Registrants For
2017 U.S. Junior Women's Doublehanded Championship for the Ida Lewis Trophy
Annapolis Yacht Club, Annapolis, MD

July 13-18, 2017
35 people have registered for this event

Club 420
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Skylar Jacobsen
Caroline Horton
Club 420 Newport Harbor Yacht Club
NHYC
2. Caroline Bayless
Abby Tindall
10-7716 Club 420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
3. Lucia Loosbrock
Annika Irene
11-6204 Club 420 Minnetonka Yacht Club/Lake Minnetonka Sailing School
Minnetonka Yacht Club/Lake Minnetonka Sailing School (LMSS)
4. Emma Snead
Charlotte Dickinson
12-6267 Club 420 AYC
Annapolis Yacht Club
5. Theodora Horangic
Helen Horangic
13-8063 Club 420 Peninsula Youth Sailing Foundation
Peninsula Youth Sailing Foundation
6. Elizabeth Kaplan
Meghan Gonzalez
14-7320 Club 420 Larchmont Yacht Club
Metedeconk River Yacht Club
7. Vivian Bonsager
Morgan TerMaat
15-11841 Club 420 Balboa Yacht Club
White Bear Sailing School
8. Sarah Burn
Patricia Gerli
16-7338 Club 420 Bay Head Yacht Club
Mantoloking Yacht Club
9. Genna Viggiano
Clara Brown
17-7259 Club 420 White Bear Yacht club
White Bear Sailing School
10. Katherine Bennett
Caroline Kelly
18-5571 Club 420 Annapolis YC
Annapolis YC
11. Ann Sheridan
Julianna Skoglund
19-1130 Club 420 James Island Yacht Club
Carolina Yacht Club
12. Ella Marsden
Emma Marsden
20-16 Club 420 Coral Reef Yacht Club
Coral Reef Yacht Club
13. Maddie Hawkins
Kimmie Leonard
21-6437 Club 420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
14. Emma Batcher
Sammy Pickell
22-5801 Club 420 Southwestern Yacht Club
Bahia Corinthian Yacht Club
15. caroline benson
Katherine Wetzel
23-7848 Club 420 Tred Avon Yacht Club
Wianno Yacht Club
16. Amanda Majernik
Maddy McGrath
24-9876 Club 420 San Diego Yacht Club
San Diego Yacht Club
17. Marbella Marlo
Riley Foster
25-5692 Club 420 NEWPORT HARBOR YACHT CLUB
Bahia Corinthian Yacht Club
18. Christiana Scheibner
Sarah Stevenson
26-8095 Club 420 Crescent Sail Yacht Club
Crescent Sail Yacht Club
19. Emma Montgomery
Annabelle Ayer
27-7340 Club 420 Pleon Yacht Club
Pleon Yacht Club
20. J.J. (Jessica) Smith
Anika Boicheff
28-8141 Club 420 Sarasota Youth Sailing/ St. Pete YC
St. Petersburg YC
21. Yumi Yoshiyasu
Kara Scully
29-7838 Club 420 Houston Yacht Club
TCYC/GCYSA
22. Libby Redmond
Mia Hanes
30-8140 Club 420 LYC/NBYC
Sarasota Sailing Squadron
23. Cordelia Burn
Sarah Moeder
32-7005 Club 420 Bay Head Yacht Club
Bay Head Yacht Club
24. Megan Grimes
Abigail Wright
33-6834 Club 420 Conanicut Yacht Club
Conanicut Yacht Club
25. Annika Fedde
Laurel Foster
34-5691 Club 420 Ventura Yacht Club
Bahia Corinthian Yacht Club
26. Teagan Cunningham
Grace Austin
35-8176 Club 420 Barnegat Light Yacht Club
Belle Haven
27. Anisha Arcot
Maria Brush
36-5804 Club 420 Willamette Sailing Club
Willamette Sailing Club
28. Sydney Register
Anna Flynn
37-8057 Club 420 Fishing Bay/Christ Church School
Fishing Bay/Christ Church School
29. Meghan Oldham
Mackenzie Berwick
38-6932 Club 420 PYSF
StFYC
30. Chloe Holder
Juliana Testa
39-7960 Club 420 St Francis Yacht Club
St. Francis Yacht Club
31. Grace Cannon
Sydney Adams
40-6964 Club 420 Youngstown Yacht Club
Youngstown Yacht Club
32. Molly Doyle
Madeline Love
41-6963 Club 420 Youngstown Yacht Club
Youngstown Yacht Club
33. Riley Kloc
Kaleigh Morgan
42-7967 Club 420 Brenton Cove Race Program/Sail Newport
BCRP/Barrington Yacht Club
34. Grace Gear
Ava Scholes
43-7275 Club 420 Agamenticus Yacht Club
Agamenticus Yacht Club
35. Claire Housey
Mallory Edwards
44-8060 Club 420 Southern Yacht Club
Bay-Waveland YC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network