25th Annual Harvest Moon Regatta ®
Lakewood Yacht Club | October 13-15, 2011

PHRF Bacardi Racing fleet (31 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, October 15, 2011 10:55:20 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Corrected  1  Total Pos
1  
51338   Musica   42   Aerdyne 38   Cliff Haddox [A]   16:38:05   1   1  
1  
2  
16   Soap Opera   96   Hobie 33 Hobie 33   Scott Self [D]   17:02:42   2   2  
2  
3  
12039   Aeolus   48   J Boats J/120   James Liston [A]   17:14:00   3   3  
3  
4  
USA 14   Rented Mule   66   Viper 830   Bryan Taylor [F]   17:45:13   4   4  
4  
5  
296   Stinger   78   J-Boats J/105   J B Bednar [F]   17:54:48   5   5  
5  
6  
181   Hamburg   69   J-Boats J/109   Albrecht Goethe [F]   18:11:34   6   6  
6  
7  
75   Gold Rush   66   C&C 115   Gregory Way [A]   18:15:29   7   7  
7  
8  
NA19   ALERT   93   McCurdy & Rhodes Navy 44   Drew Peerless [C]   18:22:39   8   8  
8  
9  
52956   Hot Ticket   27   King Marine Summit 40   James Hightower [A]   18:27:08   9   9  
9  
10  
52007   Tango   84   Tayana 52 -aft cockpit   Paul Koeller [C]   18:29:43   10   10  
10  
11  
007   Parrot Tales   81   C&C 121   Larry Blankenhagen [C]   18:32:48   11   11  
11  
12  
52107   CENTURION   78   Sabre 426   James Winton [C]   18:43:33   12   12  
12  
13  
10312   Danelaw   105   Morgan 42-2   Roy Olsen [D]   18:49:50   13   13  
13  
14  
5598T   Kenai   30   TPI J-44   Chris Lewis [B]   18:52:41   14   14  
14  
15  
32111   Passion   -24   Santa Cruz 50   Steve Hastings [B]   18:52:44   15   15  
15  
16  
145   Rebecca   48   J Boat J/120   Glenn Gault [A]   18:56:36   16   16  
16  
17  
2790   Sabani   105   Beneteau 38   Ben Miller [D]   19:06:43   17   17  
17  
18  
53160   TomKat   108   J Boats J 29 MHIB, Roller Furler   Thomas Kane [D]   19:16:58   18   18  
18  
19  
223   Stoopid Monkey   111   J-Boats J-29   Chris Corley [D]   19:41:56   19   19  
19  
20  
87572   Millennium Express   72   Alsberg Bros. Express 37   Christopher Dees [B]   20:05:15   20   20  
20  
21  
CAY234   Java Knight   45   Beneteau 47.7   Fu Liem [B]   20:29:24   21   21  
21  
22  
124   Blue Flash   78   J-Boats J-105   Matthew Arno [F]   20:34:02   22   22  
22  
23  
40860   Tom Foolery   114   C&C C&C 383 WK   Chuck/Fred/ Ken Buckner/Prelle/Womack [E]   20:37:56   23   23  
23  
24  
584   Big D   126   Peterson 34   Jim Foster [E]   21:00:24   24   24  
24  
25  
93207   Gusto   99   Olson 30   Michael Wilson [D]   21:04:31   25   25  
25  
26  
14   Outrageous   120   Cal 39- II SD   Ken Humphries [E]   21:06:14   26   26  
26  
27  
32887   $iphon   84   C&C 41   Peter van Oosten [C]   21:12:28   27   27  
27  
28  
35053   Coyote   36   carroll marine 1D35   Mike Naugher [B]   21:33:39   28   28  
28  
29  
122A   Easy Does It   78   endeavour sloop   Uzi Ozeri [C]   21:46:10   29   29  
29  
30  
27   Soy Un Gatito JPB   126   Beneteau Oceanis 440   Bob Brindley [E]   22:11:03   30   30  
30  
31  
430   Kinderspel   87   J 105   John Bell [F]   23:12:44   31   31  
31  
 



Multihull (12 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, October 15, 2011 10:55:20 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Corrected  1  Total Pos
1  
276   Abandoned Assets   -51   Corsair 31-1d   Jim Van Fleet [A]   19:16:23   1   1  
1  
2  
USA 30   Wing and a Prayer   18   Custom 30' Trimaran   Bill Coxwell [A]   19:55:40   2   2  
2  
3  
215   tribology   -21   Corsair 31UC   Doug Casey [A]   20:01:14   3   3  
3  
4  
009   Nelda Ray   -48   Farrier F33R   Peter Pattullo [A]   20:32:31   4   4  
4  
5  
16   Double Standard   87   Maine Cat Maine Cat 30   William Worsham [B-Cru]   23:03:55   5   5  
5  
6  
110   Beyond Logic   21   Corsair F 28R   Jay Newman [A]   23:24:37   6   6  
6  
7  
22   CatNap   105   MaineCat MaineCat 30   Rich Wheeler [B-Cru]   28:12:13   7   7  
7  
8  
26A   Flavia   201   Prout Quest 31   Ray Cormier [B-Cru]   NO TIME   13/DNF1   13T  
8  
8  
23A   Randy Jo   165   Lagoon 420   Kenneth Marrs [B-Cru]   NO TIME   13/DNF1   13T  
8  
8  
51A   Meris   180   Com-Pac Yachts C-Cat 3214   Darin Keever [B-Cru]   NO TIME   13/DNF1   13T  
8  
8  
32A   Masalama   -30   Wild Marine Wildcat 45   Dwight Burdick [A]   NO TIME   13/DNC1   13T  
8  
8  
28A   Momma Kat   54   Malcolm Tennant(designer) Timeliner 46   Paul Boyd [B-Cru]   NO TIME   13/DNF1   13T  
8  
 



Cruising without spinnaker (108 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Tuesday, October 18, 2011 12:44:09 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Corrected  1  Total Pos
1  
77   C-Time   213   Whitby 42   Osmond Young [E-Ketch]   20:08:36   1   1  
1  
2  
101   FRAYED KNOT   138   Hunter 430   Ted Greak [H]   20:17:12   2   2  
2  
3  
21764   Soothsayer   157   Peterson Custom   Roy Newberry, Sr./Sea Scouts 951 [F-PHRF]   21:39:55   3   3  
3  
4  
84   Beachcomber   216   Morgan 416   Ross Heard [E-Ketch]   21:39:57   4   4  
4  
5  
24   Cimboco   195   Island Packet IP38   Phil Pierce [D-Cutter]   21:55:29   5   5  
5  
6  
3607   SOEL   177   Moody 36S   Oscar Latiolais [M-CANVAS]   21:57:24   6   6  
6  
7  
22102   Gypsy North   210   Whitby 42 Ketch   Ship 150 C Kemp [E-Ketch]   22:03:17   7   7  
7  
8  
1984   Chakota Red   162   Hunter 34   Carl Curtiss [L-CANVAS]   22:12:16   8   8  
8  
9  
373   KATANA   174   Hunter Hunter 34   Terry Young [N-CANVAS]   22:24:43   9   9  
9  
10  
663   BELLA   213   FORMOSA INDEPENDENCE   JERRY HYATT [E-Ketch]   22:34:03   10   10  
10  
11  
4224   Wanita Cantik   138   Angel Marine Nassau 42   Dave Person [K-CANVAS]   22:36:24   11   11  
11  
12  
33406   Alessandra   128   Swede 41   Sea Scouts Ship 150 Andrus [F-PHRF]   22:47:29   12   12  
12  
13  
29A   Angantyr   195   Abeking & Rasmussen custom   Erik Oistad [I]   22:50:23   13   13  
13  
14  
510   Sweet Leilani   141   Ericson 381   Mark Rock [I]   22:51:03   14   14  
14  
15  
1152   SEUTE DEERN   126   TRINTELLA SLOOP 42   HANS KNICKREHM [H]   22:52:24   15   15  
15  
16  
293   Pro Re Nata   168   Ericson 34   Tom Macaluso [N-CANVAS]   22:54:03   16   16  
16  
17  
444   Orion   184   Islander Islander 36 SD   Jim Apple [F-PHRF]   23:05:39   17   17  
17  
18  
353   Espada   130   Grand Soleil 39   John Servis [F-PHRF]   23:07:14   18   18  
18  
19  
14   Kokomo   159   Pacific Seacraft Crealock44   Jim Lindeman [D-Cutter]   23:13:04   19   19  
19  
20  
USA 62   Cayuse   114   Tayana 52   Hal Haltom [M-CANVAS]   23:15:40   20   20  
20  
21  
001   Other Woman   144   Beneteau Oceanis 400   Brantly Minor [H]   23:22:18   21   21  
21  
22  
149   Rhapsody   213   Pacific Seacraft 37 Crealock   James Greenlee [C-Cutter]   23:26:13   22   22  
22  
23  
15   Warrior   150   Cal 35-2   Harold Peterson [J]   23:28:50   23   23  
23  
24  
273   Rima   156   Valiant Yachts 40   Robert Jack [M-CANVAS]   23:37:06   24   24  
24  
25  
53   Astarte   132   Cal-Jensen Cal 40   Cheryl E. Morvillo [L-CANVAS]   23:43:41   25   25  
25  
26  
440   French Kiss   134   beneteau 440   John Broderick [F-PHRF]   23:53:04   26   26  
26  
27  
8A   Mast Transit   153   Hunter 2008   Peter Finn [A-B&R-Canvas]   23:56:16   27   27  
27  
28  
135   Asylum   153   Hallberg Rassy Sloop   Jack Seitzinger [M-CANVAS]   23:57:21   28   28  
28  
29  
56A   Coconut   144   Ericson 38-200   Greg Kutsen [L-CANVAS]   23:57:59   29   29  
29  
30  
M 45   Tropic Breeze   129   Catalina 45CC   John E. Jones [H]   24:05:30   30   30  
30  
31  
194   Sun-BB   153   Ericson 35-3   Alan Reeve [N-CANVAS]   24:06:21   31   31  
31  
32  
4   Orion   201   Hunter H30   David Popken [P-CANVAS]   24:08:25   32   32  
32  
33  
6   Indian summer   262   downeast ph   Pat Cunningham [F-PHRF]   24:12:26   33   33  
33  
34  
302   Windship   210   tayana mk ll 37   Gary Watkins [C-Cutter]   24:21:44   34   34  
34  
35  
089   Southern Girl   144   Catalina 470   Larry Shelton [K-CANVAS]   24:23:58   35   35  
35  
36  
38109   Wandering Star   147   Hunter 38   Thomas Sherrill Jr [A-B&R-Canvas]   24:26:33   36   36  
36  
37  
42561   Patriot   108   Beneteau F435   Doug Drewry [G]   24:29:00   37   37  
37  
38  
13   Cayenne   120   Beneteau Oceanis 400   Mike Nodier [K-CANVAS]   24:41:23   38   38  
38  
39  
H450   Transcend   138   Hunter Passage 450   Joseph Shapiro [H]   24:53:53   39   39  
39  
40  
1650   Starfish   108   Beneteau First 42   Ken Weatherford [G]   24:57:19   40   40  
40  
41  
3469   Quest   201   Catalina Mark II   Dennis Fegan [F-PHRF]   25:09:13   41   41  
41  
42  
007   El Viento   153   Beneteau 37 SD   Jess Brooks [I]   25:16:11   42   42  
42  
43  
565   fun hunter   177   hunter sloop   terry hollar [N-CANVAS]   25:22:49   43   43  
43  
44  
49A   Seafari   156   Hunter    Larry Becker [A-B&R-Canvas]   25:40:33   44   44  
44  
45  
39A   Sea Ya II   48   Macgregor M65   Walter Gameiro [G]   26:04:52   45   45  
45  
46  
299   Serenidad   165   Ericson 34   Kevin O'Neill [N-CANVAS]   26:19:51   46   46  
46  
47  
132A assigne   Morning Star   165   TAYANG Center Cockpit Sloop   Richard Fisher [M-CANVAS]   26:22:07   47   47  
47  
48  
110   Moonlight Mile   222   Pearson365 365 Ketch   Ed Lowrie [E-Ketch]   26:25:02   48   48  
48  
49  
17A   Mary O   156   Hunter Caribena   Captain John Coggin [L-CANVAS]   26:50:14   49   49  
49  
50  
12A   Tia Juanita   186   Hunter 36   Daniel Knierien [A-B&R-Canvas]   26:50:56   50   50  
50  
51  
133   Stellar of Course   171   Cal 33   Ronald Eddleman [M-CANVAS]   26:51:16   51   51  
51  
52  
60187   Sea Nymph   144   Beneteau Moorings 432   William van Ravenswaay [I]   26:53:34   52   52  
52  
53  
329   Blame It on Buffett   231   Pearson 365   James Tyson [E-Ketch]   26:57:57   53   53  
53  
54  
6A   Low Keys   195   Island Packet 38   Ed Bush [D-Cutter]   26:58:03   54   54  
54  
55  
242   APOTHEKER   156   Ericson 35 Mk III   Fleming (Jim) Clower [L-CANVAS]   26:58:07   55   55  
55  
56  
63   Beau Navire   162   Passport Yachts Passport 40   Bill Casnovsky [O-CANVAS]   27:17:04   56   56  
56  
57  
099   Aina Makani   174   Tartan 31   Eric Trout [J]   27:23:23   57   57  
57  
58  
58   Susie Q   213   cabo rico cr38   Richard Sherman [C-Cutter]   27:23:28   58   58  
58  
59  
20   Dame Alicia (OCS 1hr)   177   Ling Hay    Horst Albrecht [I]   27:24:00   59   59  
59  
60  
31406   Lady Cassandra(MTR 30min)   132   Hunter Legend   Richard Williams [L-CANVAS]   27:35:19   60   60  
60  
61  
33A   Vera May   210   Hallberg-Rassy Mistral 33   Stephen Thompson [P-CANVAS]   27:36:23   61   61  
61  
62  
25   zanzibar   213   island packett 380   marshall leicht [D-Cutter]   27:39:03   62   62  
62  
63  
170   August Sun   123   Jeanneau 40'   Martin Payne [H]   27:44:44   63   63  
63  
64  
281   Solstice (OCS 1hr)   153   Hunter 41DS   Ed Brauer [B-B&R-Canvas]   27:52:18   64   64  
64  
65  
106A   Lagniappe   198   Hunter 310   Will Nees [A-B&R-Canvas]   27:53:12   65   65  
65  
66  
35 A   Kulani   192   Lord Nelson Lord Nelson 41   Francis Garrigues [D-Cutter]   28:06:25   66   66  
66  
67  
1511   Easyway   171   Catalina mkll36   Steve Samuel [J]   28:07:31   67   67  
67  
68  
342   More Good Timin'   150   Hunter 46 LE   Ernie Rogers [B-B&R-Canvas]   28:14:16   68   68  
68  
69  
5981   Compulsion II   216   Catalina 1991 Catalina 30   Edward Hughes [J]   28:27:13   69   69  
69  
70  
55   Gemini   186   C & C C & C 35, Landfall   James Hammond [P-CANVAS]   28:28:13   70   70  
70  
71  
2158   After Hours   210   Laguna Yachts Inc. Laguna 30   Bill Jorgensen [N-CANVAS]   28:40:55   71   71  
71  
72  
21   Medicinal Purpose   177   Beneteau Oceanis 381   Eric Heinz [I]   28:41:53   72   72  
72  
73  
52979   Solitaire   177   Jachtwerf Victoria Victoire 933   Thomas Campbell [P-CANVAS]   28:46:00   73   73  
73  
74  
128   Caramba   123   Catalina 470   John LeBourhis [K-CANVAS]   28:50:05   74   74  
74  
75  
5A   Dances With Dragons   171   Tayana Vancouver 42, aft cockpit   Wayne Harris [D-Cutter]   29:01:01   75   75  
75  
76  
4   Bonkers   162   Jeanneau Sun Odyssey 36i   Kyle Stallones [L-CANVAS]   29:07:42   76   76  
76  
77  
3371   Sea Gypsy   165   Cheoy Lee 38   Bill Jenko [O-CANVAS]   29:12:39   77   77  
77  
78  
71   Christel Ann   176   Catalina 387   Bud DeCoste [F-PHRF]   29:33:40   78   78  
78  
79  
47A   Reliance (RDG)   186   Hunter 36   Russell Treat [A-B&R-Canvas]   29:33:48   79   79  
79  
80  
381   Princesa del Viento   156   Catalina 380   William Reese [M-CANVAS]   29:54:32   80   80  
80  
81  
4070   Sweet Sal   165   Caliber Sloop   Sally Webster [O-CANVAS]   30:25:28   81   81  
81  
82  
34   Sails Call (OCS 1hr)   159   Beneteau Oceanis 390 WK   Dave Allen [I]   30:40:03   82   82  
82  
83  
41A   Semper Fi   162   Hunter 41DS   Joseph Beck [B-B&R-Canvas]   31:04:11   83   83  
83  
84  
000   Two J Birds   162   Beneteau 39.3   Lucy Newman [K-CANVAS]   31:22:06   84   84  
84  
85  
150   Waypoint   138   Hunter Passage 42   Sea Scout Ship 150 Fisher [B-B&R-Canvas]   31:28:13   85   85  
85  
86  
777A   Paradise   132   Hunter Passage 42   Kurtis Sampson [B-B&R-Canvas]   31:29:04   86   86  
86  
87  
427   Sherry G   195   Hunter Marine 1985   Willard Kimbrell [A-B&R-Canvas]   32:06:34   108   108  
87  
88  
102A   Vive Tu Vida   228   Irwin Ketch   Lonny Doss [E-Ketch]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
18A   Gratitude   174   O'Day    Captain Ken Hogrefe [J]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
292   Andante   183   Blue Water builders Vagabond   Tom Taylor [E-Ketch]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
42A   Isabelle   174   Gozzard 36   Daniel Bendig [C-Cutter]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
48A   Very Good Year   156   Hunter 38   Alan Carr [A-B&R-Canvas]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
294   Capt. Nini   189   Catalina 350   Randy Nini [N-CANVAS]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
595   Slow Lane   171   Catalina 34   Terry Minter [P-CANVAS]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
34A   Windfreak   156   Pearson 36-2   Tim Brannan [J]   NO TIME   109/DNC1   109T  
88  
88  
165   Farther Stars   141   Catalina C-380   John Coon [O-CANVAS]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
54A   White Star   246   Pearson Alberg 35   Joe Vied [P-CANVAS]   NO TIME   109/DNC1   109T  
88  
88  
141 A   Tarah Shell   159   Hunter 41 aft cockpit   Shannon Hicks [B-B&R-Canvas]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
334   Cache'   87   Beneteau 50   Robert L. Giles [G]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
109   Sea Sharp   171   O Day O Day 34   Gottfried Schiller [J]   NO TIME   109/DNC1   109T  
88  
88  
35   Gypsy Wind II   144   Catalina 470   Robert Putz [H]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
130A   Janler II   177   Beneteau 361   Joey Abshire [L-CANVAS]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
11A   Stardust   186   Hunter 2004 Hunter 36 Aux Sloop   Dan Wampler [A-B&R-Canvas]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
31A   MONARCH   165   Island Packet IP 45   Charles-Dauphin Miller [D-Cutter]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
37   LibroVent   233   Goderich 37 Steel Hull   Glen Miller [C-Cutter]   NO TIME   109/DNC1   109T  
88  
88  
294   Barbara Ann   129   Catalina 42 wing keel   Dan Arthur [K-CANVAS]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
22   Sun Runner   144   Beneteau Moorings 432   Ralph Unglaube [K-CANVAS]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
88  
50A   Meltemi III   204   Victoria Victoria 34   Christopher Logothetis [C-Cutter]   NO TIME   109/DNF1   109T  
88  
 



Cruising Spinnaker (30 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, October 15, 2011 10:55:21 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Corrected  1  Total Pos
1  
3   La Isla   105   c&c custom   Al Poindexter [A]   21:43:36   1   1  
1  
2  
40707   SHAKEN NOT STIRRED   96   J 40 SD   Walter Caldwell [A]   21:55:28   2   2  
2  
3  
11899   BANJO GIRL   171   Hodgdon Yachts Alden Caravelle   Jay Zittrer [D]   22:15:14   3   3  
3  
4  
38   New Catalina 355   174   Catalina 35   Kent Little [D]   22:24:48   4   4  
4  
5  
10095   MOXIE   147   Hinckley 38 Sloop   Stephen Lack [C]   22:30:58   5   5  
5  
6  
46   Makan Angin   135   Beneteau Oceanis 411   Howard Hughes [B]   22:34:40   6   6  
6  
7  
714   ChaChing   192   Cheoy Lee Perry 35   Edward Skeffington [D]   22:41:25   7   7  
7  
8  
37   Rapa Nui   141   Beneteau 37   john sneider [C]   23:05:51   8   8  
8  
9  
138   Noble Lady   90   Beneteau 473   Russ Lundemo [A]   23:15:00   9   9  
9  
10  
GBR2147L   Karen   126   Hanse 370   Phillip Lupton [B]   23:19:33   10   10  
10  
11  
36A   Largo   156   Gulfstar sailmaster   David Allen [D]   23:19:42   11   11  
11  
12  
B90   Feelin Nauti   147   Beneteau 32 First   James White [C]   23:22:03   12   12  
12  
13  
10   Figaro   135   Contessa OOD 34 SM   Gerhard Wittich [B]   23:25:39   13   13  
13  
14  
271   SeaFlight   149   Catalina 400   Mark Hiler [C]   23:37:59   14   14  
14  
15  
9   LONGHAWK   129   Beneteau Oceanis 43 SD   Sam Crowder [B]   23:38:14   15   15  
15  
16  
121   Topaz   141   Valiant V42   Tom Frankum [C]   23:39:57   16   16  
16  
17  
3451   Cadenza   129   Beneteau 411   Alan Moore [B]   23:51:07   17   17  
17  
18  
52   Sodalis   159   Pacific Seacraft 40 SD   Jim Demarest [D]   23:59:21   18   18  
18  
19  
40175   Kalei-o-lani   138   Caliber 40 LRC-SE   Bill Kessinger [B]   24:22:03   19   19  
19  
20  
376   Moonlighter   186   Cal Cal 29   Travis Smith [D]   24:46:07   20   20  
20  
21  
52492   Ambition   81   Beneteau 473 SD   Philip Schutts [A]   24:51:24   21   21  
21  
22  
28422   CHIRON   81   Wauquiez Centurion 42   Greg Gladden [A]   25:07:25   22   22  
22  
23  
16   CURMUDGEON II   132   Morgan Morgan 366   Terry Cantrell [B]   25:25:48   23   23  
23  
24  
25   Voyager   99   Beneteau Oceanis 461   Frank Easby-Smith [A]   26:44:31   24   24  
24  
25  
52892   Artemis   87   Sabre Yachts 426   Robert Thompson [A]   26:53:46   25   25  
25  
26  
GBR 1538R   Ahoy Mon   141   Hunter 38   Patrick Hooyman [C]   27:38:10   26   26  
26  
27  
2   Mary Jane   144   Beneteau    John Duffy [C]   28:35:15   27   27  
27  
28  
57A   Baby Ruth   195   Beneteau Oceanis 281   Hector Willars [D]   NO TIME   31/DNC1   31T  
28  
28  
1847   Firefly   147   Catalina 36 Mk II   Thomas Zaal [C]   NO TIME   31/DNF1   31T  
28  
28  
44A   Mother Ocean   234   Northshore Marine Fisher 37   Greg Porter [D]   NO TIME   31/DNF1   31T  
28  
 



Withdraw prior to start (5 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, October 15, 2011 10:55:21 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Corrected  1  Total Pos
1  
40   Ruthless   117   Catalina 470   Donald H Anderson [E]   NO TIME   6/DNC1   6T  
1  
1  
144   Joan III   198   Alberg Alberg 37   Maarten van Hasselt [E-Ketch]   NO TIME   6/DNC1   6T  
1  
1  
236   Speedster   99   Pacific Boats Olson 30   Darius Esfahani   NO TIME   6/DNC1   6T  
1  
1  
103   Corrival   240   Columbia C-28   Jerry Simoneaux   NO TIME   6/DNC1   6T  
1  
1  
52846   SusanneB   162   Passport 40   D. Slack [O-CANVAS]   NO TIME   6/DNC1   6T  
1  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network