Registrants For
2016 SBYC Wet Wednesday Series

March 16-October 19, 2016
69 people have registered for this event

H Fleet
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Daniel Casey

SHANTI 56615 Jeanneau 379 Sun Oddessey 0
2. Tom Molyneux
Mike Molyneux, Ken Fish, Devin Walsh
Razzle Dazzle 27948 0
3. James Thrasher

Luna Azul 3142 Catalina 30 0
4. Dennis Power
Dennis Power
Swift 4 W.D. Schock Harbor 25 0
5. Bud Toye

Ferdinand 294 Catalina 270 0
6. Don Poppe

Near Miss K-7503 X-Yacht X-452 0
7. David Owen

Mariposa 7763 Jensen Cal 2-29 180
8. John Coye
John S Coye
SLOOP JOHN B 2201 J/boats J/24 0
9. Wendel Hans

Megalifter 77146 Merit 25 0
10. Doug Johnstone
Stephanie Johnstone
Le Reve 56491 Jeanneau Jeanneau 36 ip 0
 


Harbor 20
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Fred Rice

Sirocco 397 Schock H20 227
2. Geoffrey Slaff
Dale Zurawski
Pleione II 338 Schock Harbor 20 204
3. Jane Barrett
Tom Wright
Cherry Bomb 266 WD Shock Harbor 20 0
4. Brian Green
Mike/Gary/Morgan/Doug/Tammy
Amigo 135 schock H20 0
5. Morgan Green
Brian Green
Picante 293 Schock Harbor 20 0
6. Caroline/Karyn Kavanagh/Walsh
Walsh/Kavanagh
Firefly 189 Shock H20 0
7. Brian Resnik
John Jeffreys
Comfort Too 297 Shock Harbor20 0
8. Bill Hahn
Wayne Rosing, Greg Hopkins
tachytoo 263 H20 0
9. Wayne Rosing
Ann Hutchins,
Tachyon 214 H20 0
10. William Sheridan
Andrew Sheridan
Webster 335 WD SCHOCK CORP Harbor 20 0
11. Richard Miller
Richard J Miller
Cardremmian 35 0
12. K CAHILL
K CAHILL
SHAH 27 WD SCHOCK H20 0
 


J/105
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. John Demourkas
Austin Herlihy, Marisa Demourkas
GROOVEDERCI 515 J Boats J 105 0
2. John Glanville
Jeff Mueller
Escapade 504 J-Boat J-105 90
3. Daniel Durbeck
Heidi Ziskind, Jon Ziskind
Perfect Timing2 USA 229 Johnstone J/105 0
4. Paul Harteck
Becky Harteck
Repeat Offender 504 J Boats J105 90
 


J/24
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Paul Castleberg
Vicente Saborio
TC 2722 J BOATS J24 168
2. Bengt Johansson
Bengt Johansson
Scallywag 1976 J J24 168
3. Sally Gilmour
Chris Gilmour
War Dance 2178 J Boats J/24 0
4. Ches Upham
Ches Upham
Young Fools 1066 Tillitson Pearson J24 0
5. Thomas Tunberg

Bullet 2257 J24 168
 


J/70
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Pat Toole

Big Dogs 58 J-boats J/70 0
2. Michael Ghens

Escape 1036 J/Boats J70 114
3. Kenny Kieding

Smoke & Mirrors3 853 JBoats J70 0
4. Scott Deardorff

CAKE 351 J70 J70 0
5. Beverly Burr
Beverly Burr
Vivace 307 J/70 0
6. Mike Drammer

ECLIPSE 71 J J70 0
7. Mike Wolfe
Grant Lepper
Shark Tooth 352 J Boats J70 0
8. Steve Hendricks
Kenton Hendricks Kieron Kavanugh
Monkey House USA 81 J70 114
 


Melges 24
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Geoff McFarland
Duncan shea
S.O.G. 7524 Melges M24 90
2. Vernon Vincent

Shiokaze 301 Melges 24 0
3. William Lannan
Ed Schifferns
TED 556 Melges Boatworks Melges 24 0
4. Kent Pierce
Eric Stokke
Average White Boat USA 303 Melges Boatworks Melges 24 0
5. Glenn Bjorkman

Shisayo 244 Melges Melges/24 0
6. Davey Beard
Lynn Beard
Honu 14 Melges 24 90
7. Manfred Schmiedl

Brio 620 Melges Melges 24 0
 


PHRF A (54 & less)
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. dr laura Schlessinger

WARRIOR 7125 j boats j125 3
2. Carolyn Parks

Radio Flyer 93145 J Boat J145 -9
3. Simon Phillips

Astra 40079 Farr Farr 40 3
4. Stephen Keneally

DANGER ZONE 4128 New England Boatworks Taylor 32 51
5. tom/dick/jim parker/yabsley/compton

taxi dancer 97510 esprit sled -69
6. William Guilfoyle

Prevail 28725 Santa Cruz Yachts SC 52 -3
7. William Daffron

MENACE USA37 Carroll Marine Farr 30 54
8. James Burge

Abracadabra Ber4084 Farr 40 0
 


PHRF B/C (55 & greater)
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Carolyn Parks

Remedy 289 J Boat J80 120
2. Patrick Mullen

Sirocco 42381 C&C 37+ 75
3. Todd Downey

Clown Scool USA 64 Viper 640 dfsa 111
4. Morgan Crowe

Jib&Tonic 7128 Jboats J100 90
5. Geoff Fargo

Boomslang 174 Viper 640 0
6. Jeff Grange
Chris Parker, Caroline Grange
Venom USA 149 Rondar Viper 640 111
7. Ron Boehm
Doug Stelck
California Zephyr 56673 Santa Cruz SC27 138
8. Steven Clark

Truth Frequency 708 Tillotson J/22 180
9. Larry Leveille
Patrica Gary
Uncle Bob 87694 Schock Schock 35 72
10. Vance Newell

Epic 87646 Laser 28 132
11. Porter Spencer
Clark Bowdle
Sassy 18269 Soverel 33 87
12. Lisa Claudette Gilinger
Lisa Claudette Gilinger
SLEEPER 57285 Lidenberg Lindenberg 26 171
13. Max Lynn

Tranquility 56106 Beneteau First 40.7 60
14. Bill Lenvik Peter Churchill Eric Graf
Will Wood
PRIME TIME 37549 Ranger 33 150
15. Scott Vincent
Steve Williams, Kimberly Wilkes, Pete Urwyler
Blues Crews 46092 J Boats J92 108
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network