Galloway Regatta
Gulfport Yacht Club | August 14-15, 2010

Laser (6 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 15, 2010 3:43:39 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
185955   Karl Kleinschrodt   Open   Buccaneer   1   1   1   2   1   6  
1  
2  
Buc 1   Paul Kleinschrodt   Open   Buccaneer YC   4   3   2   1   2   12  
2  
3  
54   Bill Kleinschrodt   Master   Buccaneer   6   6   3   3   3   21  
3  
4  
17   Joe Hart   Open   birmingham sailing club   2   2   7/DNS   7/DNS   7/DNS   25  
4  
5  
169513   Andrew Phillips   Open   Birmingham Sailing Club   3   4   7/DNS   7/DNS   7/DNS   28  
5  
6  
151007   Rob Garrison   Apprentice Master   Buc   5   5   7/DNS   7/DNS   7/DNS   31  
6  

Laser Radial (15 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 15, 2010 3:45:09 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
188852   Kohl Killeen   Junior   Southern YC   1   2   2   3   2   10  
1  
2  
181282   Dustin Brennan   Junior   Southern YC   2   5   1   2   3   13  
2  
3  
194058   Brandon Addison   Junior   Pensacola Yacht Club   3   1   6   1   5   16  
3  
4  
162502   Ben Herman   Junior   Southern YC   4   3   3   6   4   20  
4  
5  
178900   Mason Ryan   Junior   Southern YC   5   6   5   4   1   21  
5  
6  
181836   Sam Hopkins   Junior   Gulfport Yacht Club   16/OCS   4   4   5   6   35  
6  
7  
192876   Erin Keefer   Junior   lbyc   7   8   9   9   9   42  
7  
8  
182809   Jacob seicshnaydre   Junior   GYC   6   9   10   8   11   44  
8  
9  
154166   Cameron James   Junior   PCYC   11   11   11   7   8   48  
9  
10  
17   khloe ohliger   Junior   LBYC   9   12   7   11   10   49  
10  
11  
198010   Skip Webster   Junior   PontYC   8   7   8   16/DNF   15   54  
11  
12  
39   Raemie Ladner   Junior   GYC   14   16/DNS   13   10   7   60  
12  
13  
18   Jack Wacker   Junior   Buccaneer YC   13   10   12   12   14   61  
13  
14  
1   Quentin Whitsitt   Junior   Long Beach Yacht Club   10   13   14   16/DNS   13   66T  
14  
15  
182395   Devin Keister   Junior   Tammany yacht club   12   14   15   13   12   66T  
15  

finn (8 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 15, 2010 3:43:39 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
95   John Dane III      Gulfport YC   1   1   1   1   1   5  
1  
2  
13   Macho Slavich      New Orleans YC   3   2   4   2   4   15  
2  
3  
?   John Marshall      Buccaneer Yacht Club   6   4   3   3   2   18  
3  
4  
23   James Hunter      Buccaneer YC   5   5   2   6   6   24  
4  
5  
37   Joey Stokes      Long Beach   4   7   5   4   5   25  
5  
6  
USA 2   Chris Jackson      Lake Lanier Sailing Club   7   6   6   5   7   31  
6  
7  
usa 117   michael mark      buccaneer yacht club   2   3   9/DNS   9/DNS   9/DNS   32  
7  
8  
1170   Robert Doolittle      Pontchartrain Yacht Club   8   8   7   7   3   33  
8  

optimist (17 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 15, 2010 2:51:02 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
16720   Jonathan Pottharst   Red   Southern Yacht Club   1   [2]   1   1   1   1   5  
1  
2  
14006   Boyd Housey   Blue   PCYC   2   3   [10]   3   3   2   13  
2  
3  
13568   Davis Friend   Blue   Southern Yact Club   4   5   2   4   2   [6]   17  
3  
4  
17722   William Breaux   Blue   Southern Yacht Club   3   1   [8]   2   7   8   21  
4  
5  
15112   Ricky Welch   White   Long Beach Yacht Club   5   4   3   7   [8]   4   23  
5  
6  
10007   Kale Killen   Blue   SYC   6   6   4   5   6   [7]   27  
6  
7  
15051   Kevin McKee   Blue   Southern Yacht Club   7   7   6   [9]   5   3   28  
7  
8  
11611   Thomas Weber   White   PCYC   8   8   7   [12]   4   9   36  
8  
9  
12707   Tom Hixon   Red   Southern Yacht Club   10   11   5   6   9   [16]   41  
9  
10  
17808   Reed Menszer   White   SYC   [11]   10   9   8   10   5   42  
10  
11  
14772   Philip Dobbins   Blue   FYC   9   9   11   10   11   [14]   50  
11  
12  
10156   Benjamin Ryan   White   SYC   12   [13]   12   11   13   13   61  
12  
13  
9817   Louis Doucet   White   GYC   13   14   [15]   13   14   10   64  
13  
14  
5926   AG Stitt   White   PYC   15   12   16   14   [19/DNF]   12   69  
14  
15  
16710   Christy Charbonnet   Blue   PCYC   [19/DNS]   19/DNS   13   17   12   11   72  
15  
16  
10199   Caroline Samson   White   PCYC   [19/DNS]   19/DNS   14   15   15   15   78T  
16  
17  
5386   Chris Hoppe   White   GUlfport   14   15   [17]   16   16   17   78T  
17  

green fleet (22 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 15, 2010 1:12:35 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
10397   Bobby White      Long Beach   1   1   1   2   4   [7]   9  
1  
2  
6752   Mary Catherine Kalil      Gulfport   [17]   5   2   3   1   2   13  
2  
3  
19   Beckett White      Long Beach   3   7   3   4   2   [13]   19  
3  
4  
9440   Aiden Keister      Tammany yacht club   [10]   2   5   1   9   5   22  
4  
5  
14107   Marie Seicshnaydre      GYC   6   4   6   9   [13]   1   26  
5  
6  
8951   Jonathan Schrantz      PCYC   2   3   [16]   5   11   6   27  
6  
7  
811   William Weber      PCYC   [11]   8   7   6   3   4   28  
7  
8  
5   Annie Lenoir      GYC   4   [21]   11   7   5   3   30  
8  
9  
006   William Diaz      Bay Waveland   5   [12]   9   8   8   10   40  
9  
10  
8233   Harrison Menszer      SYC   14   10   4   [17]   6   12   46  
10  
11  
7785   Claire Housey      PCYC   9   6   [15]   11   15   11   52  
11  
12  
96   Piper Whitsitt      Long Beach Yacht Club   8   11   12   [16]   10   15   56  
12  
13  
0000   Mallory Edwards      Bay Waveland   [20]   19   14   10   7   8   58  
13  
14  
1395   Renee Breaux      Southern Yacht Club   16   9   13   [23/DNF]   14   9   61  
14  
15  
7392   Bailey Moore      Gulfport yacht Club   12   14   8   12   [19]   16   62  
15  
16  
11   Teal Salloum      Gulfport   7   17   [21]   13   12   17   66  
16  
17  
801   Madison Clem      Tammany   13   15   18   14   [20]   19   79  
17  
18  
1   Clayton Stoddard      Biloxi Yacht Club   [21]   13   10   21   17   20   81  
18  
19  
5795   Sidney Charbonnet      PCYC   18   16   [22]   15   21   14   84  
19  
20  
4524   Caleb Keister      TYC   [23/DNS]   18   19   18   16   18   89  
20  
21  
14713   Hunter Moore      LBYC   15   [23/DNS]   17   20   18   23/DNF   93  
21  
22  
10088   Ellie Menszer      SYC   19   20   20   19   [22]   21   99  
22  

sunfish (20 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 15, 2010 3:48:31 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
75200   Hank Saurage      Pelican YC   6   1   5   1   1   14  
1  
2  
76453   Senior Todd Edwards      BWYC   1   5   7   7   4   24T  
2  
3  
7   Leslie Dane      Gulfport YC   2   2   3   11   6   24T  
3  
4  
77518   Clinton Edwards      BWYC   3   6   6   8   2   25  
4  
5  
80243   brent evans      Pelican   5   4   2   12   5   28  
5  
6  
53243   Christopher Friend      Pontchartrain YC   8   10   6/RDG   2   3   29  
6  
7  
87460   PETER WUESCHER      SYC   4   11   1   4   10   30  
7  
8  
80534   Lee Creekmore      Mobile   7   3   9   9   9   37  
8  
9  
1   Anna Gayle Christian      Gulfport YC   9   9   10   3   7   38  
9  
10  
80851   Hugh Hawkins   Junior   Gulfport YC   10   7   8   6   8   39  
10  
11  
79229   Nick Doty      Bay Waveland   15   8   4   5   12   44  
11  
12  
3   Jacob Ecker      Lake Charles Yacht Club   13   14   14   13   14   68  
12  
13  
43681   Christopher Trapani   Junior   BWYC   14   13   11   14   18   70  
13  
14  
3269   Luke Rosetti   Junior   Bay Waveland   17   15   16   10   13   71T  
14  
15  
80535   Grant Kalil   Junior   Gulfport Yacht Club   12   12   17   15   15   71T  
15  
16  
77893   JohnHarrison Doucet   Junior   Gulfport YC   11   18   13   16   16   74  
16  
17  
80736   Mason Sheen   Junior   PontYC   16   17   15   17   17   82  
17  
18  
2005   Barrow Hawkins   Junior   GYC   21/DNS   21/DNC   12   18   11   83  
18  
19  
9   Andrew Trapani   Junior   Bay Waveland   18   16   18   19   19   90  
19  
20  
76453   Alex Horthington   Junior   BWYC   19   19   19   21/DNF   21/DNS   99  
20  

open bic (5 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 15, 2010 2:26:21 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
2823   Miia Newman      Biloxi   1   1   1   1   [2]   1   5  
1  
2  
11   Luke Seicshnaydre      GYC   2   2   3   2   1   [6/DNS]   10  
2  
3  
71   Dawson Doucet      Gulfport yc   [5]   5   2   3   3   2   15  
3  
4  
7   Collin Manuel      Biloxi Yacht Club   3   3   [6/DNF]   4   4   3   17  
4  
5  
8   Maddy Murray      Long Beach Yacht Club   4   4   4   [5]   5   4   21  
5  

Notes
- Scoring System is RRS Low Point 2013-2016
- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2016 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network