Registrants For
AYC Junior Annual
Annapolis Yacht Club

July 06, 2017
179 people have registered for this event

C420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Caroline Bayless 7716 Abby Tindall
C420
Annapolis Yacht Club
2. Nicholas Papadopoulos 7054 Luke Koerschner
C420
AYC
3. Gannon Troutman 5977 Reese Brag
C420
CCS/FBYC
4. Brendan Little 7583 Carson Rozell
C420
CCS/FBYC
5. Trevor Davis 7704 Ryan Wahba
C420
SSA
6. Luke Arnone 7681 Mariner Fagan
C420
Fbyc/MYC
7. Katherine Bennett 5571 Caroline Kelly
C420
Annapolis Yacht Club
8. CONNOR VOGEL TBD RAAM FOX
C420
SSA
9. Elijah Goldman 7704
[Pending]
C420
Severn Sailing Association
10. Michael Bisson 7055 Ava Walker
C420
AYC
11. william Cornell USA8064 William McCollum
William McCollum
C420
Severn Sailing Association
12. John Vail TBA Jeff Elkin
C420
CCS/FBYC
13. Sam Bruce 7837 Nicholas Salvesen
C420
Annapolis YC
14. Jordan Bruce 8104 Andrea Riefkohl
C420
Annapolis YC
15. Sydney Register 8057 Anna Flynn
C420
CCS/FBYC
16. Iain Shand 5825 Chris Trentham
C420
North East River Yacht Club
17. Olivia Sowa 1805 Emily Williams
C420
NERYC
18. Lucy Paskoff 3738 Lachlan Hooper
C420
NERYC
19. Linnea Forsberg AYC 5
[Pending]
C420
AYC
20. Peter Lobaugh 2 Jill Galloway
C420
Annapolis Yacht Club
21. William Dryer 1111 Marina Dryer
C420
Baltimore County Sailing Center
22. Max Penders AYC 4
[Pending]
C420
Annapolis Yacht Club
23. Ian Ronald 4467 Elizabeth Cottage
C420
NERYC
24. Morgan Carew 13 Maddison Carew
C420
SSA
25. Benton Amthor 7582
[Pending]
C420
FBYC
26. Charlotte Grose AYC 6 Lucy Lobaugh
C420
Annapolis Yacht Club
27. Nathan Smith 7581 Galt Oliver
C420
CCS/FBYC
28. T Harrison Parker 8010 Tracy McKenna
C420
Hampton Yacht Club
29. Boyd Bragg 7584 Aisling Sullivan
C420
fbyc
30. Ronny Weed AYC 1 Sydney Astle
C420
Annapolis YC
31. Adam Smith 6 Mike Buscemi
Mike Buscemi
C420
Baltimore County Sailing Center
32. emma snead 6267 charlotte dickinson
C420
ayc
33. James Golden 4143
[Pending]
C420
Annapolis Yacht Club
34. Maddie Hawkins 6437 Kimmie Leonard
C420
Annapolis Yacht Club
35. Porter Kavle 5790 Caroline McNeil
C420
Annapolis Yacht Club
36. Mae Wallace Angus 3196 ELEANOR PATTERSON
C420
FBYC
37. Billy Hunter 7579 Harry Harp, Jr.
C420
Tred Avon Yacht Club
38. Jacob Van Gieson 3 Molly Roden
C420
AYC
39. Will Sizemore ssa
[Pending]
C420
SSA
40. Owen Hennessey 7302
[Pending]
C420
Annapolis YC
41. Morgan Sailer 6530 Ellie Williams
C420
Annapolis Yacht Club
42. Beckett Kumler AYC 7 Carter O'Neill
C420
Annapolis Yacht Club
43. Olivia Yazigi 5
[Pending]
C420
Baltimore County Sailing Center
44. Ethan Rushlow 3
[Pending]
C420
BCSC
45. Crispin Blamphin 17 Hunter Ward
C420
SSA
 


Laser
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. jake vickers 209620
Laser
SSA/AYC
2. David Grace 185509
Laser
SSA
3. Sarah Rosa N/A
Laser
TAYC
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Lucas Orta 168278
Laser Radial
AYC
2. Thomas Johnson 38776
Laser Radial
SSA
3. Charles Anderson 184618
Laser Radial
WRSC/SSA
4. Xavier Shattuck 180050
Laser Radial
SSA
5. Jordan Bendura 208760
Laser Radial
FBYC
6. Charlotte Patterson 142480
Laser Radial
FBYC
7. Britt Cortina 152041
Laser Radial
FBYC
8. Joshua Almany 191980
Laser Radial
FBYC
9. Michael Mason 197129
Laser Radial
FBYC
10. Ryan Stephens 189748
Laser Radial
TAYC
11. Jackson Montague 197618
Laser Radial
FBYC
12. David Manley 187959
Laser Radial
TAYC/RHYC
13. Alex Walters 132899
Laser Radial
NERYC
14. Morey Levy 203629
Laser Radial
FBYC
15. Logan Hayes 200622
Laser Radial
FBYC
16. Benjamin Moody 195431
Laser Radial
FBYC
17. andrew Ciszewski 166915
Laser Radial
fishing Bay Yacht Club
18. Alex Adams 158770
Laser Radial
AYC
19. Colin Ward 199180
Laser Radial
TAYC
20. Andrew Witter 136845
Laser Radial
Tred Avon
21. Marley Hillman 182815
Laser Radial
Annapolis Yacht Club/Severn Sailing Association
22. Evie Wensell 200368
Laser Radial
FBYC
23. magnus weissenberger 170331
Laser Radial
GIYS
24. Corbin Voorhees 204069
Laser Radial
AYC
25. Ian Street 175881
Laser Radial
FBYC
26. Madison Norris 178575
Laser Radial
TAYC
27. Morgan Essex 15
Laser Radial
NERYC
28. Nicholas Kellogg 162171
Laser Radial
TAYC
29. Abigail Setzfand 194577
Laser Radial
WRSC
30. Tyler Mowry 169629
Laser Radial
Annapolis Yacht Club
31. mark m bourdin 199980
Laser Radial
TAYC
 


Opti Blue
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Reed McAllister 20380
Opti Blue
FBYC
2. Christopher McCollum 20686
Opti Blue
Annapolis Yacht Club
3. Wynne Williams 15146
Opti Blue
AYC
4. Julia Kozlowski 15765
Opti Blue
BCSC
5. Jack Grace 18663
Opti Blue
SSA
6. Will Donald 18706
Opti Blue
TAYC
7. Ava Cornell 16237
Opti Blue
Annapolis Yacht Club
8. Nora Hinsch 18665
Opti Blue
SSA
9. Owen Bott 0000
Opti Blue
BCSC
10. Tad Clifton 11036
Opti Blue
SSA
11. Kyle Pfrang 22455
Opti Blue
Hampton YC
12. WALKER Angus 18100
Opti Blue
FBYC
13. John Thomas Mason 18608
Opti Blue
FBYC
14. william dickinson 15136
Opti Blue
ayc
15. Ava Arepally 20616
Opti Blue
TAYC
16. jack butler 1551
Opti Blue
HYC
17. Nathan Jensen 8080
Opti Blue
North East River Yacht Club
18. Evan Coleman unknown
Opti Blue
BCSC
19. Jamie Cottage 10586
Opti Blue
NERYC
20. R. Patrick Gallagher 14888
Opti Blue
TAYC
21. lilliana webb 21294
Opti Blue
NERYC
22. Philip Ralph 16064
Opti Blue
TAYC
23. William Lindsley 15299
Opti Blue
SSA
24. Kyle Reinecke 20955
Opti Blue
AYC
25. Campbell Conway 14370
Opti Blue
AYC
26. Robby Meek 21629
Opti Blue
Annapolis Yacht Club
27. Pierce Brindley 14167
Opti Blue
Hampton Yacht Club
28. Aden Keithley 17766
Opti Blue
SSA
29. Matthew Periconi 20615
Opti Blue
TAYC
30. Jon Jon Weed USA 8666
Opti Blue
Annapolis YC
31. Willem DeSimone 15924
Opti Blue
Tred Avon Yacht Club
32. Katrina Surcel-Debes 1615
Opti Blue
BCSC
33. Chiara Kalinski 12215
Opti Blue
Tayc
34. Luca Webb 19279
Opti Blue
NERYC
 


Opti Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Parker Herman 8714
Opti Green
SSA
2. Nathan Finkelstein 7386
Opti Green
SSA
3. Robbie Herzog 88782
Opti Green
Severn Sailing Association
4. Trey Burman 20626
Opti Green
SSA
5. Stella Habashi 16718
Opti Green
SSA
6. Marcus Kozlowski 1615
Opti Green
BCSC
7. Marin Hodor 17324
Opti Green
AYC
8. Clare Kammeier 12778
Opti Green
AYC
9. Annie Lapides 12624
Opti Green
AYC
10. Mason Cook 6154
Opti Green
AYC
11. Meredith Werblow 151481
Opti Green
AYC
12. Michael Werblow 12352
Opti Green
AYC
13. Christopher Draper 3940
Opti Green
AYC
14. Gage Bachman 11958
Opti Green
BCSC
15. Veronica Dryer 11959
Opti Green
Sophia Germanides-Dryer
16. Celeste Shattuck 13790
Opti Green
SSA
17. Maggie Mohler 18046
Opti Green
Annapolis Yacht club
18. Nathan Richards 7028
Opti Green
TAYC
19. Charlotte Hugo 18664
Opti Green
Annapolis Yacht Club
20. Philip Thompson 9411
Opti Green
AYC
21. Patrick Tis 8040
Opti Green
bcsc
22. Jean-Pierre Piasecki 11255
Opti Green
Tred Avon Yacht Club
23. Luca DeSimone 16039
Opti Green
Tred Avon Yacht Club
24. Julia Leavitt 9168
Opti Green
SSA
25. Robbie Wilmer 20369
Opti Green
AYC
26. Richard Wilmer 11643
Opti Green
AYC
27. Grayson Gibbons-Neff 15811
Opti Green
TAYC
28. Sam Rogers 11842
Opti Green
TAYC
29. David Rogers 15624
Opti Green
TAYC
30. Louisa Kalinski 11218
Opti Green
TAYC
31. avery andrews 18442
Opti Green
tayc
32. kate andrews 5982
Opti Green
tayc
33. Fiona Harp 10891
Opti Green
Tred Avon Yacht Club
34. Taylor Price 8862
Opti Green
Tred Avon Yacht Club
35. Elisabeth Johnson 4380
Opti Green
Tred Avon Yacht Club
36. Alders Kulynych-Irvin 12448
Opti Green
AYC
37. Hartley Copper 11191
Opti Green
xxx
 


Opti Red
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Lauren ONeill 6966
Opti Red
NERYC
2. BLAKE VOGEL 20863
Opti Red
SSA
3. Anna Groszkowski 12930
Opti Red
SSA
4. George Carty 17273
Opti Red
SSA
5. Tyler Hughes 12923
Opti Red
SSA
6. Robert Wolf 21353
Opti Red
SSA
7. Jimmy Flake 6195
Opti Red
SSA
8. Andrew Rich 12223
Opti Red
SSA
9. Joshua Bendura 22233
Opti Red
FBYC
10. Eli Thorn 20188
Opti Red
Edward Teach Youth Sailing Association
11. SarahGrace Clifton 8847
Opti Red
SSA
12. Skylor Sweet 19976
Opti Red
North East River Yacht Club
13. William Wrightson 21433
Opti Red
TAYC
14. Nicole Witter 14144
Opti Red
Tred Avon
15. isabella Webb 13139
Opti Red
NERYC
16. Graham Richards 6964
Opti Red
TAYC
17. Chase Conway 20811
Opti Red
AYC
18. Matthew Budington 22134
Opti Red
Annapolis Yacht Club
19. Nicholas Budington 22135
Opti Red
Annapolis Yacht Club
20. Robert Shand 16114
Opti Red
NERYC
21. Hayes Peterson 18961
Opti Red
TAYC
22. Ava Farley 16559
Opti Red
SSA
23. Guthrie Braun 21487
Opti Red
Fishing Bay Yacht Club
24. Madeline Amthor 17990
Opti Red
FBYC
25. Andrew Tollefson 19258
Opti Red
AYC
 


Opti White
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Leila Pfrang 15512
Opti White
Hampton YC
2. Finley Heflin 19302
Opti White
Annapolis Yacht Club
3. Bo Angus 11564
Opti White
FBYC
4. Liam Edgell 16400
Opti White
TAYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network