2011 WIND Regatta (NWYRC)
Columbia Gorge Racing Association | July 16-17, 2011

Laser (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, July 16, 2011 9:23:07 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (3 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
191557   Taylor Smith   Orcas Island Yacht Club   2   1   1   2   1   1   [3]   8  
1  
2  
95   Marshall Le Baron   SJISF   1   [3]   2   1   3   2   1   10  
2  
3  
152126   cameron schuh   Orcas Island Yacht Club   [3]   2   3   3   2   3   2   15  
3  

Laser Radial (top)
Series Standing - 10 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, July 17, 2011 4:20:35 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (21 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  Total Pos
1  
194042   Teddy Weaver   Seattle Yacht Club   [9]   5   6   1   1   4   3   1   3   2   26  
1  
2  
171183   Hanne Weaver   Seattle Yacht Club   7   2   5   3   [8]   3   4   3   1   1   29  
2  
3  
195634   Adam DiDomizio   Sail Sand Point   2   [10]   1   2   9   8   2   5   4   4   37  
3  
4  
3018   Sarah Mackey   Seattle Yacht Club/Corinthian Yacht Club   5   4   [7]   4   2   7/RDG   5   7   6   3   43  
4  
5  
190393   Alexis Aird   SYC/CYC   1   1   14   6   7   7   6   2   2   [22/DNS]   46  
5  
6  
03   Rhys Thompson   Orcas Island Yacht Club   12   8   2   8   6   2   1   9   [22/DNS]   22/DNS   70  
6  
7  
3   Jeremy Hitchcock   North Kitsap   10   [15]   11   13   14   6   11   4   5   6   80  
7  
8  
171007   Jonathan Cannard   Willamette Sailing Club, CGRA   13   12   12   10   13   12   [17]   6   7   5   90  
8  
9  
169633   Jake Fetterman   port madison Yacht club   4   3   10   17   5   5   10   [22/DNS]   22/DNS   22/DNS   98  
9  
10  
153347   Nate Greason   Port Madison Yacht Club   14   7   8   5   4   11   7   [22/DNS]   22/DNS   22/DNS   100  
10  
11  
174971   Robin Gropp   Orcas Island Yacht Club   3   6   4   11   10   16   14   [22/DNS]   22/DNS   22/DNS   108  
11  
12  
169497   Eliza Dawson   Northwest Maritime Center   15   19   17   7   12   1   8   8   [22/DNS]   22/DNS   109  
12  
13  
144413   Alex Dzinbal   Olympia YAcht Club   6   9   9   18   3   17   9   [22/DNS]   22/DNS   22/DNS   115  
13  
14  
2   Alex Halliday   sjiyc   8   13   16   9   11   9   12   [22/DNS]   22/DNS   22/DNS   122  
14  
15  
154537   Riley Turk   KSR   19   14   3   14   16   13   13   10   [22/DNS]   22/DNS   124  
15  
16  
171059   Laura Smit   South Sound Sailing Society   11   11   15   15   18   10   16   [22/DNS]   22/DNS   22/DNS   140  
16  
17  
191561   Kate Flanagan   Port Townsend sailing association   18   16   19   16   15   15   15   [22/DNS]   22/DNS   22/DNS   158  
17  
18  
189812   Jeanne Currie   SSP   17   20   13   12   17   18   19   [22/DNS]   22/DNS   22/DNS   160  
18  
19  
192095   william choi   CGRA   20   18   18   20   19   14   18   [22/DNS]   22/DNS   22/DNS   171  
19  
20  
171626   Jacob Bruce   Kingston   16   17   20   19   20   [22/DNS]   22/DNS   22/DNS   22/DNS   22/DNS   180  
20  
21  
177177   Ashley Krzeszowski   CYC   21   [22/DNF]   22/DNS   22/DNS   22/DNS   22/DNS   22/DNS   22/DNS   22/DNS   22/DNS   197  
21  

Laser 4.7 (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, August 05, 2011 1:22:20 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (13 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9  Total Pos
1  
168304   Jack Toland   Seattle Yacht Club   [3]   1   2   1   2   2   1   2   2   13  
1  
2  
92   Alex Demmler   Seattle Yacht Club   1   2   4   5   3   3   6   3   [15/DNS]   27  
2  
3  
3   Ellie Shaw   RVYC SYC   4   4   [15/OCS]   3   15/OCS   4   5   1   1   37T  
3  
4  
7   Annie Ryder   OIYC   2   5   5   2   4   1   3   [15/DNS]   15/DNS   37T  
4  
5  
6   MaKenna Sullenger   CGRA   5   3   8   [9]   8   6   4   4   3   41  
5  
6  
48   Connor Hughes   Sail Sand Point   6   10   3   6   6   5   2   5   [15/DNS]   43  
6  
7  
47   Anna Zivkovic   Sail Sand Point   [15/OCS]   7   1   7   1   7   8   15/DNS   15/DNS   61  
7  
8  
9   Jules Mann   OIYC   7   6   6   10   10   9   7   [15/DNS]   15/DNS   70  
8  
9  
4   Marga Eshelman   San Juan Island Yacht Club   [15/OCS]   8   7   8   5   8   9   15/DNS   15/DNS   75  
9  
10  
38   christian falls   SJIYC   9   11   10   4   11   12   10   [15/DNS]   15/DNS   82T  
10  
11  
148162   Allison Trunkey   KSR   8   9   9   11   7   11   12   [15/DNS]   15/DNS   82T  
11  
12  
8   Nile Reed   Orcas Island Yacht Club   10   12   11   12   9   10   11   [15/DNS]   15/DNS   90  
12  
13  
45   Maxine Scheen   Sail sand Point   [15/DNS]   15/DNS   15/DNS   15/DNS   15/DNS   15/DNS   15/DNS   15/DNS   15/DNS   120  
13  

Notes
- Scoring System is RRS Low Point 2013-2016
- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2016 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network