Registrants For
2017 Sail East with U17 Championships

July 13-16, 2017
57 people have registered for this event

29er
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Jack Morse NS Gavin Kerr
29er
CYC
2. Annie Dysart 1095 Lucie Ford
29er
RNSYS
3. Emily Roy 625 Sophie Carter
29er
RNSYS
4. Peter Young 126 Andrew Keyes
29er
RYC
 


420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Max Kikkert 24 Dawson Beatty
420
Shediac Bay Yacht Club / Skull Island Race Team
2. Olivia Kikkert 1997 Nuala Murphy
420
Shediac Bay Yacht Club / Skull Island Race Team
3. Dominic Theriault 4109 Elijah Ford
420
Shediac bay Yacht Club / Skull Island Race Team
4. Holland Belyea 7283 Ben Mowatt
420
RYC
5. Roz Cummings Ward 1052 Connor Sullivan
420
rkyc
6. Katherine Vie 9273 Anna Streeter
420
Rothesay Yacht Club
7. Ryan Colpitts 5453 Caroline Fitzpatrick
420
RYC
8. Ella Daigle 6106 Angus Oxely
420
RYC
9. Malcolm Dunphy 8115 Matthew Dickie
420
RYC
 


Laser
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Jeff Boudreau 177018
Laser
Skull Island Race Team (SBYC)
2. Jesse Hanlon 199531
Laser
Royal Newfoundland Yacht Club
3. John Brittain 196008
Laser
Rothesay yacht club
4. Tanguy Vie-Mahe 193337
Laser
Rothesay Yacht Club
5. Michael Boudreau 92964
Laser
Yukon Brezze Sailing Association
6. Danny Mosher 131628
Laser
Charlottetown Yacht Club
7. Christian Vienneau 167177
Laser
Skull Island Race Team/SBYC
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Jiarui Cao 129564
Laser Radial
Charlottetown
2. Makena Cudmore 204773
Laser Radial
Charlottetown
3. Ben George 209350
Laser Radial
SMSC/RNSYS
4. Sophie Hollett 209679
Laser Radial
RNSYS
5. Julia Irvine 200202
Laser Radial
RNSYS
6. Andrew Gosse 199209
Laser Radial
Royal Newfoundland Yacht Club
7. Daniel Gosse 205479
Laser Radial
Royal Newfoundland Yacht Club
8. Ryan Anderson 193347
Laser Radial
rnsys
9. Aidan Marsh 198678
Laser Radial
Charlottetown Yacht Club
10. Julian Qu 206536
Laser Radial
RNSYS
11. Maya Comeau 199546
Laser Radial
RKYC
12. Evan Burns 209687
Laser Radial
RNSYS
13. Ben Cripton 140767
Laser Radial
Skull Island Race Team/SBYC
14. Jacob Grelowski 205435
Laser Radial
SBYC / Skull Island Race Team
15. Aidan Harris 203641
Laser Radial
RNSYS
16. Will Young 193995
Laser Radial
RKYC
17. Margaret Kennedy 183768
Laser Radial
RKYC
18. Brodie Lantz 198410
Laser Radial
Charlottetown Yacht Club
19. Cara Cripton-Inglis 9
Laser Radial
Skull Island Race Team/SBYC
 


Optimist
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Daniel Connors 1738

Blue
Optimist
Blue
RNSYS
2. Alexander Roy CAN 1427

Red
Optimist
Red
RNSYS
3. Tuskar Lordly 1719

Blue
Optimist
Blue
RNSYS
4. Livi Allen CAN 1496

Red
Optimist
Red
RNSYS/RNYC
5. Macy Cudmore 1491

Red
Optimist
Red
Charlottetown
6. Jonas Dornieden CAN1737

Red
Optimist
Red
RNSYS
7. claire ramsey 1672

White
Optimist
White
RNSYS
8. Molly Anderson 1732

Red
Optimist
Red
rnsys
9. Gabrielle Rafuse CAN 1711

Blue
Optimist
Blue
RNSYS
10. Nicholas Harris USA 17764

Blue
Optimist
Blue
Charlottetown Yacht Club
11. Liam Sturge 1420

Red
Optimist
Red
rnsys
12. Ayrton Stein 1581

Blue
Optimist
Blue
RNSYS
13. Finlay Macaulay CAN 7178

Blue
Optimist
Blue
RNSYS
14. Riley Macaulay CAN 310

White
Optimist
White
RNSYS
15. Max Freer 1480

Blue
Optimist
Blue
rnsys
16. John Roberts 1241

Blue
Optimist
Blue
Charlottetown Yacht Club
 


Optimist Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Zachary Harris CAN 17565
Optimist Green
Charlottetown Yacht Club
2. Teresa Keenan 3
Optimist Green
RKYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network