Registrants For
The 16th Annual Lake Norman Hospice Regatta
to benefit

Hospice & Palliative Care Lake Norman
presented by
Huntersville Ford, Kathryn Keele, and Lake Norman Transportation Services, Inc.

June 03-05, 2016
46 people have registered for this event

Division 1 (U20)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Teresa Decker
Ken Corsig
Lynn Strange
Ken Corsig
U too... 57 Division 1 (U20)
Charlotte, NC Lake Norman Yacht Club
2. Herve Chassin


Idefix 172 Division 1 (U20)
Seneca, South Carolina Lake Keowee sailing Club
3. Jordan Wiggins

Travis Tucker
Matt Chenard
Red 50 Division 1 (U20)
York, South Carolina Lake Norman Yacht Club
4. Derek Binkley
Allison Binkley
Allison Binkley
Craig Gibson Jr.
21 Division 1 (U20)
Carrboro, NC Lake Norman Yacht Club
5. Kenneth (BJ) Jones

Emily Jones
Rumbullion 151 Division 1 (U20)
Cornelius, NC - North Carolina LNYC
6. Mark Aspland

Laura Aspland
Joseph Aspland
A3+ 88 Division 1 (U20)
Davidson, North Carolina LNYC
7. scott Olson

dana olson
no soup for u 187 Division 1 (U20)
Terrell, Nc lnyc
8. Don Corey


fore 25 Division 1 (U20)
Cornelius, NC Outrigger YC
9. Dean Nelson

Dean Nelson
Uh-huh 154 Division 1 (U20)
Denver, NC LNYC
10. Chet Wiesenmayer

Kim & Lance Hughes
Lance hughes
Lotsaknots 148 Division 1 (U20)
Mooresviile, NC LNYC
11. Joe Brase
Joe Brase
Bill Toole
Teresa Allen
Venti 20 Division 1 (U20)
Lake Wylie, SC LNYC
 


Division 3 (Cruising)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. David Parshall

Mike Zabo
Flounder 's Lincoln 7 Division 3 (Cruising)
Gilbert, Sc Columbia sailing club
2. John Olsen


John's Girl 4997 Division 3 (Cruising)
Conover, NC Outrigger Yacht Club
3. David Sullivan


Legs A Shakin 10015 Division 3 (Cruising)
Mooresville, NC LNYC
4. Richard Blocker

Angela Blocker
Simple Pleasures 3479 Division 3 (Cruising)
Charlotte, NC PYC
5. Pete Marriott

Jessica Marriott
Beth Kennedy
Aloha 5706 Division 3 (Cruising)
Charlotte, NC LNYC
6. William Ward


9 Division 3 (Cruising)
High Point, NC LYNC
7. Richard Ferrar
Richard Ferrar

Surprise! 229 Division 3 (Cruising)
Troutman, NC LNYC
 


Division 4 (Flying Scot)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Bill Ross

Steve Sammons
Margaret Hughes
Moxie 6020 Division 4 (Flying Scot)
Mooresville, NC NLYC
2. Elizabeth Elden


5866 Division 4 (Flying Scot)
Mooresville, NC LNYC
3. robert Fieids


Windworker 5963 Division 4 (Flying Scot)
Charlotte, N C LNYC
4. Robert Quinn
Smita Patel Quinn
Smita Quinn
5784 Division 4 (Flying Scot)
Concord, NC Lake Norman Yacht Club
5. Sean O'Donnell

Someone Light
Rhino 5171 Division 4 (Flying Scot)
Cornelius, North Carolina LNYC
6. Colin Graidage


Rocket Girl 5480 Division 4 (Flying Scot)
Huntersville, NC LNYC
 


Division 4 (Highlander)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. PATRICK RYKENS


926 Division 4 (Highlander)
CHARLOTTE, NC LNYC
2. Steve Hesler

Kathy Hesler
Kathy Hesler
Kathy Hesler
Kathy Hesler
1003 Division 4 (Highlander)
Mooresville, NC LNYC
3. Tom Raymond


Lollygagger 916 Division 4 (Highlander)
Mooresville, NC LNYC
 


Division 5 (420)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Evan Chenard

Chris Hartman
TBD 12 Division 5 (420)
Mooresville, NC LNYC
2. Kenny Corsig


11 Division 5 (420)
Charlotte, NC Lake Norman Yacht Club
 


Division 5 (Laser Radial)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Clare Elden Gaule


170 Division 5 (Laser Radial)
Mooresville, NC LNYC
2. Courtney Weidinger


164382 Division 5 (Laser Radial)
Mooresville, Nc LNYC
3. Floris Stratman


205506 Division 5 (Laser Radial)
Davidson, NC LNYC
 


Division 5 (Sunfish)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Mark Evans


81173 Division 5 (Sunfish)
Winston-Salem, NC LNYC
2. John Park


0 Division 5 (Sunfish)
Asheboro, NC LNYC
3. Tom Payne


MUDSHARK 1797 Division 5 (Sunfish)
Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club - Mudshark Yacht Club
 


Optimist
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. George Atkinson


Galaxy Gazer 16472 Optimist
Blue
Tega Cay, SC LNYC
2. Andrew Atkinson


Four Fun TBD Optimist
White
Tega Cay, SC LNYC
3. John Cole McGee


Knot Tied 18702 Optimist
Blue
Newport, VA LNYC
4. Leighton McGee


15064 Optimist
White
Newport, VA LNYC
5. Daniel Larson


18501 Optimist
Blue
Charlotte, North Carolina Lake Norman
6. Murphy Olson


Leroy Jenkins 11440 Optimist
Blue
Terrell, NC LNYC
7. Xavier Shattuck


Boaty Mcboatface 13790 Optimist
Red
Charlotte, NC LNYC
8. Sullivan O'Donnell


19767` Optimist
Red
Cornelius, North Carolina LNYC
9. Zalan Balassy


HUN719 Optimist
Blue
Charlotte, NC LNYC Member
10. Danny Dieterich


20178 Optimist
Blue
China Grove, NC LNYC
11. Patel Rohan


8115 Optimist
Blue
Kannapolis, NC LNYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network