Registrants For
South Beach Yacht Club Friday Night Series- 2nd Half, 2016.

June 24-August 26, 2016
52 people have registered for this event

Catalina 30-Non-Spin
    Skipper Crew Registration Status Sail# Boat Name Yacht Club
1. John Tennyson

J 620 Grinnin' Bear SBYC
2. Kenton Hokanson
Mark Hecht, Will Dalton, Maude David, Brian Gulatta
J 18294 Friday's Eagle SBYC
3. Stephane Richard

J 4033 Sail On SBYC
4. Marcia Bever

J 42 Lochan Ora South Beach Yacht Club
5. Dan Courter

J 4895 Ross's Dream SBYC
6. Ed Bridges
BAADS Team Tashi
J 2010 Tashi SBYC - BAADS
7. Ashley Burke

J 1717 Seize the Bay Sequoia Yacht Club
 


J/105
    Skipper Crew Registration Status Sail# Boat Name Yacht Club
1. Donald Olgado

E USA 103 J105 Donald Olgado
2. Simon James
John Robison
E 319 LIGHTWAVE SBYC
3. steve hratko
Jim Forster
E 298 AirJaldi South Beach YC
4. Artem Savinov

E 355 Yunona None
5. Justin Hersh

E 112 '007 N/A
6. Drew Hess
Russ Cooper, Dave Dowdney, Mark English, Nelson Mills
E 414 Nantucket Sleighride prospective SBYC member
7. Peter Baldwin
Colin Miller
Documents Pending 28447 Big Buoys (FKA Ultimatum) n/a
 


Non-Spinnaker 140 & Below
    Skipper Crew Registration Status Sail# Boat Name Yacht Club
1. Peter Hamm

H 38115 SeaView SBYC
2. Robert Lugliani

H 18257 pHat Jack SBYC
3. George Slater
John Zuorski
H 00 Folie a Deux George Slater
4. jeff thayer

H 115 Ecco Half Moon Bay
5. Daniel Gaudy
Daniel Gaudy
H 87586 Flight Risk SBYC
6. Ross Werner
Kevin Wilkinson
H 90355 Reality Cheque SBYC
7. Lewis Lanier

H 16 Stratocaster South Beach Yacht Club
 


Non-Spinnaker 141 & Above
    Skipper Crew Registration Status Sail# Boat Name Yacht Club
1. Georg Gottschalk
Connor Vliet
K 587 Seahorse SBYC
2. Jim Sell

K 68/32 Cordon Rouge SBYC
3. Lynn Guerra

K 1259 Rollover SBYC
4. Rob Worley
robert Worley
K 405 Therapy SBYC
5. Paul Larose
Frances Larose
K 1934 Tilly Whim South Beach Yacht Club
6. Steve Eittreim
Jess Ramos
K 4519 Unanimous SBYC
7. John Wallace

K USA 498 Alpha SBYCBAADS
8. Dylan Young
BAADS Bravo Zulu
K USA 493 Bravo Zulu SBYC - BAADS
9. Bruce Jones

K 2553 Fantasea Half Moon Bay
10. Allen Darnell
BAADS Team Raven
K 10 Raven SBYC - BAADS
 


Spinnaker 136 & Above
    Skipper Crew Registration Status Sail# Boat Name Yacht Club
1. Doug Gooding
Scott Selover, Tommy Morris
G 6776 Moondoggie SBYC
2. William Hackel

G 28312 Highlighter None
3. John Ford

G 6138 Avalon SBYC
4. Peter Birch
Bill Woodruff
G 6375 Huge SBYC
 


Spinnaker 89 and Below
    Skipper Crew Registration Status Sail# Boat Name Yacht Club
1. Jonathan Buser
Brad Webb
D USA 76 USA 76 GGYC
2. Martin Sances
Eric Hensley
D 39 Centurion'a Ghost SBYC
3. Gorkem Necla Ozcelebi

D USA94 Double Digit Berkeley Yacht Club
4. James Mullarney
James Mullarney
D 28900 Scorpio SBYC
5. Theis Rob

D USA007 Aeolus SBYC
6. Stephen Madeira

D 28289 Mr. Magoo StFYC
7. Tom Grennan
Shane Palmer
D 153 Kookaburra SSS
8. Mark Kennedy
Pearl Prisco
D 15 Cento Miglia SBYC & RYC
9. Nico-Jacques Popp- Benkosky
Nicolas Popp
D 39 Dare Dare SBYC
 


Spinnaker 90-135
    Skipper Crew Registration Status Sail# Boat Name Yacht Club
1. Paul Osborn

F 28735 Savior Faire SBYC
2. Aya Yamanouchi

F 897 Benny SBYC
3. Rod Neathery

F 18619 Northern Light South Beach YC
4. Chris Boome
Molly Morris
F 56303 RHAPSODY St Francis YC
5. John Riley
Larry Weinhoff
F 64 La Dolce Vita South Beach Yacht Club
6. Robert Fairbank/ David Crone
David Crone
F 18480 Double Down SBYC
7. Joan Byrne

F 41327 Heart of Gold SBYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network