Registrants For
Sarasota One Design Midwinters

March 17-19, 2017
94 people have registered for this event

Albacore
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Paul Clifford
Paul Clifford

Fire and Ice 8184 Albacore
Toronto, ON Westwood
2. Marty Minot
Marty Minot

Tonno Veloce' 7971 Albacore
Forest, VA Miles River YC
3. Rolf Zeisler


Cooler Runnings 8122 Albacore
Pasadena, MD WRSC
4. Chris Gorton
Matt Edwards

8256 Albacore
Alexandria, VA PRSA
5. Michael Heinsdorf


Albashizzlerizzledizzle 8125 Albacore
Washington, DC PRSA
6. Barney Harris


Jet Rider 8258 Albacore
Arlington, VA prsa
7. James Stanley
Julie Stewart

Squint the Rocket Ship 8198 Albacore
Shelburne, NS SHYC/USSC Martin County
8. Robert Bear


Indefatigable II 8123 Albacore
Rockville, MD WRSC
 


E Scow
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Sean Bradley


Smoke MC 2 E Scow
Point Pleasant, NJ Metedeconk River YC
2. Richard Elsishans
Richard Elsishans

Newbie SF-3 E Scow
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
3. Jim Barr


Nautigirle Sf 1 E Scow
Sarasota, FL Sss
4. Ted Weihe
Valdek Kwasniewskii

Picardy SF2 E Scow
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
5. Robert Cole


Encore SF9 / LE4 E Scow
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
6. John Gallick
Bill Cottsworth

Hang Ten 22 / 22 E Scow
North Port, FL Sarasota Sailing Center
7. Mont Echols
Anna Lee Mayo

Wilder NO-1 E Scow
New Orleans, LA Southern Yacht Club
8. William Misenheimer
Mark Grinder

SF-5 E Scow
Sarasota, FL SSS
9. Bill Kimbell
Kenny Silvestri/Phil Maiese

BollesE W1 E Scow
Longboat Key, FL SSS
10. Robert Blomquist


SF 4 E Scow
Sarasota, FL SSS
11. Bill Nolden


None LA-11 E Scow
Venice, FL Lavallette
12. Daniel Fodera


II1 E Scow
Evans, GA Augusta Sailing Club
13. Mark Grinder
Bill Misenhiemer

SF5 E Scow
Orchard Park, NY Sarasota Sailing Squadron
14. Emily Oltrogge


Z-3 E Scow
Clear Lake, IA Clear Lake, IA
15. Joel Derby
Andrew Kuryluk

LE 4 E Scow
New Orleans, LA Southern Yack Club
 


I-20
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Patrick Kirkland


Mistral equipe windsurfer longboard 1 I-20
Port Richey, FL None
 


MC Scow
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Randy Scott


2315 MC Scow
Venice, FL Sarasota Sailing Squadron
2. Lynn Scott


2308 MC Scow
Venice, FL sarasota Sailing Squadron
3. Rich Elsishans


MC 2483 MC Scow
Sarasota, FL SSS
4. Theodore Wye


Chickadee 2581 MC Scow
Sarasota, FL SSS
5. R Cole


Game Board 1851 MC Scow
Sarasota, FL Sarasota
6. John Tarrant


2400 MC Scow
Cleverdale, NY SSS
7. Stephan Austin


1702 MC Scow
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
8. James Byrne


Banter 1386 MC Scow
Jersey City, NJ Lake Hopatcong Yacht Club
9. MW Grinder
Mark Grinder

Bozo ? / ? MC Scow
Orchard Park, NY Sarasota Sailing Squadron
10. ANDY HODGSON


Chicken Dinner 2610 MC Scow
Sarasota, FL SSS
 


Melges 14
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jon Mann


528 Melges 14
Norfolk, VA Norfolk Yacht and Country Club
2. Coye Harrett
Coye Harrett

41 Melges 14
Sioux Falls, SD Lake Geneva Yacht Club
3. Nels Curnow


N41 Melges 14
Rice Lake, WI Pikes Bay
4. Steve Cameron
Steve Cameron

5 of 5 552 Melges 14
Richmond, CA Richmond Yacht Club
5. Jack Jennings
Jack Jennings

Pied Piper 000 Melges 14
Niles, IL CMRC
6. Roger Link
Roger Link

511 Melges 14
Annapolis, MD SSA
7. Angie Liebert


551 Melges 14
Richmond, CA Berkeley Yacht Club
8. Chapman Petersen
*

USA 25 25 Melges 14
*, * Lake Geneva Yacht Club
9. Daniel Thielman


Kuai 531 Melges 14
San Francisco, CA Corinthian
10. Michael Gillian


534 Melges 14
Glen Ellyn, IL garage
11. David Drushler


DemoOne 538 Melges 14
Williamson, NY Sodus Bay Yacht Club
12. Mitchell Rogers


512 Melges 14
Saint Petersburg, FL St Petersburg Yacht Club
13. Sean Wagner


Abhaya 23 Melges 14
White Bear Lake, MN White Bear Yacht Club
14. Dan Guidinger


Guiddyup 518 Melges 14
White Bear Lake, MN White Bear Yacht Club
15. Bob Little


580 Melges 14
Long Beach, CA Cal YC
16. Tony Prizzi


579 Melges 14
South Dennis, MA Hyannis Yacht Club
17. Christian Oertel


520 Melges 14
Denver, CO White Lake Yacht Club
18. James Gillian


527 Melges 14
Chicago, IL Lake Michigan
19. Owen Szafran
*

USA 566 566 Melges 14
*, * Lake Geneva Yacht Club
20. Matt Woodworth


6 Melges 14
Glenview, IL Cyc
21. Carson Hillier
*

568 Melges 14
*, * Lake Geneva Yacht Club
22. Sean Fidler


Kick Ass Blaster 523 Melges 14
Brighton, MI Lansing Sailing Club
23. Charlie Buckingham


5 Melges 14
Haiku, HI NHYC/LYC
24. Matthias Busch
Sarasota Sa Squadron

Sailfast 51 Melges 14
Honolulu, HI HKBC
25. David Hillmyer


567 Melges 14
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
 


Weta
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Knox Rodgers


1010 Weta
Marietta, GA Lake Lanier Sailing Club
2. Mike Wright
Michael Wright

Weta - Biscuit 745 Weta
Mercer Island, WA NWMA
3. Norm Hansen


527 Weta
Highland Beach, FL CABB
4. Alan Taylor
Alan Taylor

Stephalicious 937 Weta
Greensboro, NC Lake Townsend Yacht Club
5. Clifford Peshek


WETA 508 Weta
Bradenton, FL Sarasota Sailing Squadron
6. John Adams


Kerfuffle 1005 Weta
Flowery Branch, GA Lake Lanier Sailing Club
7. Philip Styne


Super Bee 506 Weta
Orlando, FL none
 


Windmill
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ralph Sponar


Go Blue 5060 Windmill
Pasadena, MD Rockhall Yacht Club
2. Colin Browning


Bella 5252 Windmill
Tampa, FL N/A
3. Lin Robson


Sojourner 5706 Windmill
Saint Petersburg, FL SPSC
4. Allen Chauvenet


Beauty & The Beast 5586 Windmill
Arlington, VA Rock Hall YC
5. PATRICK Huntley
PATRICK Huntley

Graffiti 57070 Windmill
Erie, PA Erie Yacht club
6. Lon Ethington


Pig Headed 5070 Windmill
Saint Petersburg, FL st petersburg sailing center
7. Chris Demler
Nancy Demler

SPEEDBUMP 5705 Windmill
Lebanon, OH Hoover sailing club
8. James Watson


Silly Wabbit 5700 Windmill
Gloucester, MA CCA
9. nathaniel plant
nathaniel plant

windmill 5701 Windmill
Saint Petersburg, FL St. Pete. Sailing Center
10. Rob Woithe
Bob Woithe

Kraken Waketh 4481 Windmill
Palmetto, FL Bradenton Yacht Club/Sarasota Youth Sailing
11. Joel Heyne
*

Sea Scouts 4049 Windmill
*, * Boca Ciega Yacht club
12. Tye Belcher
*

Sea Scouts 4886 Windmill
*, * Boca Ciega Yacht Club
13. Bob Poston


Maria 3650 Windmill
Hawthorne, FL Rudder club of Jacksonville
14. Phillip Durand
Rachel Durand

Caliente 5399 Windmill
Shawnee, KS Jacomo Sailing Club
15. Lisa Fath


ELVIS 4028 Windmill
Palmetto, FL MRPF
 


Windsurfer(Formula)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ron Kern
Sue Kern

Patrik Formula V4 USA K Windsurfer(Formula)
Fort Lauderdale, FL US Sailing
2. Rick Martin


NA NA / 19 Windsurfer(Formula)
Richland, WA nwwindsurfing.org
3. Seth Whitehead


Patrik Formula V2 7562 Windsurfer(Formula)
Sarasota, FL US Windsurfing
4. John Cerchio


285 Windsurfer(Formula)
Miami, FL Tillo International
 


Windsurfer(Kona)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jerome Samson
Jerome Samson

3074 Windsurfer(Kona)
Clearwater, FL US Windsurfing
2. Thomas Stokes


199 Windsurfer(Kona)
Michigan City, IN MOWIND
3. Cody Steward


KonaOne 3053 Windsurfer(Kona)
Orlando, FL US Windsurfing
4. Jack Thompson


1878 Windsurfer(Kona)
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
5. Joshua Temko


2645 Windsurfer(Kona)
Palm Harbor, FL CCSC
6. steve gottlieb


kona 2368 Windsurfer(Kona)
Daytona Beach, FL hsa
7. steve campbell


2672 Windsurfer(Kona)
Seneca, SC sc
8. britt Viehman


3076 Windsurfer(Kona)
Saint Petersburg, FL CCSC
9. Theresa Clark


2991 Windsurfer(Kona)
Saint Petersburg, FL CCSC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network