Registrants For
69th Annual Sarasota Sailing Squadron Labor Day Regatta

September 04-06, 2015
190 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Noah Lyons

Claire Oursler
H.M.S A.K 6595 Club 420
Clearwater, Florida CCSC
2. John Michel


6420 Club 420
belleair beach, Fl Clearwater Community Sailing Center
3. Carrie Marshall

Kayla Wherry
3223 Club 420
Fort Myers, FL Team Sail On
4. Carol Fauls

Heather Corns
7614 Club 420
Osprey, FL VYBA
5. Evan Occhino

Leo Wiesinger
14 Club 420
Venice, FL VYBA
6. HOYT CORNS


7787 Club 420
NOKOMIS, FL VYBA
7. Sam Meyer
Joseph Faul
Joseph Faul
7785 Club 420
venice, fl VYBA
8. James Nichols
charles nichols
Charles Nichols
71 Club 420
tampa, Florida davis island
9. Ashley See

ALYSSA SEE
2 Club 420
Sarasota, FL SYS
10. Bella Lemole

Skye Erhart
1738 Club 420
Osprey, FL Sarasota Youth Sailing
11. Joseph Smajdor

Taylor Conrad
7786 Club 420
Venice, Fl VYBA
12. Kay Brunsvold

Anna Millbourn
5 Club 420
Sarasota, FL Sarasota Youth Sailing
13. Eric vanGennip

Ryan Sanders
7784 Club 420
Nokomis, Florida VYBA
14. Thomas Deiorio

Sophia Wicks
6252 Club 420
Ocala, Florida Clearwater Community Sailing Center
15. Jackson Sterns

Christopher Stachewicz
See Ya 6315 Club 420
Palm Harbor, FL Clearwater community sailing center
16. Robert Woithe


12 Club 420
Sarasota, Florida Sarasota Youth Sailing
17. John Floersheimer


16 Club 420
Lakewood Ranch, FL SYS
 


Laser 4.7
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Matthew Magardino


Laser 186538 Laser 4.7
Naples, Fl NCSC
2. Alexander McCree


168219 Laser 4.7
Tampa, FL DIYC
3. Sydney Monahan


192542 Laser 4.7
Fort Myers Beach, FL Edison Sailing Center
4. Emma Shakespeare


18 Laser 4.7
St. Petersburg, FL SPYC
5. Paige Dannenhauer


188153 Laser 4.7
Fort Myers, FL ESC
6. Hannah Sheppard


206153 Laser 4.7
Tampa, FL DIYC
7. Dahlia Dry


188115 Laser 4.7
Sanibel, FL ESC
8. Abby Hayward


189738 Laser 4.7
Brandon, Fl DIYC
9. Hailey See


192500 Laser 4.7
Fort Myers, FL ESC
10. Crista Abberger


167000 Laser 4.7
Tampa, FL DIYC
 


Laser Full Rig
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Joshua Temko


185317 Laser Full Rig
Palm Harbor, FL Sailfit/CCSC
2. Per Nordstrom


201288 Laser Full Rig
Osprey, FL Askrike SS
3. Jonathan King


194084 Laser Full Rig
Sarasota, FL Team FOR
4. Buzzy Heausler


BH3 194540 Laser Full Rig
Tampa, Fl DIYC
5. Ray Dunn


166007 Laser Full Rig
Temple Terrace, Fl DIYC
6. David Hillmyer


199912 Laser Full Rig
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
7. James Liebl


170673 Laser Full Rig
Titusville, FL Titusville
8. Philip Karcher


142465 Laser Full Rig
Sarasota, Fl SSS
 


Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. ANGELO MEHTALA


190471 Laser Radial
BRADENTON, FL SYS
2. Evan Schuneman


168296 Laser Radial
Parrish, FL MRPF
3. Cai Teague


174219 Laser Radial
Spring Hill, Florida CCSC
4. Connor Nelson


177265 Laser Radial
Tampa, Florida DIYC
5. Gage Schoenherr


204117 Laser Radial
Clearwater, Fl Sailfit/Clearwater Community Sailing Center
6. Kyle Dochoda


177328 Laser Radial
ST PETERSBURG, Florida St. Petersburg Yacht Club
7. Hannah Steadman


199355 Laser Radial
Saint Petersburg, Florida SPYC
8. Loiusa Nordstrom


204421 Laser Radial
Osprey, FL SYS
9. Drew Hayward


199192 Laser Radial
Brandon, Fl DIYC
10. Emmet Ward


166913 Laser Radial
Largo, Fl DIYC
11. Nicholas Lovisa


187979 Laser Radial
Sarasota, Fl SYS
12. Brett Putnam


192015 Laser Radial
Palm Harbor, fl Sailfit/CCSC
13. Ciara Dorsay


199402 Laser Radial
Sarasta, florida syS
14. LILA Vandenbroek


190473 Laser Radial
SARASOTA, florida SYS
15. Gage Wilson


208578 Laser Radial
Cape Coral, Fl LYC and ESC
16. Trevor Bornarth


173954 Laser Radial
STUART, FL Edward Teach Youth Sailing Association / USSCMC
17. SAM TOBIO


Yacht 204409 Laser Radial
Sarasota, FL SPYC
18. Elizabeth Shanahan


195889 Laser Radial
St. Petersburg, Fl Stamford Yacht Club
 


Optimist Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Kaitlyn Liebel


USA 20887 Optimist Green
Bradenton, Florida Sarasota Youth Sailing
2. James Freund


17295 Optimist Green
Bradenton, FL MRPF
3. Mason Sullivan


15014 Optimist Green
Bradenton, FL MRPF
4. Cate Paxton


2022 Optimist Green
lakewood ranch, florida sarasota youth sailing
5. Connor Snead


15106 Optimist Green
Bradenton, FL MRPF
6. Alex Liebel


5699 Optimist Green
Sarasota, FL Sarasota Youth Sailing
7. Natalie Gavrielov


Eliahu Gavrielov 18081 Optimist Green
Naples, Florida Eliahu Gavrielov
8. Peyton Weaver


16849 Optimist Green
Lutz, FL CCSC
9. Eva Speck-Ewer


Opti 28 Optimist Green
Bradenton, Fl Sarasota Youth Sailing
10. Garret Murphy


14260 Optimist Green
Ellenton, FL MRPF
11. Grady Murphy


14257 Optimist Green
Ellenton, FL MRPF
12. Ava Shakespeare


14303 Optimist Green
St. Petersburg, FL SPYC
13. Leah Bartlett


19306 Optimist Green
Venice, Fl Venice Yacht Club
14. Landen Latchford


19725 Optimist Green
North Port, Florida Venice youth Boating Association
15. Kuno Paasch
Marla Paasch

8298 Optimist Green
ozona, fl. CCSC
16. Matthew McGonigal


17077 Optimist Green
Clearwater, Florida ccsc
17. asher carriero


20280 Optimist Green
naples, FL NCSC
18. Harrison Molesky


14294 Optimist Green
Bradenton, FL MRPF
19. Michael Carton


12581 Optimist Green
Parrish, FL MRPF
20. Alex Erwin


20233 Optimist Green
LARGO, FL Clearwater Community Sailing Center
21. Harrison Newi


19793 Optimist Green
N. Venice, Florida VYBA
22. Callen Burnett


Smooth Moves 10150 Optimist Green
Tampa, FL DIYC
23. Cooper McMartin


Cooper McMartin 20156 Optimist Green
Largo, FL CCSC
24. Alexis Young


16182 Optimist Green
Tampa, Fl CCSC
25. Colby Silveira


16667 Optimist Green
Winter Garden, Florida CCSC
26. Samuel Powers


94 Optimist Green
Sarasota, FL Sarasota Youth Sailing
27. Avery Florio


19308 Optimist Green
sarasota, FL SYS
28. Scarlett Whisnant


17673 Optimist Green
Nokomis, FL VYBA
29. Skye vanGennip


Optimist dinghy 17805 Optimist Green
Nokomis, Florida VYBA
30. Kirill luka


optimist 18044 Optimist Green
Venice, United States vyba
31. Nicholas DeWitt


14258 Optimist Green
Bradenton, fl MRPF
32. Sam Sugar


1008 Optimist Green
Siesta Key, FL Sarasota Youth Sailing Squadron
33. Jack Messer


1947 Optimist Green
Sarasota, FL sarasota youth sailing
34. Remy LEWIS


15565 Optimist Green
SARASOTA, FL Sarasota youth sailinh
35. Paul Strom


0 7630 Optimist Green
SARASOTA, Florida Sarasota Sailing Squadron
36. Karrington Hansen


11902 Optimist Green
St. Petersburg, FL SPYC
37. Maxwell Freeman


Opti 23 Optimist Green
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
38. Michael Childers


Opti #10 8119 Optimist Green
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
39. Lily Herndon


6920 Optimist Green
Sarasota, FL YSP SSS
40. Thomas Franz


22 Optimist Green
Lakewood Ranch, FL Sarasota Sailing Squadron
41. Heather Boss


15064 Optimist Green
Seminole, Florida Clearwater Community Sailing Center
42. Noah Wilmot


1813 Optimist Green
Naples, FL Naples Community sailing Centre
43. Joshua Wilmot


81 Optimist Green
Naples, FL Naples Community Sailing Center
44. Bailey Gorman


5 Optimist Green
Naples, Fl Naples Sailing Center
 


Optimist RWB
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Thomas Connell


19710 Optimist RWB
Red
Naples, FL Naples Community Sailing Center
2. Lauren Connell


19796 Optimist RWB
Blue
Naples, FL Naples Community Sailing Center
3. Maggie Walker


12340 Optimist RWB
Red
Bonita Springs, FL NCSC
4. Emily Allen


Sea Life 15993 Optimist RWB
Blue
St.Petersburg, FL SPYC
5. Ryan Garraty


WRY GUY 14684 Optimist RWB
White
Marco Island, FL NCSC
6. Colin Lawther


14691 Optimist RWB
Red
St. Petersburg, FL SPYC
7. Devin Wade


20686 Optimist RWB
Blue
Sarasota, Florida Sarasota Youth Sailing
8. Alexander Vafeas


16030 Optimist RWB
Blue
Sarasota, FL Sarasota Youth Sailing
9. Johnny Magardino


Opti 18391 Optimist RWB
Red
Naples, Fl NCSC
10. Andrew Mitchell


15551 Optimist RWB
Red
Naples, Florida NCSC
11. Thomas Cura


Opti 20681 Optimist RWB
Red
Tampa, FL CCSC
12. Zachary Waldman


16183 Optimist RWB
Blue
Oldsmar, FL CCSC
13. Sam Dreyfuss


20236 Optimist RWB
Blue
Naples, FL NCSC
14. Camden Sullivan


20819 Optimist RWB
Blue
Bradenton, FL MRPF
15. Grady Paxton


20483 Optimist RWB
Blue
lakewood ranch, fl sarasota youth sailing
16. Mateo Rodriguez


18295 Optimist RWB
Red
Winter Haven, FL CCSC
17. Richard Menke


opti 9519 Optimist RWB
Blue
Clearwater, Fl clearwater community sailing center
18. Pearson Payne


Blue Fin 10154 Optimist RWB
Blue
Saint Petersburg, FL SPYC
19. Sebastian Spinelli-Sax


BS 20818 Optimist RWB
White
Lakewood Ranch, FL Sarasota Youth Sailing Program
20. Elizabeth McCree


15299 Optimist RWB
Blue
Tampa, FL DIYC
21. Watt Icely


18963 Optimist RWB
Blue
Saint Pete Beach, FL SPYC
22. Madi Icely


Hippie Chick 11400 Optimist RWB
White
St. Pete Beach, Florida SPYC
23. Logan Rimel


16138 Optimist RWB
White
st. pete, fl spyc
24. Patrick Walke


15874 Optimist RWB
Blue
Fort Myers Beach, FL ESC
25. Dorothy Mendelblatt


orange blur 7940 Optimist RWB
White
st petersburg, fl spyc
26. Nico Dreyfuss


13969 Optimist RWB
Red
naples, fl Naples
27. Daniela Dreyfuss


17336 Optimist RWB
White
naples, fl Naples
28. Carson Page


18809 Optimist RWB
White
Naples, FL Naples Community Sailing Center
29. Tee Chulikavit


OpTee 18736 Optimist RWB
Red
Tampa, Fl CLEARWATER COMMUNITY SAILING CENTER
30. Preston Weaver


21554 Optimist RWB
White
Lutz, FL CCSC
31. Justin Callahan


16897 Optimist RWB
Blue
Cape Coral, Florida BCRP
32. Mitchell Callahan
Mitchell

16898 Optimist RWB
Blue
Cape Coral, Florida NCSC
33. Ryan Gray


17395 Optimist RWB
Red
lutz, fl DIYC
34. Isabella Shakespeare


14303 Optimist RWB
White
St. Petersburg, FL SPYC
35. Larry Thomas


18318 Optimist RWB
Red
Ocala, Florida CCSC
36. Katherine Nelson


18058 Optimist RWB
Red
Tampa, FL DIYC
37. Adrian Winkelman


10677 Optimist RWB
Blue
palm harbor, fl CCSC
38. Ethan Danielson


18281 Optimist RWB
Blue
St. Petersburg, FL SPYC
39. Kate Danielson


16780 Optimist RWB
White
St. Petersburg, FL SPYV
40. J.J. Smith


19039 Optimist RWB
Red
Palmettto, FL Sarasota Youth Sailing/SPYC
41. Julia Conneely


12914 Optimist RWB
Blue
Tampa, Fl DIYC
42. LORENZO candelora


19101 Optimist RWB
White
venice, Florida VENICEYOUNTHBOATING VYBA
43. Dylan Heinz


20730 Optimist RWB
Red
Sarasota, FL Sarasota Youth Sailing
44. Ella Roulstone


Opti 20698 Optimist RWB
White
Tampa, FL Davis Island Yacht Club
45. Savannah Young


21445 Optimist RWB
Blue
Tampa, Fl DIYC/Team FOR
46. Benjamin Axline


20722 Optimist RWB
Red
Naples, FL NCSC
47. Thommie Grit


15084 Optimist RWB
Blue
Sarasota, FL Sarasota Youth Sailing Program
48. Matthew King


21065 Optimist RWB
Red
Sarasota, FL Team FOR
49. Mia Hanes


19712 Optimist RWB
Red
sarasota, FL Sarasota Youth Sailing
50. Heather Kerns


15537 Optimist RWB
Red
Apollo Beach, FL SPYC
51. madison roy


12058 Optimist RWB
Blue
tampa, florida DIYSF
52. Kaili Yap


15706 Optimist RWB
Red
Ft Myers, FL Edison Sailing Center
53. Nickolas Powers


20191 Optimist RWB
Blue
Sarasota, FL Sarasota Youth Sailing
54. Andrew Florio


19308 Optimist RWB
Red
Sarasota, Florida SYS
55. Christopher Capiola


17693 Optimist RWB
Blue
Naples, Florida Naples Community Sailing Center
56. Lily Capiola


11881 Optimist RWB
Red
Naples, Florida Naples Community Sailing Center
57. Sidney Moyer


10676 Optimist RWB
White
Saint Petersburg, Florida SPYC
58. Maverick Putnam


11157 Optimist RWB
Blue
Palm Harbor, FL CCSC
59. Owen Wicks


Opti 19356 Optimist RWB
White
Palm Harbor, FL CCSC
60. PATRICK IGOE


20725 Optimist RWB
Blue
NAPLES, FL NCSC
61. Mcaulay Carter


16456 Optimist RWB
White
Winter park, Fl Chautauqua Yacht Club/TeamFor
62. Bryce Tone


11 Optimist RWB
Blue
Bradenton, Florida Sarasota Youth Sailing
63. jacques kowacki


opti 17701 Optimist RWB
Blue
englewood, fl vyba
64. Terra Ehrhart


OPti Blue 19717 Optimist RWB
Blue
Sarasota, fL Sarasota Youth Sailing
65. Laurel Tyson


2802 Optimist RWB
Red
Lakewood Ranch, Florida Sarasota Youth Sailing
66. Parker Tyson


3105 Optimist RWB
White
Lakewood Ranch, FL Sarasota Youth Sailing
 


PHRF Cruiser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. John Proctor


Baringa 2006 PHRF Cruiser
Sarasota, Fl SSS
2. Dave Ettinger


Spindrift 84 PHRF Cruiser
Sarasota, Florida Sarasota Sailing Squadron
3. Patrick Roberts


SPRING FEVER 1680 PHRF Cruiser
Bradenton, Fl Cortez YVC
 


PHRF Multi-Hull
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. bob neff


Triforce 161 PHRF Multi-Hull
sarasota, Florida sarasota sailing squadron
2. Tung Nguyen


Double Barrel 13 PHRF Multi-Hull
Bradenton, FL Sarasota Sailing Squadron
3. Bill Johnsen


Sunspot 7 PHRF Multi-Hull
Sarasota, FL SSS
4. jon dowd


Iguana 187 PHRF Multi-Hull
sarasota, fl SSS
5. Travis Yates


Indigo 426 PHRF Multi-Hull
Sarasota, FLORIDA SSS
6. Elliot Evins
ActionQuest

Too Exy USA 17 PHRF Multi-Hull
Sarasota, Florida Sopers Hole Dock YC
7. Douglas Fisher


Mirage USA-1 PHRF Multi-Hull
Sarasota, FL Davis Island Yacht Club
8. Bob Armstrong


Mischief2 345 PHRF Multi-Hull
Bradenton, Fl RPM
 


PHRF Non-Spinnaker
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. David Wilson


Solitude 30 PHRF Non-Spinnaker
Bradenton, Fl SSS
2. Gregg Knighton


Spars & Stripes 024 PHRF Non-Spinnaker
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squaderon
3. Rudolf Reinecke


Hot Tuna 179 PHRF Non-Spinnaker
Sarasota, FL SSS
 


PHRF Pocket Cruiser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. John Huber


Green Flash 16 PHRF Pocket Cruiser
Sarasota, FL SSS
2. Robert Hindle
Robert Hindle

Windsong 127 PHRF Pocket Cruiser
Bradenton, Florida BGYC/SSS
3. David Curtis


Majic 23 PHRF Pocket Cruiser
Sarasota, FL sarasota sailing squadron
4. Mike Collins


Skimmer 844 PHRF Pocket Cruiser
Sarsota, FL SSS
5. Bob Miller


Bob Miller 8424 PHRF Pocket Cruiser
Bradenton, FL Bob Miller
 


PHRF Spinnaker
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. John Lynch


Flash 83301 PHRF Spinnaker
Venice, Florida VSS
2. Kevin Ratigan


Waterat 111 PHRF Spinnaker
Orlando, Florida SSS
3. Rolf Hahn


Raegan-e 67818 PHRF Spinnaker
Nokomis, FL VSS
4. Doug Deardon


In Tune 26 PHRF Spinnaker
Sarasota, fl SSS
 


Portsmouth Handicap fleet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Michael Taylor


None 11 Portsmouth Handicap fleet
Valrico, Fl Tampa Sailing Squadron
2. Joe Blouin


sunfish1* 271 Portsmouth Handicap fleet
Tampa, Florida DIYC
3. John Dougherty
Matthew Bray

Rhapsody 858 Portsmouth Handicap fleet
Sarasota, Fl NA
4. Gail Heausler


60858 Portsmouth Handicap fleet
Tampa, FL Davis Island Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network