SPERRY TOP-SIDER MARBLEHEAD NOOD REGATTA
Hosted by Corinthian Yacht Club | July 28-31, 2011

Alerion Express 28(Sat & Sun) (5 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Friday, August 05, 2011 9:42:16 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
227   Airtha   George Spiecker   piscataqua sailing association   2   1   1   1   1   [6/DNS]   6  
1  
77   Lumen Solare   DeWitt Brown   Nahant Dory Club   1   2   2   2   2   [6/DNS]   9  
2  
52   Silkie   John Ledbetter   Manchester Yacht Club   3   3   3   3   [5]   3   15  
3  
55   Pastis   Mark King   MHBC   [4]   4   4   4   4   2   18  
4  
211   Tutta Mia   Jennie Aspinall   BYC   [6/DNF]   6/DNS   6/DNS   6/DNC   3   1   22  
5  

Etchells(Thurs-Sun) (22 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 31, 2011 3:05:38 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
USA 1221   Riva   Wade Edwards   Corinthian YC   1   3   2   [6]   1   1   8  
1  
1305   Clean Execution   Michael Gavin   Cedar Point YC   [3]   2   1   1   2   3   9  
2  
1085      Ethan Doyle   St Francis YC   2   1   3   2   4   [23/DNF]   12  
3  
1063   2 th' Max   John Amendola   DIYC   7   [11]   6   8   6   2   29  
4  
1302   GBR 1302   Ron Thompson   Royal Thames YC, American YC   9   4   9   3   [14]   5   30T  
5  
1328   Hat Trick   Mark Toso   Corinthian Yacht Club (MA)   6   7   5   4   8   [13]   30T  
6  
USA 1260   Playmaker   Alan Kelly   Annapolis Yacht Club   8   5   8   [10]   10   6   37  
7  
575   Perezoso   Mark Luckes   Corinthian Yacht Club   5   [14]   10   14   7   4   40  
8  
1153   Sour Mash   Russ Hancock   Corinthian Yacht Club   12   6   7   11   9   [17]   45  
9  
USA1061   Panache   Paul McLaughlin   Corinthian Yacht Club   18   [23/DNF]   4   17   3   9   51T  
10  
1053   Slim   Allan Gray   Hudson Yacht Club   11   8   12   7   13   [14]   51T  
11  
USA 26   Courageous   Hugh Greville   Boston Yacht Club   10   9   14   9   [16]   10   52  
12  
USA 743   USA 743   John Stitzer   BSC   17   13   11   5   [23/DNC]   7   53  
13  
1111   Crapshoot   Patricia Stadel   SDYC / CorYC   4   10   [16]   13   11   16   54  
14  
63   Valkyrie   Don Miller   Boston Yacht Club   [16]   16   13   16   5   11   61  
15  
1069   The LostBoys   Paul Laflamme   Hudson Yacht Club   15   12   [20]   19   15   8   69  
16  
1103   Todd Lalumiere   Matt Lalumiere   Portland Yacht Club   14   15   [19]   18   12   19   78  
17  
988   DESTINY   Sted Beckwith   none   19   17   18   15   [23/DNC]   15   84  
18  
664   Endorphin   Michael Jobin   Boston Yacht Club   [23/DNC]   23/DNC   15   12   23/DNC   12   85  
19  
1071   USA 1071   Bob Meyer   Boston Yacht Club   [23/DNC]   23/DNC   17   23/DNS   23/DNC   18   104  
20  
922   Hoffman   Rob Ferro   cyc   13   [23/DNS]   23/DNC   23/DNC   23/DNC   23/DNC   105  
21  
46   HO,G   Eugene Ho   Marblehead Boating Center   20   [23/DNS]   23/DNC   23/DNC   23/DNC   23/DNC   112  
22  

IOD(Thurs-Sun) (10 boats) (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 31, 2011 3:07:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
7   GYPSY   Bruce Dyson   EASTERN YACHT CLUB   2   1   1   1   1   1   [11/DNC]   1   8  
1  
16   Tango   Ian Morrison   Marblehead Yacht Club   3   [5]   2   2   2   2   3   5   19  
2  
51   Sagacious   Timothy Dittrich   Corinthian Yacht Club, M'Head   4   2   6   3   5   6   2   [7]   28  
3  
49   Kungsornen   Herb Motley   Dol;phin Yacht Club, Marblehead   5   6   5   4   6   3   [11/DNC]   3   32  
4  
33   Small Hotel   Matthew Emans   Eastern Yacht Club   8   3   7   6   4   9   [11/DNC]   2   39  
5  
2   ELEKTRA   Greg Mancusi-Ungaro   EYC   7   7   4   5   7   4   [11/DNC]   6   40  
6  
76   Spirit   Peter Stahle   Corinthian YC   1   4   3   8   8   7   [11/DNC]   11/DNS   42  
7  
45   Pompano   Bob Lyons   CYC   [9]   9   8   9   3   5   4   8   46  
8  
136   Rythm   Richard Levine   Dolphin YC   6   8   [9]   7   9   8   5   9   52  
9  
130   Javelin   William Widnall   Eastern Yacht Club   [11/DNC]   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   1   4   60  
10  

J/24(Fri-Sun) (12 boats) (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 31, 2011 2:22:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9  Total Pos
USA3525   VitaminJ   Ted Johnson   JYC   3   2   1   2   3   1   [6]   3   3   18  
1  
2109   Airodoodle   John Denman   Jubilee Yacht Club   1   4   5   1   2   2   [7]   5   1   21  
2  
USA 3760   High Five   Matthew Herbster   Corinthian Yacht Club   5   1   2   3   [13/RAF]   13/DNC   2   2   5   33  
3  
4119   Little Martha   Christopher Clancy   Scituate Harbor YC   2   3   3   8   1   7   [9]   4   6   34  
4  
1587   XINGU   Mike Taber   BYC   [7]   7   7   5   4   5   4   1   2   35  
5  
4202   ZOT   Frank McNamara   Boston YC   4   8   6   9   6   4   1   [10]   4   42  
6  
3703   The Matrix   Christopher Follansbee   Piscataqua Sailing Aossiation   [10]   5   4   4   7   6   3   7   10   46  
7  
1359   Shifty   Martin Gallagher   Scituate   6   [9]   8   6   5   3   8   6   9   51  
8  
3916   Lodon Calling   Caroline Ross   Boston YC   8   6   9   [10]   9   9   10   8   7   66  
9  
4183   SheldonJ   John Wells   Marblehead Yacht Club   9   10   [13/DNS]   7   8   8   5   9   11   67  
10  
1355   Asteri   George Anagnostopoulos   Boston Yacht Club   [13/DNC]   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   10   11   11   8   92  
11  
2805   GraceUnderPressure   Greg Williams   Marblehead Boating Center   [13/DNC]   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   104  
12  

J/30(Fri-Sun) (6 boats) (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, August 07, 2011 1:31:36 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
496   Jeroboam   Ken Deyett   PSA, KPYC, MYC   1   1   1   1   2   2   1   [4]   9  
1  
23742   Evelyn   Luke Buxton   Palmers Cove   2   2   2   2   1   3   3   [5]   15  
2  
31283   VIVA   Jon Lacks   Hull Yacht Club   3   [4]   4   3   3   4   2   3   22  
3  
41694   Margay   Jonathan Burt   Hull YC   4   [6]   5   5   5   1   5   2   27T  
4  
495   The Opera ain't over til the f   Eric Cressy / Crawford   Eastern Yacht Club   6   3   3   4   4   [7/DNS]   6   1   27T  
5  
32397   Mallorca   Gregory Janney   Boston Yacht Club   5   5   [6]   6   6   5   4   6   37  
6  

J/105(Fri-Sun) (31 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 31, 2011 3:03:17 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
444   Shooting Star   William Lynn   Eastern   8   5   [9]   2   1   7   23  
1  
317   Got Qi?   Matthew Pike   Hingham Yacht Club   3   [9]   2   9   7   3   24  
2  
604   Rock & Roll   Bernard Girod   Santa Barbara, CA   2   [11]   4   4   6   9   25  
3  
USA 526   Scimitar   Henry/Stewart Brauer/Neff   Eastern   12   2   6   1   [14]   5   26  
4  
600   GHOST   Ken Colburn   New York/Boothbay Hbr/Southport ME   6   [10]   1   10   10   1   28  
5  
523   Savasana   Brian Keane   Beverly Yacht Club   9   1   [14]   6   12   2   30T  
6  
629   Kestrel   Sean Doyle   American Yacht Club   [19]   3   5   12   4   6   30T  
7  
620   Steelaway 3   Peter and Doug Morgan   BYC/EYC   4   6   [19]   15   3   4   32  
8  
304   allegro semplicita   Fred DeNapoli   CYC   1   14   16   5   8   [20]   44  
9  
59   Gumption3   Kevin Grainger   NYYC   11   4   13   7   [17]   11   46  
10  
649   Radiance   Bill Lakenmacher   Lakewood Yacht Club   13   12   12   3   9   [16]   49  
11  
220   Bat IV   Andrew Kennedy   Annapolis Yacht Club   10   7   3   19   11   [22]   50  
12  
398   Blown Away   Jon/Mike/Robert Samel/Royer/Mann   Jubilee Yacht Club   14   17   8   [32/DNF]   2   17   58  
13  
51306   Circe's Cup   Kevin Colcord   BYC/EYC   7   16   17   16   5   [19]   61  
14  
267   Live Edge   Michael Mountford   RCYC   5   20/SCP   15   14   [22]   10   64  
15  
345   Eclipse   Warren Hudson   Jubilee Yacht Club   18   19   11   8   20   [24]   76  
16  
565   VMax   John Sledge   EYC   [25]   18   10   11   23   18   80  
17  
456   Sterling   Mark Lindquist   Beverly Yacht Club   17   20   [21]   17   13   15   82  
18  
55   UPROAR   Brian Harrington   PSA   15   13   7   23   [29]   25   83  
19  
635   Merlin   Charlie Garrard   BYC   16   15   20   18   15   [23]   84  
20  
50754   Darkhorse   George & Rich Lowden & Hill   Eastern   [32/RAF]   25   24   13   16   8   86  
21  
51563   Vigilante   Vernon Polidoro   Boston YC / Eastern YC   20   21   [23]   21   19   14   95  
22  
415   enerJ   William Gratrix   BYC   24   [27]   26   26   21   13   110  
23  
579   Knotless   Ken Bowden   Conrinthian   26   [28]   27   22   24   12   111  
24  
344   Two Feathers   Mark Masur   corinthian sailing club   22   24   22   [25]   25   21   114  
25  
96   five HTP   Api Rudich   Eastern Yacht Club   23   22   [28]   20   26   28   119  
26  
102   Jaguar   Ernie Hardy   Cottage Park YC   21   [32/SCP]   18   27   27   32/DNF   125  
27  
485   Air Express   Steven J. Goldberg   Jubilee Yacht Club   27   26   [29]   28   18   27   126  
28  
51459   Sirocco   Steve Hollis   Jubilee   28   [29]   25   24   28   26   131  
29  
286   Solaris   Bill Zartler   Lakewood Yacht Club   [32/DNC]   32/DNC   32/DNC   32/DNC   32/DNC   32/DNC   160T  
30  
324   Kincsem   Joerg Esdorn   American/new York   [32/DNC]   32/DNC   32/DNC   32/DNC   32/DNC   32/DNC   160T  
30  

Rhodes 19(Thurs-Sun) (30 boats) (top)
Series Standing - 11 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 31, 2011 2:14:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  Total Pos
2648   Sundance   Pete/Evan Kaznoski/Cooke   Corinthian   7   3   [12]   4   1   5   4   10   3   3   8   48  
1  
1680   Swing Room   Chris Small   MBC   6   1   9   1   [23]   7   2   6   4   9   10   55T  
2  
982   Mo Hotta Mo Betta   Kim Pandapas   CYC   8   4   2   [12]   9   3   11   4   5   8   1   55T  
3  
2692   Sweep   William Heffernan   Corinthian   10   6   1   5   5   9   5   [11]   6   10   2   59  
4  
1210   Hall Pass   Peter Frisch   EYC   4   10   10   [13]   7   8   7   1   8   1   4   60  
5  
1926   Jabberwock   Jim Taylor   CYC   1   5   4   [16]   8   16   1   2   1   13   11   62T  
6  
1299   Seguin   Conway & Alex Felton   Manchester Yacht Club   2   8   11   2   10   6   6   [13]   2   6   9   62T  
7  
1360   Dinner Out   Joseph Fava   Corinthian   [17]   2   3   6   4   15   12   9   14   14   5   84  
8  
1217   Bight Me   Jim/Charlie Raisides/Pendleton   CYC/EYC   3   [20]   8   8   2   2   13   8   11   12   19   86  
9  
3183   Manikiki   James Holley   Manchester Sailing Association   5   14   6   3   6   11   16   12   10   4   [17]   87  
10  
1790   Pastiche   Chris Hutchinson   Eastern Yacht Club   12   7   13   10   [14]   12   3   5   13   2   12   89  
11  
2585   Woodstock   Mike Lane   CYC   16   [23]   17   7   13   1   17   3   7   15   7   103  
12  
722   McLovin   Jeff Shoreman   EYC   [22]   21   5   11   3   10   9   16   12   7   16   110  
13  
1392   Q   Bruce Bolen   eastern y c   13   9   7   15   16   [19]   14   14   17   5   3   113  
14  
2435   Interlude   Ken Hallawell   Corinthian YC   15   15   14   20   12   18   10   7   9   [31/DNC]   20   140  
15  
2003   You Sexy Thing!   Michael / BJ Carpenter / Mansfield   Marblehead Yacht Club   26   13   16   9   11   4   15   [31/DNC]   31/DNC   31/DNC   6   162  
16  
1137   Adam's Rib   Christopher Adam   Corinthian YC   14   17   15   18   15   [22]   19   15   22   16   15   166  
17  
2495   David Rose   David Rubin   unaffiliated   9   19   18   14   17   20   18   [21]   20   19   18   172  
18  
892   Sheerboom   Rick Smyers   EYC   21   24   23   21   20   13   8   17   18   [31/DNC]   14   179  
19  
3194   The Present Dance   Jim Lidington   Sandy Bay (Rockport)   18   16   19   [31/DNC]   31/DNC   31/DNC   22   19   19   11   21   207  
20  
123   spot   Jerry Blouin   corinthian yc   24   12   22   23   21   17   [31/DNC]   18   16   31/DNC   24   208  
21  
1228   Overkill   Jennifer Aspinall   corinthian yc   20   11   20   17   18   14   [31/DNC]   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   224  
22  
1466   Il Prete Rosso   Martha Martini   Corinthian Yacht Club   [25]   25   25   22   24   23   24   20   23   18   22   226  
23  
2590   Marjorie Ann   Rick Berliner   -   19   18   24   24   22   [31/DNC]   21   22   21   31/DNC   26   228  
24  
1819   Chili   Henry Peper   Boston Yacht Club   11   22   21   19   19   21   [31/DNC]   31/DNC   31/DNC   31/DNC   23   229  
25  
1643   Daft Eddy   Stuart Boyd   Jubilee Yacht Club   [31/DNC]   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   20   23   15   17   13   243  
26  
3273   Thumpa   Laurence Coffin   Marblehead Yacht Club   23   [31/RAF]   31/DNS   25   25   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   25   284  
27  
2561   TAHOOT   Eckart Colsman   CYC   [31/DNC]   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   23   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   302  
28  
3299   Clewless   Jan Paul Zonnenberg   Corinthian Yacht Club   [31/DNC]   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   310T  
29  
3161   thrill seeker   Rick Saunders   none   [31/DNC]   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   31/DNC   310T  
29  

Sonar(Fri-Sun) (24 boats) (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 31, 2011 2:19:29 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9  Total Pos
607   Team Doyle   Tomas Hornos   Eastern YC   4   1   3   11   5   5   6   [13]   5   40  
1  
439   Troll   David Franzel   Boston Sailing Center   [12]   6   1   6   9   6   10   2   2   42  
2  
787   Resonance   Sam Altreuter   Eastern   2   5   6   13   2   10   4   1   [18]   43  
3  
652   Fine Line   Rick Dominique   USMMA   3   2   5   8   10   4   [14]   12   1   45  
4  
544   Perfect Timing   Dru Slattery   Eastern   7   7   2   5   7   8   [9]   5   6   47  
5  
425   Back Seat Driver   Andrew Crocker   Eastern   1   10   9   1   12   9   [22]   3   7   52  
6  
USA 1   For Sail   Skip Shumway   Rochester YC   14   4   4   12   6   1   3   [20]   13   57  
7  
564      Tyler Doyle   Boston Yacht Club   11   9   8   4   1   7   8   [14]   12   60  
8  
690   Rallie   Larry Ehrhardt   EYC   5   11   [19]   7   3   14   1   17   3   61  
9  
587   Lucky Dalmation   William Critch   Eastern YC   [25/OCS]   12   7   3   8   2   16   10   4   62  
10  
394   MUMBO JUMBO   David and Gretchen Curtis   EYC   6   3   13   9   4   3   [19]   9   17   64  
11  
USA 674   Team Paradise   Rick Doerr   Noroton YC   8   15   12   2   16   11   [20]   7   14   85  
12  
US 7   US-7-Pollycracker   Eric Snavely   Rochester Yacht Club   9   8   15   14   19   [22]   7   4   11   87  
13  
672   Kate   Thomas Dailey   Kathryn Dailey   [19]   13   14   16   15   13   2   11   8   92  
14  
689   Jambo   Grant Mathews   Boston Sailing Center   [25/OCS]   17   11   15   11   12   11   15   20   112  
15  
566   Shearwater   Sarah Sheldon   Eastern Yacht Club   13   14   16   [21]   18   20   15   8   16   120  
16  
480   Goat   Brent Larlee   Corinthian   15   16   [21]   10   13   18   13   18   21   124  
17  
374   (PD)2   Peter Dewolfe   boston yc   10   20   22   23   [25/DSQ]   21   21   6   9   132  
18  
625   625   Ramsay Hoguet   BYC   17   [23]   20   19   14   17   18   16   15   136  
19  
546   Chill Factor   Zach Shapiro   Noroton   16   18   23   17   20   15   [25/DNS]   19   10   138  
20  
539   Tabasco   Michael Lucas   Nyack Boat Club   18   21   17   18   [22]   16   5   22   22   139  
21  
816      Connor Jesteadt   USMMA   20   19   10   [22]   17   19   17   21   19   142  
22  
725   Prophet   Noel Clinard   FBYC   22   22   18   20   21   23   12   [24]   24   162  
23  
492   Saga   Pam Troyer   marblehead sailing ctr.   21   [24]   24   24   23   24   23   23   23   185  
24  

Town Class(Fri-Sun) (10 boats) (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 31, 2011 2:20:57 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9  Total Pos
28   NOLO   Bart Snow   CYC   3   [4]   1   1   2   2   3   1   2   15  
1  
77   Jean   Peter Maitland   Marblehead Yacht Club   [5]   1   2   2   3   3   2   2   1   16  
2  
3   Aufblitzen   Jane R. Cooke   Corinthian   1   3   3   3   1   4   4   [5]   3   22  
3  
2049   Frolic   Arthur Tip O'Neill   Marblehead Yacht Club   [4]   2   4   4   4   1   1   3   4   23  
4  
1098   Guido   Joseph Venditti   Town Class Association   8   7   5   5   5   [11/DNC]   11/DNC   8   7   56  
5  
2059   Gone   William Larkin   None   6   5   6   6   [11/DNC]   11/DNC   11/DNC   6   6   57  
6  
00   Elusive   James H. Cooke   Corinthian Yacht Club   2   [11/DNF]   11/DNS   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   4   5   66  
7  
2091   Wabi Sabi   Don Yeaple   CYC   7   6   [11/DNS]   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   7   11/DNF   75  
8  
2301   Third Time's a Charm   David Williams   Marblehead Yacht Club   [11/DNC]   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   88T  
9  
111   Not a real entry   John Doe   Kingston YC   [11/DNC]   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   11/DNC   88T  
9  

Viper 640(Fri-Sun) (19 boats) (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 31, 2011 2:02:57 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9  Total Pos
22   Mongoose   Ben Steinberg   none   3   3   3   6   6   5   3   2   [9]   31  
1  
18   3 Grins   Moise Solomon   MRMHSA   2   4   2   4   [13]   6   2   4   12   36  
2  
81   Viper 172   Charles Goodrich   Stamford Yacht Club   4   [10]   6   5   3   1   7   10   4   40  
3  
98   Lo.Qi   Kay VanValkenburgh   none   7   7   7   2   2   [12]   10   6   2   43  
4  
121   Live Wire   Joseph Healey   Noroton YC   [20/OCS]   5   5   3   1   13   6   5   7   45  
5  
161   Vicious Panda   Peter Beardsley   Larchmont YC   5   2   [13]   8   7   10   5   8   5   50  
6  
92   Adrenaline   Brian Barmmer   Boston Yacht Club   10   8   8   [13]   4   8   4   1   8   51  
7  
USA 050   Rattler   Daniel Tucker   SAYC   [13]   11   10   1   8   3   11   7   1   52  
8  
54   Mambo Kings   Justin Scott   Royal Thames YC   11   9   4   11   12   2   1   [14]   3   53  
9  
CAN70   Grendel   Matt/Mark Rowlinson   Bronte Harbour YC   [15]   6   12   9   5   11   8   3   6   60  
10  
56   USA 56   Olaf Bleck   byr   [16]   13   9   7   11   7   9   13   14   83  
11  
39   Patched Up   Daan Goedkoop   EYC   1   1   1   [20/DNF]   20/DNC   20/DNC   20/DNC   20/DNC   20/DNC   103  
12  
108   Double D   Dawn Kozak   Raritan Yacht Club   17   15   [20/RAF]   14   9   4   13   16   20/DNF   108T  
13  
52   Business Time   Fletcher Boland   Marblehead Boating Center   8   12   15   16   17   [20/DNF]   20/DNC   9   11   108T  
14  
110   RUT ROW   Jep Peacock   Newport YC   [20/OCS]   18   16   12   15   14   12   12   10   109  
15  
124   Playstation   Paul Zimmerman   Marblehead Boating Center   12   14   14   10   14   9   [20/DNF]   20/DNC   20/DNC   113  
16  
83   Purplexed   Barry Canton   Marblehead Boating   9   16   11   [20/RAF]   10   15   14   20/DNC   20/DNC   115  
17  
45   Timi's Sun   Chip Schwartz   Marblehead Boating Center   6   19   17   15   16   16   [20/DNC]   15   13   117  
18  
USA 163   Eclipse   Cameron McKnight   Larchmont Yacht Club   14   17   [20/RAF]   17   20/RAF   20/DNF   20/DNC   11   15   134  
19  

Notes
- Scoring System is RRS Low Point 2013-2016
- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network