Division 1 (U20)
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Mark Aspland
Mark Aspland
LNYC 88 A3+ / 0
2. Ken Corsig
Treez Decker
Lake Norman Yacht Club 57 U2 / 0
3. John Park
LNYC 87 Work Release / 0
4. Kenneth (BJ) Jones
LNYC 151 Rumbullion / 0
5. Timothy Porter
Ron Baerwitz
LNYC 21 Mighty Mouse / 0
6. Don Corey
Donald Corey
Outrigger Yacht Club 25 fore / 138
7. scott Olson
LNYC 187 No Soup for U / 213
 


Division 2 (Spinnaker)
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. David Sullivan
LNYC 10015 Legs A Shakin / 81
2. Jonathan Myers
Lake Norman Yacht Club 40710 Pearl of Great Price / 87
3. Dave Safirstein
LNYC 483 / 162
4. John Butine
Lake Norman Yacht Club USA 1313 Gypsea III / 186
 


Division 3 (Cruising)
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. michael Robinson
Lake Norman YC 1694 / 0
2. Jacob Terrell
LNYC H34 The Prenup / 141
3. Richard Blocker
*
PYC 3479 Simple Pleasures / 186
4. Richard Ferrar
Richard Ferrar
LNYC 229 Surprise! / 189
5. Peter Marriott
Jessica Marriott
LNYC 5706 Aloha / 192
6. William Ward
Lake Norman Yacht Club 7 Lincoln / 222
7. Tom Payne
Crew: Regina Payne
Lake Norman Yacht Club 239 Jimmy / 225
 


Division 4 (Flying Scot)
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Elizabeth Elden
LNYC 5866 / 0
2. Robert Fields
Robert Fields
LNYC 5963 Windworker / 0
3. Bill Ross
William Ross
LNYC 6020 Moxie V / 0
4. Sean O'Donnell
LNYC 5171 Rhino / 0
 


Division 4 (Highlander)
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Steve Hesler
LNYC 1003 / 0
2. Patrick Rykens
Patrick Rykens 926 Patrick Rykens / 0
3. Thomas Raymond
LNYC 916 Lollygagger / 0
 


Division 5 (420)
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Adam Larson
*
LNYC 8 / 0
2. Xavier Shattuck
*
LNYC 5 / 0
3. Josh Mergenthaler
*
Lake Norman YC 4 / 0
4. Evan Chenard
*
LNYC 12 / 0
 


Division 5 (Laser Full)
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. floris Stratman
*
lnyc 205506 / 0
 


Division 5 (Laser Radial)
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Liselotte Stratman
*
lnyc 205495 / 0
 


Division 5 (Optimist B/W/R)
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Murphy Olson
*
lnyc 114440 dirty work / 0
2. Danielle Ketner
*
LNYC 10403 Opti / 0
3. John Cole McGee
*
LNYC 18702 Knot Tide / 0
4. Leighton McGee
*
LNYC 16440 / 0
5. Daniel Larson
*
Lake Norman YC BER1099 / 0
6. Edward Sammons
*
LNYC 11542 / 0
7. Rohan Patel
*
LNYC 8551 / 0
8. Kathleen Hale
*
LNYC 10180 / 0
9. John Rhodes
*
LNYC 8043 / 0