2008 Laser District 14 Championship
Gulfport Yacht Club | April 26-December 31, 1969

Laser (12 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, April 27, 2008 2:58:16 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
185955      Karl Kleinschrodt [Open (M)]   Buccaneer   1   1   1   1   [5]   2   6  
1  
2  
178900   Danger Zone   Shawn Ryan, Jr. [Open (M)]   Southern Yacht Club   2   3   [4]   2   2   1   10  
2  
3  
151056      Joe Comer [Open (M)]   Fairhope YC   3   2   3   [7]   1   3   12  
3  
4  
Not Sure yet      Hunter Riddle [Master (M)]   Pensacola YC   4   5   [6]   5   3   4   21  
4  
5  
154157      Ken Robinson [Apprentice Master (M)]   Mobile   [13/DNS]   4   2   3   8   5   22  
5  
6  
185852      Charlie Buller [Master (M)]   lake charles yacht club   5   6   5   4   4   [13/DNS]   24  
6  
7  
5845      Johnny Wacker [Apprentice Master (M)]   Buccaneer YC   7   9   [13/DNC]   6   6   6   34  
7  
8  
154165      Norman Vallette, Jr. [Open (M)]   Southern Yacht Club   6   8   8   8   7   [13/DNS]   37  
8  
9  
185485      Andy Buller [Master (M)]   lake charles yacht club   8   7   7   9   9   [13/DNS]   40  
9  
10  
185858      Robert Goodson [Open (M)]   lake charles yacht club   9   [13/DNS]   13/DNC   13/DNS   13/DNS   13/DNS   61  
10  
11  
175125   The Seaphus aka Gopher Killer   Bo Harris [Open (M)]   NOYC   [13/DNS]   13/DNC   13/DNC   13/DNS   13/DNS   13/DNS   65T  
11  
11  
162418   Gopher Magic   Anthony Hudson [Open (M)]   New Orleans   [13/DNS]   13/DNC   13/DNC   13/DNS   13/DNS   13/DNS   65T  
11  
 



Laser Radial (9 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, April 27, 2008 2:58:16 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
8      Eddie Adams [Junior (M)]   fairhope yacht club   1   1   1   2   1   [3]   6  
1  
2  
187979      Mallory Buechler [Junior (F)]   Pensacola Yacht Club   [4]   2   4   1   3   1   11T  
2  
3  
69      Derek Riddle [Junior (M)]   Pensacola YC   2   [3]   2   3   2   2   11T  
3  
4  
185857      Brandon Addison [Junior (M)]   Pensacola Yacht Club   3   4   3   4   [5]   4   18  
4  
5  
155636      Erik Wientjes [Junior (M)]   noyc   [5]   5   5   5   4   5   24  
5  
6  
00      Hugh Hawkins [Junior (M)]   GYC   [8]   6   6   7   6   6   31  
6  
7  
17   outtahere   erin keefer [Junior (F)]   lbyc   6   [8]   7   6   8   8   35  
7  
8  
1      cameron french [Junior (M)]   LBYC   7   7   [8]   8   7   7   36  
8  
9  
5      Jack Wacker [Junior (M)]   Buccaneer YC   [10/DNS]   10/DNC   10/DNC   10/DNS   10/DNS   10/DNS   50  
9  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network