Registrants For
Sarasota One Design Midwinters

March 18-20, 2016
61 people have registered for this event

Albacore
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Rolf Zeisler 8122 Albacore PASADENA, MD WRSC
2. Robert Bear 8123 Albacore Rockville, MD WRSC
3. James Graham 8200 Albacore Arlington, VA Potomac River Sailing Association
4. Marty Minot 7971 Albacore Forest, VA None
5. Daphne Byron 8027 Albacore Silver Spring, MD WRSC
6. Barney Harris none Albacore Arlington, VA PRSA
 


Daysailer
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Wayne Hastings 131 Daysailer North Eastham, Ma Orleans Yacht Club
2. Christine Kelly 13 Daysailer Dunedin, Florida Dunedin Boat Club
3. Gary Ogden 2551 Daysailer Midlothian, Virginia Greater Richmong Sailing Association
4. Mark Rother 61 Daysailer Largo, FL Dunedin Boat Club
5. Janet Kreutzer 14024 Daysailer Palm Harbor, Florida Dunedin Boat Club
 


E Scows
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. John Gallick CR100 E Scows North Port, Fl Sarasota Sailing Squadron
2. Mont Echols CH5 E Scows New Orleans, LA Southern Yacht Club
3. Ted Weihe SF 2 E Scows Sarasota, Florida SSS
4. Rich Elsishans LE 3 E Scows Sarasota, Florida SSS
5. William Misenheimer CH-6 E Scows Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
6. Robert Blomquoist 9 E Scows Sarasota, Florida SSS
 


Flying Scot
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Ronald Pletsch 3914 Flying Scot Sarasota, FL SSS
2. Michael Faugust 5775 Flying Scot Grayslake, IL SSS & Ephraim YC
3. Donald Perry 5360 Flying Scot Sarasota, Florida SSS
4. Mark Taylor 4925 Flying Scot Tampa, FL - Florida DIYC
 


MC Scow
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Mont Echols III 1370 MC Scow New Orleans, LA Southern Yacht Club
2. Mont Echols IV MC502 MC Scow New Orleans, LA Southern Yacht Club
3. Richard Elsishans 2483 MC Scow Sarasota, Florida SSS
4. Randy Scott 2315 MC Scow Venice, Florida Sarasota Sailing Squadron
5. Theodore Weihe 2581 MC Scow Sarasota, Florida SSS
6. Lynn Scott 2308 MC Scow Venice, Florida [FL] Sarasota Sailing Squadron
7. John Tarrant 2400 MC Scow Cleverdale, NY SSS
8. James Byrne 1386 MC Scow Jersey City, NJ Missouri Yacht Club
9. Valdek Kwasniewski 2223 MC Scow Bradenton, FL SSS
10. Andrew Hodgson 2610 MC Scow Sarasota, Florida Sarasota Sailing Squadron
11. Robert Cole 1456 MC Scow Corning, NY Sarasota Sailing Squadron
 


Mutineer 15
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Zachary Tonkin 3216 Mutineer 15 *, * Tampa Sailing Squadron
2. Jim Davis 3201 Mutineer 15 Orlando, FL FL Mutineer Fleet 18
3. Herb Maguire 4278 Mutineer 15 Apollo Beach, FL Tampa Sailing Squadron
4. Mathew Dalton 183 Mutineer 15 Apollo Beach, Florida Tampa Sailing Squadron
5. Edwin Plotts 8018 Mutineer 15 Apollo Beach, Fl Tampa sailing sq
6. Brad DiMarco 5128 Mutineer 15 Venice, FL TSS
 


S2 7.9
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. AL Wolczyk 508 S2 7.9 Louisville, KY Derby City Sailing Club
2. Jeff Danhauer 518 S2 7.9 OWENSBORO, KENTUCKY Michigan City
 


Windmill
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Allen Chauvenet 5586 Windmill Washington, DC Rock Hall Yacht Club
2. Ralph Sponar III 5702 Windmill Pasadena, Maryland Rockhall Yacht Club
3. Colin Browning 5252 Windmill Tampa, Fl Windmill Class
4. Lisa Fath 4028 Windmill Palmetto, FL BYC
5. Arthur Anosov 5527 Windmill Ruskin, Florida Seneca Yacht Club
6. Lon Ethington 5070 Windmill St Petersburg, Fla st petersburg sailing center
7. Rob Woithe 4481 Windmill *, * Bradenton Yacht Club/Sarasota Youth Sailing
8. Ethan Bixby 5700 Windmill St. Petersburg, FL SPYC
 


Windsurfer(Formula)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Seth Whitehead USA7562 Windsurfer(Formula) Sarasota, Fl US Windsurfing
2. John Cerchio USA285 Windsurfer(Formula) Miami, FL Unknown
3. Ron Kern K/NSAK Windsurfer(Formula) Ft Lauderdale, FL Unknown
 


Windsurfer(Kona)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Jerome Samson 2698 Windsurfer(Kona) Belleair, FL US Windsurfing
2. Margot Samson 1702 Windsurfer(Kona) Belleair, FL US Windsurfing
3. Steve Campbell 2693 Windsurfer(Kona) Seneca, South Carolina South Carolina
4. Thomas C Stokes USA199 Windsurfer(Kona) Michigan City, Indiana MOWIND
5. Jake Dennis 2657 Windsurfer(Kona) *, * CCSC
6. Cody Steward 1878 Windsurfer(Kona) Orlando, FL US Windsurfing
7. Charlotte Samson 2883 Windsurfer(Kona) Belleair, Florida US Windsurfing
8. Steve Gottlieb 2378 Windsurfer(Kona) South daytona, Fl No
9. Douglas Morgan 2869 Windsurfer(Kona) Sarasota, Florida None
10. Britt Vichman 2694 Windsurfer(Kona) St Petersburg, FL Unknown
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network