Registrants For
2017 SBYC Wet Wednesday Series

March 15-October 18, 2017
78 people have registered for this event

H Fleet
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Bob Atwater
Larry Falberg
Los Amigos 161 Catalina 270 0
2. Daniel Casey

SHANTI 7189 Jeanneau 379 Sun Odyssey 0
3. George Brown

Skookum 154 Olson 30 0
4. Bill Coulter
Bob Avery
Grappa 56770 135
5. Tom Molyneux2
Mike Molyneux, Ken Fish, Devin Walsh
Razzle Dazzle 27948 Morgan 0
6. Doug Johnstone
Stephanie Johnstone
Le Reve 56491 Jeanneau Jeanneau 36 ip 0
7. wendel hans
larry freeman
megalifter 77146 gp marine merit 25 0
8. ROBERT MEHL
GREG VAN SANDE
WILD GUACAMOLE 27067 CORSAIR MARK II 0
9. BUD TOYE

FERDINAND 294 CATALINA 270 0
10. Tom Molyneux
Mike Molyneux, Ken Fish, Devin Walsh
Top Shelf 7014 Goman Express 35 0
11. Stephen Lemon

Eos 59115 C&C Novis Marine C&C 115 0
12. Jonathan Turner
Michael & Lauren Amery
Rascal Deux 61 Catalina 309 0
13. Dennis Power
Dennis Power
Swift 4 WD Schock Harbor 25 0
 


Harbor 20
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Geoffrey Slaff
Geoffrey Slaff
Pleione II 338 Schock H20 204
2. Fred Rice

Sirocco 397 Schock Harbor 20 0
3. Richard Miller
Richard J Miller
Cardremmian 35 schock Harbor 20 0
4. Bill Bench
Al Salzer
Fleur De Lis 306 Schock Harbor 20 204
5. Morgan Green

Picante 293 Schock Harbor 20 0
6. William Sheridan
Andrew Sheridan
Webster 335 WD Schock Harbor 20 0
7. Caroline/Karyn Kavanagh/Walsh

Firefly 189 H20 0
8. Helene Webb
Helene Webb, Anne Kelly
Lisianthus 241 Schock Harbor 20 0
9. Brian Green
Gary H, Doug S, Mike S,Shawn H
Amigo 135 Schock H-20 0
10. Jane Barrett
Tom Wright
Jane Barrett 266 WD Shock Harbor 20 0
11. K CAHILL

SHAH 27 WD SCHOCK H20 0
12. Ann Hutchins
Wayne Rosing
Tachyon 214 Schott Harbor 20 0
 


J/105
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Paul Harteck
Paul Harteck
Repeat Offender 504 J Boats J105 90
2. John Demourkas
Austin Herlihy, Marisa Demourkas
Groovederci 515 J Boats J 105 0
3. Thomas Bollay

Armida 634 J boats J105 90
4. Robin Donaldson
Payne Donaldson
Perfect Timing II 229 J Boats J105 90
 


J/24
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Chester Upham
Chester Upham
Young Fools 1066 Tillitson Pearson J24 0
2. Vicente Saborio

TC 2722 - 5253 J BOATS J24 168
3. Bengt Johansson
Bengt Johansson
Scallywag 1976 J J24 168
4. Lars Olson
Kris Ozolins & Brian Zimmerman
Tiny Dancer 1891 J-Boats J/24 0
5. Nick Nidzieko

1066 J Boats J/24 0
6. Clif Leonard

Svenja 2997 J Boats J24 0
 


J/70
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Thomas Tunberg

Namaste 328 J Boats J70 114
2. Kenny Kieding

SMOKE & MIRRORS 856 J Boats J70 0
3. Steve Hendricks
Kieron Kavanagh Paul Castleberg
Monkey House USA 81 J boats J70 114
4. Scott Deardorff

CAKE 351 J J/70 0
5. Michael Ghens

Escape 1036 J/Boats J70 0
6. Pat Toole

3 Big Dogs 58 0
7. Mike Wolfe
Dane Wilson
Shark Tooth 352 J Boats J70 0
8. Beverly Burr
Beverly Burr
Vivace 307 C&C / J Boats J/70 114
9. Shawn Hughes
Mike Drammer
ECLIPSE 71 J Boats J/70 0
10. Chris Gabriel

Diversion 166 J J/70 0
 


Melges 24
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Vernon Vincent

Shiokaze 301 Melges Melges 24 90
2. MANFRED SCHMIEDL

Brio 620 Melges Melges 24 0
3. Jon Bell
Nick Kaschak, Graham Bell
524 Melges Melges 24 0
4. Geoff McFarland

SOG 7524 Melges M24 90
5. Stephen McMillan

Mako 757 Melges 24 90
6. Kent Pierce
Eric Stokke
Average White Boat USA 303 Melges Boatworks Melges 24 0
7. Glenn Bjorkman

Shisayo 244 Melges 24 0
 


PHRF A (38 & less)
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. dr laura schlessinger

WARRIOR 7125 j boats j125 3
2. Zachery Anderson

Velvet Hammer 51507 Schock Schock 40 -6
3. Dave MacEwen
Dave MacEwen
Lucky Duck 28729 Santa Cruz 52 -12
4. William Guilfoyle

Prevail 28725 -3
5. thomas parker
thomas parker
taxi dancer 97510 esprit sled -69
6. james burge
james burge
Abracadabra 4084 farr yachts Farr40 0
 


PHRF B (39-111)
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Bernard Girod

Rock & Roll 7311 J- Boats J-111 42
2. Max Lynn
Max Lynn
Tranquility 56106 Beneteau First 40.7 60
3. Brian Zimmerman
Guy Turner
Restless 87887 Schock Schock 35 72
4. Geoff Fargo

Boomslang 174 Viper 640 0
5. Porter Spencer
Clark Bowdle
Sassy 18269 Soverel 33 87
6. Larry Leveille
Larry Leveille
Uncle Bob 87694 Schock Schock 35 72
7. Dirk Freeland

Sundowner 51044 39
8. Scott Vincent
Kenny Kieding
Argo 3 89 J Boats J/111 42
9. Geoff McFarland

SOG 187 Viper Viper 640 111
10. Patrick Mullen

Sirocco 42381 C&C 37 75
11. Morgan Crowe

Jib & Tonic 7128 J Boats J 100 90
12. Jeff Grange
Caroline Grange, Chris Parker
Venom USA 149 Rondar Viper 640 111
13. Steve Williams
Scott Vincent
Blues Crews 46092 J-boat J-92 108
 


PHRF C (112 & greater)
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Carolyn Parks

Remedy 289OD Jboat J80 126
2. Ron Boehm
Doug Stelck
California Zephyr 56673 Santa Cruz SC27 138
3. David Lampert

Prowler US-12 B Boats B-25 138
4. Vance Newell

Epic 87646 Laser International Laser 28 132
5. Lisa Gilinger
Cheryl Fontana, Dave Wyman
SLEEPER 57285 Lindenberg Yachts Lindenberg 26 171
6. Jonathan Turner
Mike Amery, Lorain Amery, Scott Gordon
Jonathan Turner 61/56945 Catalina 309 sloop 168
7. Lenvik/Churchill/Graff Lenvik/Churchill/Graff

Prime Time 37549 Ranger 33 150
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network