Registrants For
Big Dinghy Regatta
Richmond Yacht Club

April 08-09, 2017
77 people have registered for this event

Byte
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Laurie Davis
RYC 3187 PS2000 / Byte CII 91.4
2. Eugenia Harris
RYC 1511 Byte / CII 91.4
3. Jennifer Virskus
RYC 791 Byte / Byte CII 91.4
4. Michele Logan
RYC 3059 PS2000 / Byte CII 91.4
 


ET Sr.
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Vaughn Seifers
RICHMOND 12021 LIM / EL TORO 0
2. John Pacholski
SCYC 11815 Mr. Moore / El Toro 0
3. Arthur Lange
FSC, HPSC 11783 Moore / El Toro 126.6
4. Gordie Nash
RYC 12000 El Toro / El Toro 126.6
5. Fred Paxton
RYC 11649 moore / el toro 126.6
6. nicholas Nash
ryc 115001 / el toro 126.6
7. Tom Burden
SSS 11818 Ron Moore / 126.6
 


Int.14
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Rand Arnold
RYC 1143 Bieker / B3 85.3
2. Michael Lazzaro
SYC 1167 / 85.3
3. John Gilmour
*
RYC 1177 WaterRat / I-14 85.3
4. Greg Mitchell
Richmond Yacht Club US1170 Custom / International 14 85.4
5. Kirk Twardowski
RYC AUS 672 / 85.4
6. James Clarkson
RYC 1176 Bieker / I14 B3 85.4
 


Laser
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Chris Ganne
BYC 1872000 / Laser 0
2. sanjai kohli
cyc 198694 laser / 0
3. Stephen Aguilar
F.L.Y.C. L.W.S.C 197594 Laser performance / Laser 91.1
4. Simon Bell
RYC 208583 Laser / Master 91.1
5. Emilio Castelli
Richmond YC 167136 / Laser 91.1
6. Bob Gunion
Berkeley 187405 Laser / Laser 91.1
7. Nick Roche
East Lothian Yacht Club 173687 Laser / Laser 91.1
8. Marcel Sloane
SSC 147035 / Laser 91.1
9. david lapier
none 198379 laser / Laser 91.1
 


Potrero Open Class
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Packy Davis
stfyc 30733 jibtech / snipe 91.9
2. Doug Howson
SRSC 30652 / 91.9
3. Vincent Casalaina
RYC 30569 Jibetech / Snipe 91.9
4. Keith Farrell
None 25993 / Snipe 91.9
5. Megan Gimple
*
RYC 2874 420 / vanguard 97.6
6. Nancy Hine
RYC 8 Vanguard / 420 97.6
7. Todd Hansen
Morro Bay YC 13150 McLaughlin / Daysailer 98.5
8. Steve Lowry
RYC 307 Laser/Sunfish / Day Sailer 98.5
9. Robert Cronin
Robert Cronin 31191 / Sunfish 99.6
10. Roy Jordan
Fremont Sailiing Club 57707 AMF Alcort / Sunfish 99.6
 


Pursuit Race ONLY
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Greg Mitchell
Richmond Yacht Club US1170 Custom / International 14 0
2. Chris Rutz
RYC USA 1162 / I14 0
3. Kirk Twardowski
RYC AUS 672 / 0
4. James Clarkson
RYC 1176 Bieker / I14 B3 0
5. William Sutton
*
RYC TBD / 29er 0
6. Megan Gimple
*
RYC 2874 420 / vanguard 0
7. Daniel Thielman
CYC 456 Melges / 14 0
8. Auric Horneman
BYC 457 Melges / 14 0
9. Ann Lewis
RYC 3178 Zim / Byte 0
10. Michael Lazzaro
SYC 1167 / 0
11. Del Olsen
RYC USA253 Maas / IC 75
12. Mark Briner
RYC 657 Musto / Skiff 80
13. Pieter Versavel
- 277 Ovington / Musto Performance Skiff 80
14. Ian Ferguson
Alameda Community sailing center 1427 Mader / Flying Dutchman 80.1
15. Mike Meszaros
Inverness YC 88 Pacific / Flying Dutchman 80.1
16. david bacci
rivchmond yacht club 3 wylie boats / wyliecat 17 81
17. Rand Arnold
RYC 1143 Bieker / B3 85.3
18. John Gilmour
*
RYC 1177 WaterRat / I-14 85.3
19. Steve Cameron
Richmond Yacht Club USA 552 Melges / M 14 89
20. Caryl Woulfe
CSC 3191 Zim Sailing / ByteCII 91.4
21. Deirdre Collins
RYC 3220 Byte / CII 91.4
22. Laurie Davis
RYC 3187 PS2000 / Byte CII 91.4
23. Eugenia Harris
RYC 1511 Byte / CII 91.4
24. Jennifer Virskus
RYC 791 Byte / Byte CII 91.4
25. Nicholas Sessions
*
San Francisco Yacht Club 199567 Laser Performance / Laser 96.7
26. Todd Hansen
Morro Bay YC 13150 McLaughlin / Daysailer 98.5
27. Steve Lowry
RYC 307 Laser/Sunfish / Day Sailer 98.5
28. Keiran Hansen
Morro Bay Yacht Club 13038 Precision / Daysailer 98.5
29. Robert Cronin
Robert Cronin 31191 / Sunfish 99.6
30. Roy Jordan
Fremont Sailiing Club 57707 AMF Alcort / Sunfish 99.6
31. Merrick Cheney
RYC 18 NCY / Wylie Wabbit 126
 


South Hamptopn Open 2
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Ted Rogers
RYC 3925 Maconaghy / Mach 2 Moth 63
2. Ian Ferguson
Alameda Community sailing center 1427 Mader / Flying Dutchman 80.1
3. Mike Meszaros
Inverness YC 88 Pacific / Flying Dutchman 80.1
4. Jaclyn Manrique
Sequoia Yacht Club 1048 PS2000 / 29er 84.5
5. William Sutton
*
RYC 99 / 29er 84.5
 


Southamption Open Class
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Steve Cameron
Richmond Yacht Club USA 552 Melges / M 14 89
2. Daniel Thielman
CYC 546 Melges / 14 89
3. Auric Horneman
BYC 547 Melges / 14 89
4. Merrick Cheney
RYC 18 NCY / Wylie Wabbit 126
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network