Registrants For
2017 Sail West & Laser District 4 Championships & Alumni Cup Regatta

July 13-16, 2017
53 people have registered for this event

2.4M
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Bryson Foy USA 138
2.4M
Gimli
2. Joe Gerlinsky 157
2.4M
Bssc
3. Krystle Shewchuk 21
2.4M
Black strap sailing club
 


29er
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Bryce Kristjansson MB Hunter Kristjansson
29er
Royal Lake of The Woods Yacht Club
2. Sara Telles-Langdon CAN1475 Katherine Sauer
29er
Falcon Yacht Club
3. Katja Smutny BER Robert Ewanchuk
29er
Wpg sailing Centre
4. Gord Parke FIN 2 Tristan Bruning
29er
ZZYC
5. Alec Watters 820 Nick Langhorne
29er
Saskatoon Sailing Club
6. Katherine Langhorne 822 Madison Amy
29er
Blackstrap Sailing Club
 


420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Geoffrey Konantz 3814 Connor Stewart
420
Royal Lake of the Woods Yacht Club
 


Bic
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Peter Magnus 6044
Bic
Rlwyc
2. Aidan Lawton 6090
Bic
Royal lake of the woods yacht club
 


Feva
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Victoria Stefanson 5832 Virginia Nicolas
Feva
RLWYC
2. Ava Parkhill 5901 Victoria Nicolls
Feva
RLWYC
3. John Nicolls 6376 James Heimbecker
Feva
Royal lake of The Woods Yacht Club
 


Laser
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Mike Couture 209083
Laser
Gimli Yacht Club
2. Paul Gomori 145236
Laser
Northern Yacht Club
3. Kayden Polachek 161932
Laser
Gimli YC
4. Kyle Ross 190164
Laser
FYC
5. Bill Dawson 188924
Laser
Winnipeg Sailing Centre
6. Ilia Rudnitskiy 193332
Laser
Saskatoon Sailing Club
7. Austin Ross 198354
Laser
FYC
8. Anthony Clark 203648
Laser
NA
9. Andre Gagnon 205398
Laser
Saskatoon Sailing Club
10. Rob Aitken 1
Laser
RLWYC
11. Jeffrey Parkhill 4222
Laser
RLWYC
12. Ian McLandress 193983
Laser
RLWYC
13. Quin Anderson 11
[Pending]
Laser
Pelican Yacht Club
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. James Thompson 192099
Laser Radial
VBYC
2. Linus Schweizer 137373
Laser Radial
WSC
3. Molly Ingenmey 196815
Laser Radial
VBYC
4. Linnea Granberg 162277
Laser Radial
Temple Reef Sailing Club
5. Lauren Burns 193282
Laser Radial
Black Sturgeon Sailing Club
6. Rachel Kortbeek 150180
Laser Radial
Wabamun Sailing Club
7. Kathleen Carter 194897
Laser Radial
Saskatoon Sailing Club
8. Lukas Borger 4017
Laser Radial
Royal Lake of the Woods
 


Open Singlehanded
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Tanja Smutny 91
Open Singlehanded
Jeericho Sailing Centre, BC
 


Optimist
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Tomas Green 1639
Optimist
Victoria Beach Yacht Club
2. Jonah Friesen 1617
Optimist
Pelican Yacht Club
3. Charlie Wilson 3
Optimist
Royal Lake of the Woods Yacht Club
4. kendra penner 8
Optimist
Falcon Lake
5. Liam McConnell 11
Optimist
RLWYC
6. Brynn McConnell 1694
Optimist
RLWYC
7. Jon Melsted 1
Optimist
Gimli Yacht Club
 


Optimist Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Matthew McConnell 2
Optimist Green
RLWYC
2. Abbey Lawton RED SAIL
Optimist Green
Royal lake of the woods yacht club
3. James Lawton CAN 1233
Optimist Green
Royal lake of the woods yacht club
4. Ann Magnus blue sail
Optimist Green
Rlwyc
5. Michael Pacak Can 1230
Optimist Green
Royal Lake of the Wood Yacht Club
6. Quinn McTavish 1091
Optimist Green
RLWYC
7. Ordie Speirs 1035
Optimist Green
Royal lake of the woods yachtclub
8. Kingsley McLandress 1121
Optimist Green
RLWYC
9. William Conway rainbow
Optimist Green
Royal Lake of the Woods Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network