Registrants For
Massapoag Yacht Club 67th Annual Regatta

September 09-11, 2016
58 people have registered for this event

Comet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Talbott Ingram

Carol Lee Ingram
Gemini II 4151 Comet
Ocean, NJ Shrewsbury Sailing & Yacht Club
2. Bradley M. Meade

Leenie Costanzo
N/A 3468 Comet
Milford, CT Shrewsbury Sailing and Yacht Club
3. Kevin Buruchian

Danielle Dubois
Whitecap Boat Builder 4150 Comet
Auburn, MA MYC
4. Mark Buruchian

Sarah (Saturday) Emmett (Sunday)
Gifted 3952 Comet
Highland lakes, NJ HLCC
 


Day Sailer
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Brian Wilson

Holly Lannon
Merlin 2977 Day Sailer
Watertown, MA Quannapowitt Yacht Club
2. Mike McCaffrey

Suzanne Boohar
Le Grand Fromage 3797 Day Sailer
Reading, MA Quannapowitt
3. Bob Gaffney

Vince Gallagher
Buona Vita 1359 Day Sailer
Waltham, MA Massapoag Yacht Club
4. Wayne Hastings

Peter Radke
Salty Rail 1448 Day Sailer
North Eastham, MA Orleans Yacht Club
5. Richard Lathrop

Judy Saide
1 Day Sailer
New London, CT Mascoma Sailing Club
6. J P Mann

david kahn
Piffle 4179 Day Sailer
Stow, MA QYC
 


Flying Scot
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Wallace Lueders

Carl Lueders
June T 373 Flying Scot
Stoughton, MA MYC
2. Greg Kampf

Diane Kampf
Kachow 5857 Flying Scot
Whitinsville, MA Massapoag Yacht Club
3. John Eckart

Connie Eckart
5763 Flying Scot
Norton, MA Massapoag YC
4. Randy Rubinstein

Scott Rubinstein
5990 Flying Scot
Sharon, MA MYC
5. Dave Rousseau

Hein Smit Sibinga
Tanasia 4555 Flying Scot
Canton, MA Massapoag
6. DENNIS DUBUC

John Ford
Brother Bill 5157 Flying Scot
Sharon, MA MYC
7. Mark Riefenhauser

Adam Riefenhauser
Don't Panic! 5516 Flying Scot
Southbury, CT Candlewood Yacht Club
8. Harvey Davidson

Dave Levy
Windcatcher 416 Flying Scot
Sharon, MA MYC
9. corey loke

Frank Bauer
The Monstah 819 Flying Scot
Brookfield, CT CYC
10. Robert McCorkle


[Pending]
Storyteller 5735 Flying Scot
Ridgefield, CT Candlewood Yacht Club
11. Mark Stoughton

Peter Levesque
652 Flying Scot
Norton, MA Massapoag YC
12. Jay McNeff

brian McNeff
bad to the bone 1261 Flying Scot
Foxborough, MA MYC
13. Donald Bennett

Michael Ganshirt
4756 Flying Scot
Easton, MA MYC
14. ryan Malmgren

Stacey Rieu
6077 Flying Scot
Packwaukee, WI Ephraim
15. Edward Wojtaszek

Melanie Badtman
cagey b 5725 Flying Scot
Chelmsford, MA None
16. Eric Wojtaszek

Sophie Wojtaszek
8725 Flying Scot
Wakefield, MA QYC
 


RS Aero
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Derek Stow


Boaty MacBoatface 1421 RS Aero
Tiverton, RI Boston Aero Fleet
2. Eric Aker


1422 RS Aero
Medfield, MA none
3. Dan Abram


N/A 1418 RS Aero
Foxborough, MA MYC
4. Marc Jacobi


78 RS Aero
Norwalk, CT Cedar Point Yacht Club
5. Madhavan Thirumalai


1982 RS Aero
New Canaan, CT Cedar Point
6. david solnick


1424 RS Aero
New York, NY Fraglia Vela Riva
7. melissa solnick


5 RS Aero
New York, NY Fraglia Vela Riva
8. Tony Corkell


Charter 16 RS Aero
Cary, NC Carolina Sailing Club
9. Chris Stow


6 RS Aero
Foxborough, MA Massapoag Yacht Club
 


Sunfish Challenger
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ennet Todd


1 Sunfish Challenger
1, NH None
 


Sunfish Championship
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Mike Wheeler


89668 Sunfish Championship
FLANDERS, nj Hunterdon Sailing Club
2. Lee Parks


5785 Sunfish Championship
Newport, RI Newport YC
3. Les Johnston


29629 Sunfish Championship
Medway, MA West Dennis Yacht Club
4. Alan Beckwith


12417 Sunfish Championship
Medfield, MA Medfield Yacht Club
5. Teryl Loke


35236 Sunfish Championship
Ridgefield, CT NA
6. Marta Chlus


124 Sunfish Championship
Wethersfield, CT na
7. Bill Brangiforte


61299 Sunfish Championship
Weymouth, MA Barrington Frostbite
8. Will Kresic


4347 Sunfish Championship
Ridgefield, CT HLCC
9. Lyndsay Stockwell


Big Tuna 4355 Sunfish Championship
Hamden, CT None
10. Kimberly Jackman


111 Sunfish Championship
New Hartford, CT Bantam Lake Yacht Club
11. Artur Zembowicz


2 Sunfish Championship
Belmont, MA BCYC
12. Robert Stephan


80576 Sunfish Championship
Fairfield, CT Black Rock Yacht Club
13. Andy David


40728 Sunfish Championship
Franklin, MA Barrington Frostbite
14. Evan Locke


3929 Sunfish Championship
Sharon, MA MYC
15. Drew Staniar


3868 Sunfish Championship
Brewster, MA Off Soundings
16. David Nielsen


Slowdive 79161 Sunfish Championship
Hartford, CT BLSC
17. Paul Dierze


78518 Sunfish Championship
Topsfield, MA topsfield yacht club
18. Larry Lovett


79423 Sunfish Championship
Sharon, MA none
19. Liza Genovese


43433 Sunfish Championship
Marblehead, MA none
20. Paul Odegard


27777 Sunfish Championship
Guilford, CT Bolton Lake SC
21. Scott Greenbaum


54311 Sunfish Championship
Scituate, MA None
22. Bernadette Levesque


4158 Sunfish Championship
Easton, MA MYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network