Registrants For
SailFest Junior Olympics
Sarasota Youth Sailing

April 08-09, 2017
128 people have registered for this event

C420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Terra Ehrhart 7661 Kay Brunsvold
C420
Sarasota Youth Sailing
2. Thomas Deiorio 2681 Thomas Cura
C420
Clearwater Community Sailing Center
3. Tee Chulikavit Tbd John Michel
C420
Clearwater community sailing Center
4. Alexander Temko 3651 Scott Walters
C420
CCSC
5. Hunter Sorensen 7714 Chloe Hudgins
C420
USSCMC
6. Alexandra Hardison 2221 Emme Santayana
C420
Upper Keys Sailing Club
7. Mason Sullivan 25 Camden Sullivan
C420
MRPF
8. Noah Lyons 6595 Sophia Wicks
C420
CCSC
9. J.J. (Jessica) Smith 8141 Anika Boicheff
C420
Sarasota Youth Sailing/SPYC
10. Frank Garcia-Montes 9185 Alexandra Hardison
C420
Upper Keys Sailing Club
11. Ashley See 7910 Alyssa See
C420
Sarasota Youth Sailing
12. Mia Hanes 5711 John Matthew Mason
C420
Sarasota sailing squadron
13. Enzo Deraspe 6333 Isabella Park
C420
Clearwater Sailing Community Center
14. Carrie Marshall 3223 Paige Dannenhauer
C420
Team Sail On
15. Mateo Rodriguez 8135 Claire Oursler
C420
CCSC
16. Bryn Muller 5239 Nikki Gay
C420
CCSC
17. Alex Torres 8139
[Pending]
C420
Vyba
18. Evan Occhino 8053 Sam Meyer
C420
Venice Yacht Club
19. Rob Woithe 7663 Riley Baugh
C420
Sarasota Youth Sailing
 


F16
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Skye Ehrhart 249 Matthew King
F16
Sarasota Youth Sailing
2. Mark Brunsvold 300 Dylan Heinz
F16
Sarasota Youth Sailing
3. Taylor Brunsvold 250 Angelo Mehtala
F16
Sarasota Youth Sailing
 


F18
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Anderson Brunsvold 1952 Nick Lovisa
F18
Sarasota Youth Sailing
2. Charles Tomeo 1899
[Pending]
F18
Sss
3. Greg Nedurian CAN180 Larry Ferber
F18
SSS
 


Laser 4.7
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Emma ASTURIAS 208103
Laser 4.7
Coconut Grove SC
2. Devin Wade 197101
Laser 4.7
Sarasota Youth Sailing
3. Chris Purcell 209370
Laser 4.7
CGSC
4. J.Reedy Monahan 166918
Laser 4.7
FYC
5. Will Murray 188189
Laser 4.7
Sarasota Youth Sailing
6. Damian MARTINEZ 207239
Laser 4.7
CGSC
7. Cameron Delgado 8
Laser 4.7
SPYC
8. Emily Allen 190462
Laser 4.7
SPYC
9. EMMA Shakespeare 184541
Laser 4.7
St. Petersburg Yacht Club
10. Katie Nelson 177265
Laser 4.7
DIYC
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Nicholas Reeser 206097
Laser Radial
LYC
2. Colin Lawther 194545
Laser Radial
SPYC
3. Andrew Florio 209693
Laser Radial
Sarasota Youth Sailing
4. Michael Moss 199776
Laser Radial
Lauderdale Yacht Club
5. Heather Kerns 195916
Laser Radial
Saint Petersburg Yacht Club
6. Heidi Hicks 188112
Laser Radial
SPYC
7. Ciara Dorsay 199402
Laser Radial
SYS
8. Kevin Merten 191992
Laser Radial
Coconut Grove Sailing Club
9. Joshua Temko 204117
Laser Radial
CCSC
10. Garret Murphy 8
Laser Radial
MRPF
11. Connor Nelson 177265
Laser Radial
DIYC
12. Abby Hayward 199192
Laser Radial
DIYC
13. Alex DeJesus 197111
Laser Radial
CCSC
14. Brett Putnam 200538
Laser Radial
SailFit
15. Michael Noble 194536
Laser Radial
SPYC
 


OPen Bic
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Lily Herndon 8488
OPen Bic
SYS
2. Remy lewis 8243
OPen Bic
Sys
3. Byron McCobb-Pratt 8589
OPen Bic
Sarasota Sailing Squadron
4. Bryce Tone 8572
OPen Bic
Sarasota Youth Sailing
5. Luke King 8252
OPen Bic
Sarasota Youth Sailing
6. Owen Wicks 9049
OPen Bic
CCSC
7. James Freund 7294
OPen Bic
Sarasota youth sailing
8. Morgan Smith 8423
OPen Bic
VYBA
9. Ayla Edwards 8603
OPen Bic
Sarasota Yacht Club
10. Jack Messer 8265
OPen Bic
SYS
 


Optimist
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Connor Snead 15106

Blue
Optimist
Blue
MRPF
2. Michael Carton 20191

Blue
Optimist
Blue
MRPF
3. Nicholas DeWitt 19717

Red
Optimist
Red
MRPF
4. Bridget Monahan 17772

Red
Optimist
Red
FYC
5. Asher Carriero 20280

Blue
Optimist
Blue
NCSC
6. Cate Paxton 20008

Red
Optimist
Red
sys
7. Grady Paxton 20483

Red
Optimist
Red
sys
8. Harrison Molesky 14294

Blue
Optimist
Blue
Bradenton
9. Alex Liebel SYS12

Blue
Optimist
Blue
SYS
10. Dorothy Mendelblatt 7940

Blue
Optimist
Blue
SPYC
11. Adrian Winkelman 10677

Red
Optimist
Red
CCSC
12. Kaitlyn Liebel 20887

Red
Optimist
Red
Sarasota Youth Sailing
13. Zachary Waldman 20409

Red
Optimist
Red
CCSC
14. Trevor Hicks 16715

Blue
Optimist
Blue
SPYC
15. Karrington Hansen 17777

White
Optimist
White
SPYC
16. Claire Miller 9249

Blue
Optimist
Blue
David Miller
17. Ethan Danielson 15537

Red
Optimist
Red
SPYC
18. Kate Danielson 18281

White
Optimist
White
SPYC
19. Carson Page 18809

Blue
Optimist
Blue
NCSC
20. Ava Shakespeare 11168

White
Optimist
White
St. Petersburg Yacht Club
21. natalie Gavrielov 18081

Blue
Optimist
Blue
ncsc
22. Elizabeth McCree 15299

Blue
Optimist
Blue
DIYC
23. Thommie Grit 20398

Blue
Optimist
Blue
Sarasota Youth Sailing Program
24. Matthew McGonigal 17077

Blue
Optimist
Blue
n/a
25. Preston Weaver 21554

Blue
Optimist
Blue
CCSC
26. Peyton Weaver 20681

White
Optimist
White
CCSC
27. Alex Erwin 12844

Red
Optimist
Red
CCSC
28. Hanna Nishida 18122

White
Optimist
White
SPYC
29. Logan Rimel 16138

Blue
Optimist
Blue
SPYC
30. Patrick Igoe 20725

Red
Optimist
Red
NCSC
31. Paul Strom 2022

Red
Optimist
Red
none
32. Sidney Moyer 10676

Blue
Optimist
Blue
St. Petersburg Yacht Club
33. Sebastian Spinelli-Sax 20818

Blue
Optimist
Blue
MRPF
34. Maverick Putnam 11157

Red
Optimist
Red
CCSC
35. Ryan Garraty 14684

Blue
Optimist
Blue
NCSC
 


Optimist Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Michael Childers 11
Optimist Green
Sarasota Youth Sailing
2. Quinn Molesky 20819
Optimist Green
MRPF
3. TYLER RUSCH 10679
Optimist Green
Lake Wales Pram Fleet
4. Eva Speck-Ewer SYS 2
Optimist Green
SYS
5. Jack Carter 17673
Optimist Green
VYBA
6. Adam Mendelblatt 5311
Optimist Green
SPYC
7. Reid Mendelblatt 10859
Optimist Green
SPYC
8. Anna Roberts 19725
Optimist Green
VYBA
9. John Hartney 4783
Optimist Green
SPYC
10. Callen Burnett 10150
Optimist Green
Davis Island Yacht Club
11. Luke Wall 10
Optimist Green
Sarasota Youth Sailing
12. Jackson Lee 17053
Optimist Green
DIYC
13. Garrett january 18295
Optimist Green
CCSC
14. Rosie Simpson 14898
Optimist Green
St Petersburg Yacht Club
15. Andrei Imensek 19495
Optimist Green
St. Petersburg Yacht Club
16. Charlotte Marshall 114898
Optimist Green
NCSC
17. Alexander Imensek 17629
Optimist Green
St. Petersburg Yacht Club
18. Macy Parke 10009
Optimist Green
CCSC
19. Tanner DeMarzo 18588
Optimist Green
Clearwater Community Sailing Center
20. Cole Rogers 11395
Optimist Green
SPYC
21. Brodie Hausman 14260
Optimist Green
MRPF
22. Grady Murphy 15661
Optimist Green
MRPF
23. Yudai Nishida 718
Optimist Green
SPYC
24. Peyton Dec 19101
Optimist Green
VYBA
25. Matthew Pittman 44
Optimist Green
Davis Island Yacht Club
26. Casper Khan-Bridgers 11391
Optimist Green
ncsc
27. Caden Traylor 11398
Optimist Green
Naples Community Sailing Center
28. Aydin Khan-Bridgers 11881
Optimist Green
Ncsc
29. Jacob Mattson 14257
Optimist Green
Bradenton Yacht Club
30. Christopher Shaffer 12900
Optimist Green
DIYC
31. Adrian Spinelli-Sax 20818
Optimist Green
MRPF
32. Sophia Norman 7
Optimist Green
SYSP
33. Brady Moyer 10676
Optimist Green
St. Petersburg Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network