   4   06:38:41   4  
4  
06:38:41
5  
97967   Allelu   120   Chris Chesley   Anacortes Yacht Club   07:00:28   5   07:00:28   5  
5  
07:00:28
6  
51847   Hravn   69   todd koetje   byc / cyc-b   NO TIME   12/DNS   07:01:28   12T  
6  
07:01:28
6  
45   Zephyros   102   Trevor DiMarco   AYC   NO TIME   12/DNF   07:01:28   12T  
6  
07:01:28
6  
47724   Passerpartout   114   Peter Shainin   Anacortes   NO TIME   12/DNS   07:01:28   12T  
6  
07:01:28
6  
USA 50   Time Bandit   54   Robert Brunius   OIYC   NO TIME   12/DNS   07:01:28   12T  
6  
07:01:28
6  
28339   Spadefoot   102   Chris Wolfe   OIYC   NO TIME   12/DNS   07:01:28   12T  
6  
07:01:28
6  
232   Black Rabbit   171   Stephen Orsini   Anacortes Yacht Club   NO TIME   12/DNS   07:01:28   12T  
6  
07:01:28
 



Class 2 (6 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, February 24, 2018 8:20:36 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Corrected Time Total Pos Total Corrected
1  
83   Wild Rumpus   156   Stephanie Schwenk   Anacortes Yacht Club   05:50:33   1   05:50:33   1  
1  
05:50:33
2  
109   Evermoore   168   David Rhys Balmer   TCYC   05:56:27   2   05:56:27   2  
2  
05:56:27
3  
29807   Blackfoot   153   Mick Corcoran   BYC   06:09:21   3   06:09:21   3  
3  
06:09:21
4  
47879   El Scorcho   153   Eric Beemer   Anacortes Yacht Club   06:12:26   4   06:12:26   4  
4  
06:12:26
5  
84   Off Constantly   156   Jeff Hulme   AYC   06:31:29   5   06:31:29   5  
5  
06:31:29
6  
47247   Toonces   159   Steve Tiefisher   Mr.   NO TIME   7/DNS   06:32:29   7  
6  
06:32:29
 



Class 3 (8 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, February 24, 2018 8:23:42 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Corrected Time Total Pos Total Corrected
1  
1760   Peace Keeper   219   Wayne Lytle   Anacortes   06:11:00   1   06:11:00   1  
1  
06:11:00
2  
69068   Ricochet   198   Dustin Latham   OHYC   06:17:50   2   06:17:50   2  
2  
06:17:50
3  
265   Little Annie   207   john gunn   anacortes   06:23:23   3   06:23:23   3  
3  
06:23:23
4  
1777   RANGER   189   Scott Soes   Anacortes Yacht Club   NO TIME   9/DNF   06:24:23   9T  
4  
06:24:23
4  
16246   Emoyeni   186   Chris Roethle   none   NO TIME   9/DNF   06:24:23   9T  
4  
06:24:23
4  
119   Loa'a Nalu   255   James Mahan   AYC   NO TIME   9/DNS   06:24:23   9T  
4  
06:24:23
4  
10316   His Path   192   Chuck Tidrington   Anacortes Yacht Club   NO TIME   9/DNF   06:24:23   9T  
4  
06:24:23
4  
29290   Kymodoce   198   Kyle Saum   Anacortes Yacht Club   NO TIME   9/DNF   06:24:23   9T  
4  
06:24:23
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network