INTRO TO GREEN FLEET OPTI SERIES REGATTA #1
US SAILING Center of Martin County | August 22, 2010

OPTI (26 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, August 22, 2010 2:14:02 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
1   Nicholas Ochalek   USSCMC   2   3   1   2   8  
1  
2  
16599   Max Evans   palm beach sail club   4   2   3   1   10  
2  
3  
5703   Denver Rozzo   Palm Beach S.C.   5   1   2   3   11  
3  
4  
55   Luke Sealey   USSCMC   3   7   6   5   21  
4  
5  
14595   Kingsley Ehrich   USSCMC   1   4   4   20   29T  
5  
6  
16565   Zachary Rubin   West Palm Beach   11   5   9   4   29T  
6  
7  
41   Connor Murphy   usscmc   7   10   5   7   29T  
7  
8  
16608   John Marx   Palm Beach Sail   12   8   8   6   34  
8  
9  
7740   Jayson Johnson   MYC   10   6   10   18   44  
9  
10  
88   Sam Stitsky   Palm Beach Sailing Cub   6   18   11   13   48T  
10  
11  
16609   Gus Carter   PBSC   9   11   7   21   48T  
11  
12  
14092   David Wood   usscmc   15   9   22   9   55  
12  
13  
MC5   Sara Chism   USSCMC   18   15   12   12   57T  
13  
14  
188   Matthew Williams   usscmc   13   12   17   15   57T  
14  
15  
YSF9   Kyle Aldrich   Indian River YC   17   16   20   8   61  
15  
16  
MYC2   Christofer Williams   MYC   14   14   13   27/DNS   68  
16  
17  
MC2   Sinead McManus   USSCMC   20   17   23   11   71  
17  
18  
8511   OLIVER FRITSCHE   PALM BEACH SAILING CLUB   8   13   24   27/DNF   72T  
18  
19  
MC1   Maclane Keohane   usscmc   21   20   21   10   72T  
19  
20  
07   KJ Anderson   Youth Sailing Foundation of indian River   24   24   14   17   79T  
20  
21  
2007   Alexander Smith   Palm Beach Sailing Club   16   21   15   27/DNF   79T  
21  
22  
13811   Duane Keohane   usscmc   27/DNF   22   18   14   81  
22  
23  
MYC5   Ryan Williams   MYC   22   19   16   27/DNS   84  
23  
24  
3   Landall Brown   Youth Sailing Found of IR   23   25   19   19   86  
24  
25  
YSF11   yaelle olivier   youth sailing fondation of vero beach   25   26   27/DNS   16   94  
25  
26  
MYC6   George Dyer   Melbourne Yacht CLub   19   23   27/DNS   27/DNS   96  
26  
 



Plastic OPPI (9 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, August 22, 2010 2:14:02 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
4   Maggie McCarthy   TCYSF   2   3   1   2   8  
1  
2  
47   Timothy Major   Treasure Coast Youth Sailing   1   2   3   10/DNS   16  
2  
3  
11   Caroline Locke   usscmc   10/DNF   10/DNS   2   1   23T  
3  
4  
77   Kimberly Locke   usscmc   3   5   10/OCS   5   23T  
4  
5  
71   Jonny Medina   TCYSF, Fort Pierce Yacht Club   10/DNF   1   4   10/DNS   25  
5  
6  
14   Lee Kubitschek   Treasure Coast Youth Sailing   10/DNS   4   10/DNS   3   27  
6  
7  
111   Logan Villar   usscmc   10/DNF   6   10/OCS   4   30  
7  
8  
15   Gigi Dunn   usscmc   4   7   10/DNS   10/DNF   31  
8  
9  
17   Sydni Craft   TCYSF   10/DNF   10/DNS   10/DNS   10/DNS   40  
9  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network