29ER
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Kieran SHOCKLEE

Grant JANOV
California YC 1088 29ER / / 0 09/07/2016
2. Connor MACKEN

Barrington YC 250 29ER / / 0 09/15/2016
3. Teddy NICOLOSI

Robert HUNTER
St. Thomas YC 720 29ER / / 0 09/15/2016
4. Marina HUTZLER

Nicholas HARDY
CICP 1471 29ER / / 0 09/17/2016
5. Ryutaro SOCHI

Jack FISHER
Fishers Island YC/Manhattan YC 120 29ER / / 0 09/20/2016
6. Christina VAN DYKE

Isabelle MEEGAN
LBYC/ABYC 2413 29ER / / 0 09/20/2016
7. Bella CASARETTO

Ian MACDIARMID
Lauderdale YC, 2Niner Squad 1467 29ER / / 0 09/21/2016
8. Ripley SHELLEY

Shane RIERA
29er Sqaud CRYC 1418 29ER / / 0 09/22/2016
9. Charlie HIBBEN

CJ MCKENNA
Wianno YC 2296 29ER / / 0 09/22/2016
10. Catherine LINDSAY

Jana LAURENDEAU
2Niner Skiff Squad 2299 29ER / / 0 09/22/2016
11. Sebastian CLARK

Justin LOUDEN
2niner Skiff Squad 445 29ER / / 0 09/23/2016
12. Harry MELGES IV

Finn ROWE
Lake Geneva YC 2185 29ER / / 0 09/23/2016
13. Berta PUIG

Charlotte MACK
2 NINER/Coral Reef YC 104 29ER / / 0 09/24/2016
14. William BONIN

Samuel BONIN
Royal Canadian YC 447 29ER / / 0 09/29/2016
15. Josh YALE

Louis RIEL-BROCKIE
RCYC 2452 29ER / / 0 10/01/2016
16. Nico MARTIN

Chase SABADASH
2Niner Skiff Squad 2294 29ER / / 0 10/18/2016
17. Severin GRAMM

Ben KERN
2Niner Skiff Squad 1 29ER / / 0 10/21/2016
18. Peter JOSLIN

Jack JOSLIN
SDYC 2449 29ER / / 0 10/30/2016
19. Scott McKENZIE

Sean HENNESSY
St. John YC 925 29ER / / 0 11/10/2016
20. Sally WILMOT

Tanner CHAPKO
St Francis YC/San Diego YC 2001 29ER / / 0 12/19/2016
 


I420
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Julia JOHANSSON

Isabella FARINA
LIMA 56216 I420 / / 0 11/17/2016
2. Eduardo MINTZIAS

Declan McGRANAHAN
LIMA / CRYC 56036 I420 / / 0 11/17/2016
3. Arianna FORELLI

Giorgia BERTUZZI
Fraglia Vela Malcesine 56268 I420 / / 0 09/15/2016
4. Carmen COWLES

Emma COWLES
LISOT/Larchmont YC 55876 I420 / / 0 09/15/2016
5. Connor MRAZ

Griffin SEGALLA
Chester YC/LISOT 55997 I420 / / 0 09/20/2016
6. Caroline BENSON

Ellen WILLIAMS
Tred Avon YC/LISOT 56035 I420 / / 0 09/20/2016
7. Sam GAVULA

Gavin MEESE
Bay Head YC / LISOT 55998 I420 / / 0 09/25/2016
8. Oliver HURWITZ

Angus MANION
LISOT 56266 I420 / / 0 09/26/2016
9. Sofia SEGALLA

Hope GALLAGHER
LISOT / Stamford YC 54063 I420 / / 0 09/28/2016
10. Cameron TURNER

Oliver DUNCAN
Chautauqua Lake YC/LIMA 55999 I420 / / 0 09/29/2016
11. Moritz HEIDENREICH
*
David SAPP
RNSYS 53960 I420 / / 0 10/10/2016
12. Alex ABATE

Marcus ABATE
Lakewood YC 55116 I420 / / 0 10/16/2016
13. Matthew LOGUE

Cameron GIBLIN
Riverside YC | LISOT 55447 I420 / / 0 10/18/2016
14. Yumi YOSHIYASU

Kara SCULLY
HYC 56037 I420 / / 0 10/18/2016
15. Timothy DANILEK

Pierce ORNSTEIN
Noroton YC 56029 I420 / / 0 10/19/2016
16. Sarah BURN

Patricia GERLI
Bay Head YC 54068 I420 / / 0 10/22/2016
17. James PAUL

Brooke WHITTEMORE
Stamford YC/ LISOT 55877 I420 / / 0 10/26/2016
18. Payton THOMPSON

Sammy PICKELL
LISOT/NHYC 55172 I420 / / 0 10/26/2016
19. William GEORGE

William LOGUE
Nantucket YC/LISOT 55162 I420 / / 0 10/26/2016
20. Dylan ASCENCIOS

Nick CHISARI
Lakewood YC 55917 I420 / / 0 10/26/2016
21. AnaClare SOLE

Grace AUSTIN
Texas Corinthian YC 55147 I420 / / 0 10/27/2016
22. Alexandra MARES

Katy HANNAN
Houston YC/GCYSA 55618 I420 / / 0 10/28/2016
23. Emily HAIG

Nathan HOUSBERG
LISOT/Little Egg Harbor YC 55912 I420 / / 0 10/30/2016
24. Cochise BURROWS

Matteo ALLIATA
Nassau Yacht Club 55848 I420 / / 0 11/02/2016
25. Victoria THOMPSON

Laurel FOSTER
LISOT/NHYC 51520 I420 / / 0 11/02/2016
26. Joseph HERMUS

Walter HENRY
LIMA/Bellport Bay 55617 I420 / / 0 11/04/2016
27. Zane ROGERS

Reese GUERRIERO
LYC/TCYC 55145 I420 / / 0 12/06/2016
28. Elizabeth KAPLAN

Meghan GONZALEZ
Larchmont YC 55339 I420 / / 0 11/07/2016
29. Emily BORNARTH

Katie BORNARTH
LIMA/ Edward Teach Youth SA 54065 I420 / / 0 11/07/2016
30. Fifi FOGARTY

Libby REDMOND
LIMA / Seawanhaka 55621 I420 / / 0 11/13/2016
31. Thomas RICE

Trevor BORNARTH
SCYC / LIMA Sailing Team 55317 I420 / / 0 11/14/2016
32. Madeleine RICE

Ella BARRY
SCYC / LIMA Sailing Team 55616 I420 / / 0 11/14/2016
33. Thomas HALL

Shawn HARVEY
LISOT 55873 I420 / / 0 11/15/2016
34. Teagan CUNNINGHAM

James WESTERBERG
Barnegat Light YC 55296 I420 / / 0 12/13/2016
35. Dylan BRAZEE

Ariel CASARETTO
LIMA/USSCMC 55900 I420 / / 0 12/17/2016
36. Chris KIENER

Max VITTIMBERGA
USSCMC/LIMA 55148 I420 / / 0 12/17/2016
37. Ian MORAN

Abercrombie GRIGGS
Edgewater YC 55818 I420 / / 0 12/17/2016
38. Austin ANDO

Charles HERTZ
Hobcaw YC 53718 I420 / / 0 12/17/2016
39. Dana HAIG

Zach ZEELANDER
LISOT/Little Egg Harbor YC 5591 I420 / / 0 12/23/2016
 


Laser
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Marek ZALESKI

Noroton YC 180521 Laser / / 0 11/24/2016
2. Drew DAVIDSON

TSCC/RCYC 1 Laser / / 0 11/22/2016
3. Juan Pablo de YTURBE SORDO

CVLP 153266 Laser / / 0 11/22/2016
4. Austin GRAEF

Eagle Creek SC 199205 Laser / / 0 11/21/2016
5. Mitch POLGAR

Chicago Corinthian YC 209387 Laser / / 0 09/22/2016
6. Steven SCHWARTZ

CGSC 171880 Laser / / 0 09/25/2016
7. James LIEBL

Coconut Grove SC 170673 Laser / / 0 12/05/2016
8. Richard GRAEF

Eagle Creek SC 188668 Laser / / 0 11/21/2016
9. Peter VESSELLA

Saint Francis YC 208839 Laser / / 0 12/12/2016
10. Malcolm LAMPHERE

CYC/LGYC/CGSC 199796 Laser / / 0 12/13/2016
11. William HOFMEISTER

Harbor Island YC 184607 Laser / / 0 12/15/2016
12. Ernesto RODRIGUEZ

NA 207143 Laser / / 0 12/15/2016
13. Rebecca HOFMEISTER

St. Petersburg YC 191963 Laser / / 0 12/17/2016
14. Bill MCKENZIE

pbsc 173996 Laser / / 0 12/26/2016
15. Augie DIAZ

Coconut Grove Sailing Club 172957 Laser / / 0 12/26/2016
16. Armand CANDEA

Chicago Corinthian Yacht Club 20375 Laser / / 0 12/27/2016
 


Laser Radial
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Lucia ELIAS BECKMANN

CGSC 195427 Laser Radial / / 0 12/16/2016