|
Registrants For
2016 ILYA Class X Championship Regatta
Okoboji Yacht Club
July 27-30, 2016
92 people have registered for this event
|
X Junior Fleet
|
Skipper
|
Sail
|
Crew/Status
|
Fleet / Division
|
Yacht Club
|
1. |
Chapman Petersen |
I-25 |
- Caroline Holland |
X Junior Fleet / - |
Geneva - |
2. |
Brittany Shabino |
A 5 |
- Sam Eckert |
X Junior Fleet / - |
Cedar - |
3. |
Robert Baker |
p-45 |
Nan Baker Emma McMillan |
X Junior Fleet / - |
Okoboji - |
4. |
John Baker |
p-9 |
Nan Baker Michael Pruett |
X Junior Fleet / - |
Okoboji - |
5. |
Charlie Eckert |
A-13 |
- Hunter Ott |
X Junior Fleet / - |
Cedar - |
6. |
Abby Eckert |
A-136 |
- Kate Sprinkman |
X Junior Fleet / - |
Cedar - |
7. |
David Wagner |
P7 |
- Haydan Jensen |
X Junior Fleet / - |
Okoboji - |
8. |
William Alexander |
P2 |
- Brady Clausen |
X Junior Fleet / - |
Okoboji - |
9. |
John Alexander |
P-1 |
- Ayden Syharith |
X Junior Fleet / - |
Okoboji - |
10. |
Anna Marshall |
X 26 |
- Ellie Hostetler |
X Junior Fleet / - |
Pine - |
11. |
Lindsey Vollmar |
A-14 |
- Justin Heimsch |
X Junior Fleet / - |
Cedar - |
12. |
Kathleen Crannell |
I20 |
Lauren Crannell Lauren Crannell |
X Junior Fleet / - |
Geneva - |
13. |
Will Simonson |
H5 |
- Jonah Simonson |
X Junior Fleet / - |
Mendota - |
14. |
Simon Rolfs |
X-88 |
Ted Rolfs Harry Flores |
X Junior Fleet / - |
Pine - |
15. |
Sean Mihelich |
OO-17 |
- Nick Grainer |
X Junior Fleet / - |
Labelle - |
16. |
Quinn Kaiser |
V19 |
- Charlie Bruss |
X Junior Fleet / - |
Pewaukee - |
17. |
Nathan Vaupel |
A42 |
ROBYN VAUPEL Sarah Sprinkman |
X Junior Fleet / - |
Cedar - |
18. |
Molly Carlson |
OO-20 |
- Anna Graves |
X Junior Fleet / - |
Labelle - |
19. |
Austin Jaessing |
A25 |
- Marie King |
X Junior Fleet / - |
Cedar - |
20. |
Isabelle Rietz |
B-5 |
Maggie Probst Maggie Probst |
X Junior Fleet / - |
Beulah - |
21. |
Sam Spencer |
V88 |
- Gavin Kudick |
X Junior Fleet / - |
Pewaukee - |
22. |
Nathan Hetzler |
D-30 |
Nathan Hetzler Ian McClenathan |
X Junior Fleet / - |
Delavan - |
23. |
Gabrielle Spitz |
A12 |
- Ingrid Nast |
X Junior Fleet / - |
Cedar - |
24. |
Sophia Kirk |
A3 |
- Ava Kirk |
X Junior Fleet / - |
Cedar - |
25. |
Keaton Sperling |
D19 |
- Katie Goethal |
X Junior Fleet / - |
Delavan - |
26. |
Red Tornehl |
V-511 |
- Adam Biwer |
X Junior Fleet / - |
Pewaukee - |
27. |
Abe Weston |
J 60 |
- Meredith Weston |
X Junior Fleet / - |
Oshkosh - |
28. |
Kaitlin Brandl |
E80 |
- Ella Unterweger |
X Junior Fleet / - |
Okauchee - |
29. |
Aaron LeRoy |
B-14 |
- Sydney Urben |
X Junior Fleet / - |
Beulah - |
30. |
Bailey Lira |
J1 |
- Olivia Sheehan |
X Junior Fleet / - |
Oshkosh - |
31. |
Joe Sazama |
E-36 |
- Isabelle Booker |
X Junior Fleet / - |
Okauchee - |
32. |
Kate Ness |
M-21 |
- Katie Hanley |
X Junior Fleet / - |
Minnetonka - |
33. |
Jonah Boykin |
B-11 |
Jonah Boykin Callie Smith |
X Junior Fleet / - |
Beulah - |
34. |
Hans Joseph Melges |
I-6 |
- Maxx Melges |
X Junior Fleet / - |
Geneva - |
35. |
Marissa Tegeder |
N321 |
- Alli Hofkampf |
X Junior Fleet / - |
Nagawicka - |
36. |
Charlie Allen |
V-61 |
- Jake Miller |
X Junior Fleet / - |
Pewaukee - |
37. |
Luca Marban |
X-8 |
- Kit/Will Harned |
X Junior Fleet / - |
Pine - |
38. |
Quinn Harris |
00/24 |
- Matt Kandziora |
X Junior Fleet / - |
Labelle - |
39. |
Carter Thoreson |
P90 |
- T.J. Ascherl |
X Junior Fleet / - |
Okoboji - |
40. |
Owen Harrod |
W72 |
- Henry Seum |
X Junior Fleet / - |
White Bear - |
41. |
Devon Belsley |
I40 |
- Wyatt Chvojka |
X Junior Fleet / - |
Geneva - |
42. |
Annie Cate Schmidt |
B7 |
- Anneliese Leroy |
X Junior Fleet / - |
Beulah - |
43. |
Jackson Walker |
OO-144 |
- Emma Wagner |
X Junior Fleet / - |
Labelle - |
44. |
Riley Cooney |
Z7 |
- Ava Ollenburg |
X Junior Fleet / - |
Clear - |
45. |
Matt Dresen |
W15 |
- Patrick Levins |
X Junior Fleet / - |
White Bear - |
46. |
Jack Scherer |
J2 |
- Mateo Lira |
X Junior Fleet / - |
Oshkosh - |
47. |
Lauren Strothman |
M-9 |
- Anna Regan |
X Junior Fleet / - |
Minnetonka - |
48. |
Augie Jarecki |
B99 |
Augie Jarecki Billy Webber |
X Junior Fleet / - |
Beulah - |
49. |
Peter von Hagke |
X 19 |
- Kaitlin Flores |
X Junior Fleet / - |
Pine - |
50. |
Ellie Harned |
X4 |
- Stella Marban |
X Junior Fleet / - |
Pine Lake - |
51. |
Connor Cullinane |
00-99 |
Dr David Cullinane Chanel Cullinane |
X Junior Fleet / - |
LaBelle - |
52. |
Christian Cullinane |
OO-01 |
Dr David Cullinane Ciera Cullinane |
X Junior Fleet / - |
LaBelle - |
53. |
George Velky |
W 77 |
- Eddie Breien |
X Junior Fleet / - |
White Bear - |
|
X Senior Fleet
|
Skipper
|
Sail
|
Crew/Status
|
Fleet / Division
|
Yacht Club
|
1. |
John Berg |
B-23 |
- Annie Berg |
X Senior Fleet / - |
Beulah - |
2. |
Owen Bailey-Waltz |
A 86 |
- Luke Bailey-Waltz |
X Senior Fleet / - |
Cedar - |
3. |
Phillip Thoma |
A4 |
- Lauren Nast |
X Senior Fleet / - |
Clyc - |
4. |
Richard Bradley Wagner |
P 19 |
- Max Holmes |
X Senior Fleet / - |
Okoboji - |
5. |
Derek Hale |
P-3 |
- Douglas Hale |
X Senior Fleet / - |
Okoboji - |
6. |
Henry Jensen |
P99 |
- Nick Phomsouvanh |
X Senior Fleet / - |
Okoboji - |
7. |
David Alexander |
P11 |
- Caleb Miller |
X Senior Fleet / - |
Okoboji - |
8. |
Ali Vollmar |
A-17 |
- Kelsey Vollmar |
X Senior Fleet / - |
Cedar - |
9. |
Kloe Kiekhafer |
D-25 |
- Jared Plummer |
X Senior Fleet / - |
Delavan - |
10. |
Oscar Anderson |
H713 |
- Liam Gunn |
X Senior Fleet / - |
Mendota - |
11. |
Ryan Komas |
B-3 |
Ryan Komas Brian Zettlemoyer |
X Senior Fleet / - |
Beulah - |
12. |
Alby Rolfs |
X-51 |
Ted Rolfs Trainer Rolfs |
X Senior Fleet / - |
Pine - |
13. |
Katie Carlson |
OO-21 |
- Alana Dvorek |
X Senior Fleet / - |
Labelle - |
14. |
Christian Spencer |
V66 |
- Jack Steiner |
X Senior Fleet / - |
Pewaukee - |
15. |
Catie Malone |
V68 |
Trudy Malone Mackenzie Leibiger |
X Senior Fleet / - |
Pewaukee - |
16. |
Meredith Kent |
A 15 |
- Addison Vaupel |
X Senior Fleet / - |
Cedar - |
17. |
Reed Weston |
J 20 |
- Eddie Hansen |
X Senior Fleet / - |
Oshkosh - |
18. |
Kyle Navin |
I-11 |
- Mya Burdick |
X Senior Fleet / - |
Geneva - |
19. |
Harry Melges IV |
I-1 |
- Finn Burdick |
X Senior Fleet / - |
Geneva - |
20. |
Anna Smith |
P-6 |
- Audrey Farrar |
X Senior Fleet / - |
Okoboji - |
21. |
Finn Rowe |
I-59 |
- Annie Rowe |
X Senior Fleet / - |
Geneva - |
22. |
Graham Ness |
M11 |
- Michael Dowson |
X Senior Fleet / - |
Minnetonka - |
23. |
Henry Rolander |
I 16 |
- Joey Plummer |
X Senior Fleet / - |
Geneva - |
24. |
Jack Schweda |
V-10 |
- Gloria Tornehl |
X Senior Fleet / - |
Pewaukee - |
25. |
Hansen Zaiser |
X-2 |
- Jacob Zaiser |
X Senior Fleet / - |
Pine - |
26. |
Tommy Rorrer |
J-11 |
- Molli Peterson |
X Senior Fleet / - |
Oshkosh - |
27. |
Noah Hafner |
A32 |
- Nicholas Hafner |
X Senior Fleet / - |
Cedar - |
28. |
James Lyon |
I-0 |
John Lyon Mark Lyon |
X Senior Fleet / - |
Geneva - |
29. |
Brigit Barr |
B6 |
- Caroline LeRoy |
X Senior Fleet / - |
Beulah - |
30. |
Emily Scherer |
J13 |
- Ally Hanson |
X Senior Fleet / - |
Oshkosh - |
31. |
Ana Starbeck |
Z00 |
- Sophie Ollenberg |
X Senior Fleet / - |
Clear - |
32. |
Ethan Staruck |
W20 |
Jonathan Staruck Andy Cerilli |
X Senior Fleet / - |
White Bear - |
33. |
Owen Reding |
W42 |
- Cole Barre |
X Senior Fleet / - |
White Bear - |
34. |
Alex Starbeck |
Z999 |
- Cameron Terry |
X Senior Fleet / - |
Clear - |
35. |
Gabe DiBiase |
B-12 |
Gabe DiBiase Luke Clayton |
X Senior Fleet / - |
Beulah - |
36. |
Cameron Desnoes |
I-5 |
- Connor Pecht |
X Senior Fleet / - |
Geneva - |
|
|
|