2018 Summer Races 1,2,3 and 4
LMYRA | June 01-December 31, 2018

Spinnaker (13 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, June 09, 2018 9:29:56 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1  Total Pos
1  
4030   Warpspeed   George Murray   CSC   1   1  
1  
2  
5274   Tutakrnaut   Roger Dougal   CSC   2   2  
2  
3  
1085   White Knuckles   Richard Dommel   Columbia Sailing Club   3   3  
3  
4  
201   Shoofly   Franklin Pierce   CSC   4   4  
4  
5  
94   Salsa   David Krausz   Independent   5   5  
5  
6  
1729   Gray Fox   Hootie Bushardt   Columbia Sailing Club   14/DNC   14T  
6  
6  
79   Contango   Mark Siebert   Independent   14/DNC   14T  
6  
6  
usa-555      Charles Bumgardner   Columbia Sailing Club   14/DNC   14T  
6  
6  
513   Babe   Fran Trapp   LMSC/WP   14/DNC   14T  
6  
6  
136   ZoomZoom   Michial Smith   csc   14/DNC   14T  
6  
6  
151   Audacious   Robert Key   CSC   14/DNC   14T  
6  
6  
380   Steadfast   Chris Robnett   Columbia Sailing Club   14/DNC   14T  
6  
6  
86   SlowMotion   Wayne Hale   Columbia Sailing Club   14/DNC   14T  
6  
 



Non-Spinnaker (9 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, June 09, 2018 9:29:56 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1  Total Pos
1  
2300   Knot Last   Bradley Anderson   Columbia Sailing Club   1   1  
1  
2  
1725      Charles Henshaw   LMSC   10/DNC   10T  
2  
2  
5081   CYGNET   Will Haltiwanger   Columbia Sailing Club   10/DNC   10T  
2  
2  
5210   Temporary Insanity   Raymond Gresham   WPYC   10/DNC   10T  
2  
2  
795   Crackerjack   Curt Rone   Columbia Sailing Club   10/DNC   10T  
2  
2  
345   WaveOn   Kirk Kirkham   WPYC   10/DNC   10T  
2  
2  
50   Knot Guilty   Tommy/Hillarie Smith/Brush   Columbia Sail Club   10/DNC   10T  
2  
2  
220   Juanderdog   Rolf De Swardt   CSC   10/DNC   10T  
2  
2  
335   Batman   Chip Lackey   WPYC   10/DNC   10T  
2  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network