Sailfest Junior Olympics and Florida State Opti Champs
Sarasota Youth Sailing | April 11-12, 2015

Laser Radial (24 boats) (top)
Series Standing - 10 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, April 14, 2015 10:57:22 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  Total Pos
1  
204417   Gage Wilson   LYC/ESC   2   4   2   3   [11]   4   1   1   2   4   23  
1  
2  
204117   Gage Schoenherr   Sailfit / Clearwater Community Sailing Center   6   [10]   6   9   1   1   9   3   1   1   37  
2  
3  
190253   Nic Baird   Saint Petersburg Yacht Club   1   2   1   10   4   2   7   5   [25/DNS]   7   39  
3  
4  
190471   ANGELO MEHTALA   Sarasota Youth Sailing   5   1   4   8   3   5   2   6   6   [10]   40  
4  
5  
199355   Hannah Steadman   St. Petersburg Yacht Club   3   6   5   [11]   6   3   5   7   7   2   44  
5  
6  
184427   Hallie Schiffman   Sarasota Youth Sailing/Sarasota Sailing Squadron   4   5   7   1   [10]   6   3   8   10   3   47  
6  
7  
177265   Connor Nelson   Davis Island   9   15   8   4   5   [18]   12   2   3   11   69  
7  
8  
204409   SAM TOBIO   SPYC   [15]   9   9   7   2   10   6   11   8   13   75  
8  
9  
206097   Chase Burwell   Team FOR - Carlouel Yacht Club   7   3   10   2   18   7   4   [25/OCS]   25/DSQ   5   81  
9  
10  
187979   Lillian Myers   Sarasota Youth Sailing   14   13   3   5   8   17   8   [25/OCS]   9   17   94  
10  
11  
199402   Ciara Dorsay   TEAM FOR/SYS   11   8   12   12   [17]   9   14   14   12   12   104  
11  
12  
184546   Courtney Purcell   Sailfit   8   [16]   13   15   7   13   15   9   15   16   111  
12  
13  
166872   Trevor Stone   Sys   12   14   14   [17]   15   8   10   17   13   9   112  
13  
14  
203631   Grant Boicheff   St Petersburg Yacht Cluv   18   19   19   6   9   11   [25/OCS]   10   5   19   116  
14  
15  
194543   Isabella Lemole   Sarasota Youth Sailing   21   7   17   16   19   15   [25/OCS]   4   14   6   119  
15  
16  
199796   Lawson Levine   Team FOR   16   12   16   18   [20]   12   13   15   4   15   121  
16  
17  
199574   Katie Freeley   Sarasota Youth Sailing   [20]   11   18   19   12   14   11   13   17   8   123  
17  
18  
177111   Drew Hayward   DIYC   10   [22]   15   13   13   16   18   12   11   21   129  
18  
19  
166927   Ian Jezak   LLSC   13   17   11   14   16   [22]   17   16   16   20   140  
19  
20  
186538   Matthew Magardino   Team For/ NCSC   17   20   21   [22]   21   19   16   19   20   14   167  
20  
21  
168296   Evan Schuneman   Manatee River Pram Fleet   [22]   18   22   21   14   20   20   18   19   22   174  
21  
22  
192015   Brett Putnam   CCSC   19   21   20   20   [22]   21   19   20   18   18   176  
22  
23  
182368   Conner Harding   LYC/Naples   [25/DNC]   25/DNC   25/DNC   25/DNC   25/DNC   25/DNC   25/DNC   25/DNC   25/DNC   23   223  
23  
24  
190473   lila Vandenbroek   Sarasota Youth Sailing   [25/DNC]   25/DNC   25/DNC   25/DNC   25/DNC   25/DNC   25/DNC   25/DNC   25/DNC   24   224  
24  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network