Registrants For
ILCA 2017 Women, Junior and Master Championships

August 02-04, 2017
43 people have registered for this event

Junior
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Robert Robinson

Buffalo Canoe Club 15382 Junior / / 0 07/06/2017
2. Parker Colantuono

NBYC 14619 More Cowbell Junior / / 0 07/06/2017
3. Caroline Dunbar

Mikayla Ward
Maggie MacDonald
Buffalo Canoe Club 14895 Junior / / 0 07/07/2017
4. Tanner Probst

Maya Weber
Jenna Probst
BUffalo Canoe Club 15582 Junior / / 0 07/10/2017
5. Sam Balanevsky
*
Buffalo Canoe Club 14672 BCC Grant Boat Junior / / 0 07/13/2017
6. Max Balanevsky
*
Buffalo Canoe Club 14522 Holy Cow Junior / / 0 07/13/2017
7. Benjamin Folds

Jacob Folds
Joseph Tomczak
Buffalo Canoe Club 15599 Duma Junior / / 0 07/13/2017
8. Carter Cameron

Jordan Wiggins
Drummond Koppernaes
Carolina Yacht Club/College of Charleston/Hobcaw Yacht Club 14266 Greenwing Junior / / 0 07/16/2017
9. Jeff Hayden

Hannah Sellers
Brian Hayes Jr.
LMSA/FSU 14748 Gen 5 Junior / / 0 07/17/2017
10. Eva Fortunato
*
Elizabeth Fortunato
Matt Miceli
Metedeconk River Yacht Club 15122 Logical Junior / / 0 07/19/2017
11. Carrter Pearce
*
William Lusty
Christopher Araujo
Surf City Yacht Club 15204 Junior / / 0 07/20/2017
12. JP Starck III
*
Bobby Starck
Brady Starck
Cleveland Yachting Club 15298 Junior / / 0 07/03/2017
13. Ryan Mullins
*
Rachel Holick
Rachel Holick
Rachel Holick
Elizabeth Husak
Metedeconk River Yacht Club 15079 Aires Junior / / 0 07/21/2017
14. Douglas Wake
*
Noah Bartelt
Meredith Ryan
Sheboygan Yacht Club 15234 Mob Junior / / 0 04/15/2017
 


Master
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Gustavo Tamayo

Rafael Tamayo
Juan Sanchez
Club El Portillo 15481 El Magnifico Master / / 0 05/15/2017
2. Marvin Beckmann

Monica Morgan
Jim Barnash
Houston Yacht Club 15496 The Cat Master / / 0 06/23/2017
3. William Faude

Sheboygan Yacht Club 15480 Master / / 0 06/25/2017
4. Larry MacDonald

Julianne MacDonald
Ian Jones
Buffalo Canoe Club 15495 Master / / 0 06/27/2017
5. Ched Proctor

Benjamin Cesare
Kelly Chang
Cedar Point Yacht Club 15507 Veggie Sub Master / / 0 06/30/2017
6. Rich Warren

Sue Warren
Randy Swartley
Randy Swartley
Surf City YC 15421 Touch of Grey Master / / 0 07/05/2017
7. Joshua Goldman

Cedar Point 15595 Hard Asset Master / / 0 07/06/2017
8. Gregory Florian

Sylvia Florian
Paul Gelenitis
Commodore Decatur Yacht Club 14191 Budget Dust Master / / 0 07/10/2017
9. Paul KRZENSKI

Dave Watts
Don Shon
None 15365 Las Vegas Master / / 0 07/13/2017
10. George Francis

Richard Thomas
Doug Zimmermann
Metedeconk River 14450 Send Lawyers, Guns & Money Master / / 0 07/13/2017
11. Gary Hurban

Joan Hurban
Pauline Kaiser
SSA Annapolis MD 14900 HIS Master / / 0 07/13/2017
12. William Cabrall

Richmond Yacht Club 15315 Quest Master / / 0 07/15/2017
13. Bob Astrove

PRSA 7603 Master / / 0 06/15/2017
14. Stephen Constants

Matt Reiser
Mike Constants
SSA 15240 Brown Eyed Girl Master / / 0 07/17/2017
15. Fisk Hayden

Amy Simonsen
Steve Hayden
Lake Monroe Sailing Association 15484 Master / / 0 07/18/2017
16. David Sprague

Alyssa Loughborough
Ann Rouget
Boulevard Club 14174 In Lieu Master / / 0 07/19/2017
17. Richard Moyer

gary swangler
Chappy Hopkin
Riverton 15428 Master / / 0 07/20/2017
18. Ed Roseberry Jr.

Stas Balanevsky
Garrett Grenauer
Buffalo Canoe Club 14680 Berry 3 Master / / 0 07/21/2017
19. Thomas Allen

BCC 9 Master / / 0 07/21/2017
20. David Ruiter

David Thompson
Stephanie Swann
Metedeconk River YC 11894 Love It Master / / 0 07/24/2017
21. Michael Schon

Jody Lutz
Jo Ann Fisher
Sandy Point YC 15166 Nebulus Master / / 0 06/22/2017
 


Women
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Nikka Stoger

Courtney Rizzuto
Temple Reef Sailing Club 15360 Box Management Women / / 0 06/06/2017
2. Laura Jeffers

Johanna Schon
Theresa Colantuono
14777 I'd Rather Be Lucky Women / / 0 07/06/2017
3. abbie probst

Katie Braungart
Grace Tomzack
BUffalo Canoe Club 15532 Women / / 0 07/10/2017
4. Debbie Probst

Monica Jones
Margaret Daley
BUffalo Canoe Club 15251 Mongierah Women / / 0 07/10/2017
5. Jody Starck

Tess Weber
Sabrina Starck
Buffalo Canoe Club 15545 Women / / 0 07/12/2017
6. Victoria Guidi

Mary Keppel
Katie Park-Myers
Riverton Yacht Club 14890 Zephyr Women / / 0 07/14/2017
7. Kailey Savacool

Molly Lucyk
Skylar Barney
Toms River Yacht Club 15514 Women / / 0 07/18/2017
8. Christine Little

Miya Preyer
Mercedes Escandon
Metedeconk River Yacht Club 14882 TBD Women / / 0 07/27/2017
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network