Registrants For
Oxford Regatta One Design - Junior and Adult
Tred Avon Yacht Club

August 12-13, 2017
128 people have registered for this event

Adult Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Francisco Abriani
*

182928 Adult Laser
*, * PRSA
2. Kyle Swenson
*

190462 Adult Laser
*, * Royal Turkey Yacht Club
3. Scott Williamson
*

212611 Adult Laser
*, * SSA
4. Christopher Young
*

Laser 200585 Adult Laser
*, * SSA
5. Ken Davis
*

174215 Adult Laser
*, * TAYC
6. Aaron Helmly
*

196168 Adult Laser
*, * TAYC
7. Rebecca Leffingwell
*

184383 Adult Laser
*, * Tred Avon Yacht Club
 


Comet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Art Silcox
*
Karen Glass
Jumpin Jack Flash 4069 Comet
*, * Corsica River YC
2. Nicole Curran
*
Jennifer Cox
COMET 4099 Comet
*, * Riverton Y C
3. Pat CURRAN
*
Kathleen Betz
comet 4104 Comet
*, * Riverton Y C
4. John Ebken
*
Laura Verdi
Scosche 3881 Comet
*, * SDYC
 


Junior Club 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Peter Lobaugh
*
Ronald Weed
c420 5906 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
2. Camden Ward
*
Sidney Astle
AYC 4 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
3. Orion Adelman
*
James MacDonald
AYC5 Junior Club 420
*, * AYC
4. Eleanor Patterson
*
Mae Wallace Angus
3196 Junior Club 420
*, * FBYC
5. Olivia Sowa
*
Lucy Paskoff
3738 Junior Club 420
*, * NERYC
6. Iain Shand
*
Chris Trentham
5825 Junior Club 420
*, * NERYC
7. Ian Ronald
*
Elizabeth Cottage
4467 Junior Club 420
*, * North East Yacht Club
8. Ava Farley
*
April Smith
7289 Junior Club 420
*, * Severn Sailing Association
9. Anna Groszkowski Groszkowski
*
Hanna Nairn
5 Junior Club 420
*, * SSA
10. Cole Canuel
*
griffith Richardson
osprey 7297 Junior Club 420
*, * ssa
11. Sunny Sturmer
*
Abby Bridges
Nauti girl 956 Junior Club 420
*, * Tayc
12. Adison Parish
*
Henry Sheets
3617 Junior Club 420
*, * TAYC
13. Chiara Kalinski
*
Billy Hunter
Zoo Jr 7579 Junior Club 420
*, * TAYC
 


Junior Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Tyler Mowry
*

169629 Junior Laser Radial
*, * Annapolis Yacht Club/ Severn Sailing Association
2. Alex Adams
*

158770 Junior Laser Radial
*, * AYC
3. Joshua Almany
*

191980 Junior Laser Radial
*, * FBYC
4. Charlotte Elaine Patterson
*

Favorite 142480 Junior Laser Radial
*, * FBYC
5. Jordan Bendura
*

none 208760 Junior Laser Radial
*, * FBYC
6. Jack Cabell
*

187977 Junior Laser Radial
*, * FBYC
7. Nicholas Cabell
*

210686 Junior Laser Radial
*, * FBYC
8. Logan Hayes
*

200622 Junior Laser Radial
*, * FBYC
9. morey Levy
*

laser radial 203629 Junior Laser Radial
*, * FBYC
10. Ian Street
*

189783 Junior Laser Radial
*, * FBYC
11. andrew Ciszewski
*

166915 Junior Laser Radial
*, * fishing Bay Yacht Club
12. Michael Mason
*

197129 Junior Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
13. magnus weissenberger
*

170331 Junior Laser Radial
*, * GIYS
14. Marcus Adam
*

203962 Junior Laser Radial
*, * LWR
15. Natalie Schmidt
*

Unsinkable Too 150935 Junior Laser Radial
*, * Natalie Schmidt
16. Gavin Bogdan
*

13082 Junior Laser Radial
*, * NERYC
17. Morgan Essex
*

Dauntless 187173 Junior Laser Radial
*, * NERYC
18. Andrew Schoene
*

188921 Junior Laser Radial
*, * SSA
19. Colin Ward
*

199180 Junior Laser Radial
*, * TAYC
20. Madison Norris
*

178575 Junior Laser Radial
*, * TAYC
21. Ryan Stephens
*

189748 Junior Laser Radial
*, * tayc
22. Noah Kullman
*

Kullman 197995 Junior Laser Radial
*, * TAYC
23. mark bourdin
*

brick 199980 Junior Laser Radial
*, * TRED AVON YACHT CLUB
 


Opti
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jon Jon Weed
*

USA 8666 Opti
Red
*, * Annapolis Yacht Club
2. Chase Conway
*

20811 Opti
Red
*, * AYC
3. Kyle Reinecke
*

20955 Opti
Blue
*, * AYC
4. Andrew Tollefson
*

19258 Opti
Red
*, * AYC
5. Dylan Paglee
*

21552 Opti
Blue
*, * AYC
6. Joshua Bendura
*

nnne 22233 Opti
Red
*, * FBYC
7. Reed McAllister
*

20380 Opti
Blue
*, * FBYC
8. Tommy sitzmann
*

22229 Opti
Blue
*, * FBYC
9. WALKER Angus
*

18100 Opti
Blue
*, * FBYC
10. Bo Angus
*

11564 Opti
White
*, * FBYC
11. Mary Calvert Patterson
*

Favorite 12181 Opti
White
*, * FBYC
12. John Thomas Mason
*

18608 Opti
Blue
*, * Fishing Bay Yacht Club
13. Luca webb
*

Sea jordan 19279 Opti
Blue
*, * neryc
14. Graydon Dinsel
*

Rogue Wave 11556 Opti
Red
*, * NERYC
15. Brooke Bogdan
*

19137 Opti
Blue
*, * NERYC
16. isabella Webb
*

Anchor Management 7881 Opti
Red
*, * NERYC
17. Robert Shand
*

16114 Opti
Red
*, * NERYC
18. Myles Wommack
*

Dominator 8484 Opti
Blue
*, * NERYC
19. Nathan Jensen
*

Knot Today 8080 Opti
Blue
*, * North East River Yacht Club
20. Skylor Sweet
*

Orion 19976 Opti
Red
*, * North East River Yacht Club
21. Jamie Cottage
*

Spice 10586 Opti
Blue
*, * North East River Yacht Club
22. Owen MacWilliams
*

18948 Opti
Blue
*, * SSA
23. Nathan Finkelstein
*

Wizard 7386 Opti
White
*, * SSA
24. John Tilton
*

12276 Opti
Blue
*, * SSA
25. William Lindsley
*

15299 Opti
Blue
*, * SSA
26. Santiago Cingolani
*

Double Trouble 9226 Opti
Blue
*, * SSA
27. Robert Wolf
*

21353 Opti
Red
*, * SSA
28. Matthew Periconi
*

Black Squirrel 20615 Opti
Blue
*, * TAYC
29. Graeleigh Jones
*

Spark 17162 Opti
Red
*, * TAYC
30. Graham Richards
*

18241 Opti
Red
*, * TAYC
31. Nathan Richards
*

6914 Opti
Blue
*, * TAYC
32. William Wrightson
*

21433 Opti
Red
*, * TAYC
33. Ava Arepally
*

Seaglass 20616 Opti
Blue
*, * TAYC
34. Will Donald
*

18706 Opti
Blue
*, * TAYC
35. R. Patrick Gallagher
*

Orca 14888 Opti
Blue
*, * TAYC
36. Liam Edgell
*

18361 Opti
White
*, * TAYC
37. Taylor Price
*

8862 Opti
White
*, * TAYC
38. Willem DeSimone
*

15924 Opti
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
39. Luca DeSimone
*

Little Zippy 16039 Opti
White
*, * Tred Avon Yacht Club
40. Hayes Peterson
*

22487 Opti
Red
*, * Tred Avon Yacht Club
41. Hartley Cooper
*

Sea Dog 19067 Opti
White
*, * Tred Avon YC
 


Opti Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Christopher Draper
*

Double Trouble 9399 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
2. Richard Wilmer
*

11643 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
3. Roberts Wilmer
*

20369 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
4. Logan Gaffin
*

Kiwi 12746 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
5. Conor Mastromarco
*

Gael Force 17424 Opti Green
*, * AYC
6. Nicholas Tollefson
*

9550 Opti Green
*, * AYC
7. Morgan Paglee
*

20194 Opti Green
*, * AYC
8. Beylen Gode
*

Night Howler 6415 Opti Green
*, * AYC
9. William Schmidt
*

Hurricane 12022 Opti Green
*, * Cathy Schmidt
10. Joshua Schmidt
*

Star Wars, Episode 2 7990 Opti Green
*, * Cathy Schmidt
11. Annie Sitzmann
*

Blue Pearl 20271 Opti Green
*, * FBYC
12. Grady Bridges
*

Fish Hunter 1562 Opti Green
*, * KC Bridges
13. Jake Dinsel
*

11532 Opti Green
*, * NERYC
14. Robbie Herzog
*

Turtle 88782 Opti Green
*, * Severn Sailing Association
15. Severn Elion
*

13 Opti Green
*, * SSA
16. Michael Groszkowski
*

12930 Opti Green
*, * SSA
17. Calder Lopez
*

Jelly Fish Express USA 6 Opti Green
*, * TAYC
18. Hudson Stewart
*

Triton 16070 Opti Green
*, * TAYC
19. Van Topjian
*

River Ratt 6595 Opti Green
*, * TAYC
20. Siroon Topjian
*

Amberjack 9944 Opti Green
*, * TAYC
21. Nooné Topjian
*

Green Machine None Opti Green
*, * TAYC
22. Parker Gibson
*

StormBreaker 16001 Opti Green
*, * TAYC
23. Charlotte Brody
*

714 Opti Green
*, * TAYC
24. EJ Brody
*

1331 Opti Green
*, * TAYC
25. Grayson Gibbons-Neff
*

15811 Opti Green
*, * TAYC
26. Parker Corson
*

Mickey Maxter 26 Opti Green
*, * TAYC
 


Penguin
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jonathan Bartlett
*
Annie Bartlett
Ozzie 9660 Penguin
*, * Annapolis Yacht Club
2. Chris Conway
*
Campbell Conway
C-Biscuit 9657 Penguin
*, * AYC
3. Bill Lane
*
Dawson Cooper
Cheshire Cat 9140 Penguin
*, * CBYC/TAYC
4. Hank Krafft
*
na na
Feather 9320 Penguin
*, * PRSA
5. Charles Krafft
*
Donna McKenzie
Wooden Bucket 9478 Penguin
*, * SSA
6. William Lawson
*
Colette Preis
Family Ties 9677 Penguin
*, * SSA
7. David Cox
*
Liam Chapman
Fox in Socks 8823 Penguin
*, * TAYC
 


Snipe
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Adam Podbielski
*
Brian Branton
Wren 17892 Snipe
*, * BCYA
2. Holly Wolford O'Hare
*
Gavin O'Hare
30629 Snipe
*, * Eastport YC
3. Zack Kelchner
*

[Pending]
29782 Snipe
*, * Severn Sailing Association
4. Kristin Mullins
*
Chris Adriance
26109 Snipe
*, * Severn Sailing Association
5. Joseph Hidalgo
*
Heather Patterson
Haze 30391 Snipe
*, * Severn Sailing Association
6. Natalie Burls
*
David Waiting
A Boat Has No Name 29987 Snipe
*, * SSA
7. Brian Hetherington
*
Marley Hillman
Marley Hillman
Marley Hillman
30500 Snipe
*, * SSA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network