22nd Annual Harvest Moon Regattaź
Lakewood Yacht Club | October 16-December 31, 1969

ORC Club Spinnaker (16 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, October 18, 2008 1:43:56 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
157   MOJO   0   Melges Melges 32   Steve Rhyne [A]   LYC   09:24:10   1   1  
1  
2  
111   Creola   0   W. D SCHOCK SANTANA 35   David Wilson [C]/
David Wilson
Richard Rincon
Rick Carr
Robert Rickard
Stephen Wilson
James Tyree
Ken Matejka
Peter Meyer
Gabriel Szekely  
CORPUS CHRISTI YACHT CLUB/
/
/
/
/
/
/
/
/   
09:26:07   2   2  
2  
3  
56 USA   Gambler   0   J Boats J122   Douglas Shaffer [A]   lakewood Yacht Club   09:27:53   3   3  
3  
4  
47 USA   Otra Vez   0   JBoats J122   William Coates [A]/
William Coates
Brian Shores
Deven Hull
Marc Holdaway
Chelsea Holloway
Christina Johnson
Evan Smith
Tim Long
Goerge Roebuck  
GBCA/
/
/
/
/
/
/
/
/   
09:29:00   4   4  
4  
5  
5598T   Kenai   30   J-Boats J-44   Chris Lewis [B]/
Bill Zartler
Mike Byrne
Gustavo Escobar
Katrina Miesch
Roger McBride
Chris Rousseau
Al Goethe
Mark Landeck
Julie Jacob  
LYC, GBCA, RYA/
/
/
/
/
/
/
/
/   
09:41:51   5   5  
5  
6  
40306   Whistler II   105   Beneteau First 38   J Cran Fraser [C]   Lakewood yacht Club   09:47:55   6   6  
6  
7  
15   Mystique   96   Fabola Diva 39 (1985)   Allan Garvin [B]/
Bill Rose
Guy Pickrel
Pete Meeh
Greg Levine
Allan Garvin
Richard Smith  
GBCA/
/
/
/
/
/   
09:51:03   7   7  
7  
8  
35053   coyote   33   carroll marine 1D35   mike naugher [B]   texoma/
/
/
/
/
/   
10:02:55   8   8  
8  
9  
51105   Blue Max   0   J Boats J-105   Barry Brown [B]/
Barry Brown  
CCYC/    10:04:08   9   9  
9  
10  
46   BARBARELLA   0   HOBIE h33   Jim Blakewell [C]/
Jim Blakewell
Kevin Mott
Bruce McDermott
Lynn Pineger
Willard Rogers
Richard Walford  
Oklahoma City Boat Club/
/
/
/
/
/   
10:17:08   10   10  
10  
11  
45   Harm's Way   69   TPI J/109   Mark Smith [A]/
Mark Smith
Ken Young
Mike Frink
E. Mark Smith
John Starr
Jason Dyer
Lindsey Lowe
Dakotah Elsholtz
Preston Wayman  
Fort Worth Boat Club/
/
/
/
/
/
/
/
/   
10:22:50   11   11  
11  
12  
2790   Sabani   126   Benteau Frist   Ben Miller [C]   GBCA   10:29:36   12   12  
12  
13  
87572   Millennium Express   0   Level 70 Express 37   John Butler [C]   LYC   10:29:37   13   13  
13  
14  
52107   Centurion   0   Sabre 426   Jim Winton [B]/
Cindy Winton  
LYC/    10:58:21   14   14  
14  
15  
52684   Knockout   84   Hobie 33   Gary Able [C]/
David Sanderson
Jack Spivey
Joe Laughlin  
GBCA/
/
/   
NO TIME   17/DNF   17T  
15  
15  
14USA   HYDRODYN   0   Elan Elan 37   Marty Krafft [B]   HYC   NO TIME   17/DNC   17T  
15  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network