2010 U.S. Singlehanded Sailing Championships (O'Day Trophy)
Pensacola Yacht Club, Pensacola, FL | July 29-August 01, 2010

Laser (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 01, 2010 2:06:38 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (12 boats)
Pos Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
Fred Strammer   ICSA   1   1   2   7   3   1   4   4   23  
1  
2  
Sean Kelly   StFYC   3   2   4   2   4   2   7   7   31T  
2  
3  
John Wallace   St Petersburg Yacht Club   5   4   3   6   6   3   2   2   31T  
3  
4  
Zeke Horowitz   College of Charleston   2   10   5   5   1   4   6   3   36  
4  
5  
Kevin Laube   Mission Bay Yacht Club   9   5   9   1   2   6   1   11   44T  
5  
6  
Eric Reitinger   Brant Beach Yacht Club   7   3   1   9   5   5   9   5   44T  
6  
7  
William (Buzzy) Heausler   Davis Island Yacht Club   4   9   7   3   7   8   8   8   54  
7  
8  
evan Hoffmann   mission bay yacht club   11   11   8   10   8   10   3   1   62  
8  
9  
Bruce Martinson   Minnetonka/Wayzata YC   8   7   6   4   9   11   11   10   66  
9  
10  
Lance Miller   Waikiki Yacht Club   10   6   10   8   11   9   10   6   70  
10  
11  
Michael Matan   Cedar Point YC   6   8   11   11   12   7   12   12   79  
11  
12  
Billy Kelly IV   Stamford Yacht Club/Madison Beach Club   12   12   12   12   10   12   5   9   84  
12  

Radial (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 01, 2010 1:49:03 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (12 boats)
Pos Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
Leonie Schuurmans   Houston Yacht Club   1   1   12   1   1   2   3   21  
1  
2  
Sarah Stubbs   American Yacht Club   2   2   2   3   3   5   5   22  
2  
3  
Annie Rossi   San Francisco Yacht Club   10   7   3   6   2   3   1   32  
3  
4  
Christine Neville   Malletts Bay Boat Club   4   5   8   2   6   9   6   40  
4  
5  
Alexis Aird   Seattle Yacht Club   8   9   6   4   7   6   2   42T  
5  
6  
Rebekka Urbina   Lakewood Yacht Club/ Houston Yacht Club   5   3   4   7   5   8   10   42T  
6  
7  
Mallory Buechler   Pensacola Yacht Club   7   4   9   8   4   7   9   48  
7  
8  
Kimberly Couranz   Severn Sailing Association   13/RAF   8   5   5   10   4   4   49  
8  
9  
Anne Edwards   Bay-Waveland YC   11   10   7   11   9   1   7   56  
9  
10  
Dominique Bertrand   Richmond Yacht Club, Santa Cruz Yacht Club   6   6   11   9   8   11   8   59  
10  
11  
Callie Naughton   Eastern Yacht Club   3   13/DNF   1   10   13/DNS   13/DNS   13/DNS   66  
11  
12  
Laura Hughes   Hawaii Yacht Club   9   11   10   13/DNF   11   10   11   75  
12  

Notes
- Scoring System is RRS Low Point 2013-2016
- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network