George Griffith Southwest Circuit Event
Rush Creek Yacht Club | September 26-December 31, 1969

J/22 (26 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, October 04, 2009 9:29:36 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Bow/Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
99 / 707   Tejas   Terry Flynn/
Matt Romberg
Casey Lambert  
Ft Worth Boat Club/
/   
3   6   2   11  
1  
2  
01 / 340   Genesta   Kelson Elam/
Jim Bookhout
David Hoye  
Rush Creek/
/   
8   4   1   13T  
2  
3  
02 / 203   Dieselsnack   Rob Johnston Johnston/
Stephen Andre
John Skiles  
RCYC/
/   
5   2   6   13T  
3  
4  
34 / 263      David Kerr      6   5   4   15  
4  
5  
15 / 1510      Scott Young      7   1   8   16T  
5  
6  
17 / 279   Fast Lane   Max / Jake Scott   Rush Creek Yacht Club   2   11   3   16T  
6  
7  
33 / 513   Let's Boogie   Gary/Mark Christensen/
John Munson
Gary Christensen
Mark Christensen  
Wayzata/
/
/   
4   3   11   18  
7  
8  
20 / 709      Marvin Beckman      1   9   9   19  
8  
9  
04 / 1004   Lil Hoss   Jeff Progelhof/
Kenny Wolfe
Erin Calk  
RCYC/
/   
10   14   5   29  
9  
10  
03 / 527   Shredder   keith zars/
Brian Zars
Charles Zars  
LCYC/
/   
12   8   10   30  
10  
11  
08 / 1543      John Peterson      14   7   17   38  
11  
12  
77 / 559   Ligaroo   Jeff Kerr/
David Warren
Craig Deaton  
RCYC/
/   
16   10   15   41  
12  
13  
09 / 346   Roshambo   Debbie Adams/
Stephanie Meadows
Bowman O'Connor
Jamey Rabbitt
Debbie Adams  
Dallas Corinthian Yacht Club/
/
/
/   
22   13   7   42  
13  
14  
45 / 364   Bling   Ben Miller/
Tom Miller
Pan Newton  
GBCA/
/   
9   15   19   43  
14  
15  
36 / 368   PWB   Kathy Irwin/
Nancy Flynn
Robin Jackson
Kristin Zagray  
RCYC/
/
/   
11   16   18   45  
15  
16  
51 / 161   Daddy's Boat   David Smedley/
Eric Hemker
Terry Brown  
RCYC/
/   
17   17   13   47  
16  
17  
11 / 35   The Skank   Brant Koepke/
Emma Doss
Dylan Doss  
GBCA/
/   
23   12   14   49T  
17  
18  
18 / 629   Bonfire   Linda McDavitt   Austin Yacht Club   15   18   16   49T  
18  
19  
35 / 1008      Travis Odenbach      19   19   12   50  
19  
20  
12 / 1005   gnat   Mary Anne Hopper/
Melissa Hemker
Stacey Szabo
Virginia Hannan  
Rush Creek YC/
/
/   
13   22   22   57  
20  
21  
69 / ???   TO BE DECIDED   David Buter/
Vince Jeter
Tim Kraft  
Dallas Corinthian Yacht Club/
/   
18   23   20   61  
21  
22  
16 / 817      Kathy Kuipers      20   20   23   63T  
22  
23  
14 / 973   Woo-Hoo   Ian Edwards/
Anne Lee
Ginger Armstrong
Andrea Zaite  
NSC (and HYC)/
/
/   
21   21   21   63T  
23  
24  
00 / 650      John Womble/
Amy Anderson
Bill Biermann  
RCYC/
/   
24   24   24   72  
24  
25  
21 / 709   Keep Smiling   Marvin Beckmann   Houston Yacht Club   27/DNS   27/DNC   27/DNC   81T  
25  
25  
61 / 817   Rij Jij of Rij Ik   Kathy Kuipers   Chandlers Landing Yacht and Tennis club   27/DNS   27/DNC   27/DNC   81T  
25  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network