Registrants For
2017 ILYA Class X Championship Regatta
Delavan Lake Yacht Club

July 26-29, 2017
108 people have registered for this event

X Junior Fleet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Blake Deger
*
Morgan Deger
Sweetness I34 X Junior Fleet
*, * Geneva
2. Miles Bailey-Waltz
*
Luke Bailey-Waltz
Saphira A88 X Junior Fleet
*, * Cedar
3. Lindsey Vollmar
*
Justin Heimsch
Hamburger A14 X Junior Fleet
*, * Cedar
4. Lauren Crannell
*
Matthew Sexton
Starburst I30 X Junior Fleet
*, * LGYC
5. Anna Marshall
*
Natalie Cartwright
Y Knot X26 X Junior Fleet
*, * Pine
6. Augie Jarecki
*
William Webber/ Ashley Mueller
UNSB B99 X Junior Fleet
*, * Beulah
7. Ella Unterweger
*
Myla Unterweger
GRLZ E84 X Junior Fleet
*, * Okauchee
8. Henry Ogden
*
Anders Bekus
Cool Sailing V102 X Junior Fleet
*, * Pewaukee
9. Abby Eckert
*
Allison Heimsch
Not Too Sh-Abby A136 X Junior Fleet
*, * Cedar
10. Charlie Eckert
*
Carson Boemer
Triskaidekaphobia A13 X Junior Fleet
*, * Cedar
11. Thomas Whowell
*
Sailor Whowell
G Force I12 X Junior Fleet
*, * Geneva
12. Sean Mihelich
*
Alana Dvorak
Rush OO17 X Junior Fleet
*, * La Belle
13. Monroe Melges
*
Annie Rowe
Shimmer I1 X Junior Fleet
*, * Geneva
14. Simon Rolfs
*
Teddy Gallun
Cap'n Poodle X88 X Junior Fleet
*, * Pine Lake
15. Kate Ness
*
Jacob Zils
LOCHNESS M11 X Junior Fleet
*, * Minnetonka
16. Patrick Levins
*
Robbie Dresen
W1 X Junior Fleet
*, * White Bear
17. Will Simonson
*
Jonah Simonson
Hi 5 H5 X Junior Fleet
*, * Mendota
18. Maria Castle
*
Eddie Hansen
Epic x J25 X Junior Fleet
*, * Oshkosh
19. Nathan Vaupel
*
Mollie Shabino
Frayed Knot A42 X Junior Fleet
*, * Cedar
20. Meredith Weston
*
Zoe Olmstead
Queen Meri J20 X Junior Fleet
*, * Oshkosh
21. Finn Burdick
*
Henrique Lowe
Blue Lightning I45 X Junior Fleet
*, * Geneva
22. Ella Schieble
*
Carly Kiss
Swag Diva V31 X Junior Fleet
*, * Pewaukee
23. Quinn Kaiser
*
Charlie Bruss
Full Tilt V19 X Junior Fleet
*, * Pewaukee
24. Kamron Kaiser
*
PJ Esser
Goofball V99 X Junior Fleet
*, * Pewaukee
25. Skyler Swearingen
*
Owen Kohut
Minnow D8 X Junior Fleet
*, * Delavan
26. Jackson Walker
*
Paxton Denton
Paige Beckes
LandShark OO144 X Junior Fleet
*, * LaBelle
27. Sara Boutelle
*
Grace Napgezek
E-Z Goin' E22 X Junior Fleet
*, * Okauchee
28. Sophia Kirk
*
Ava Kirk
Captain Kirk A3 X Junior Fleet
*, * Cedar
29. Grayson Morris
*
Garrity Morris
X Wind D517 X Junior Fleet
*, * Delavan
30. Jared Plummer
*
Joey Plummer
JPOWER I35 X Junior Fleet
*, * Geneva
31. Jack Steiner
*
Johnny Dempsey
Ajax Express V71 X Junior Fleet
*, * Pewaukee
32. Reed Alness
*
Diana Moses
Neptune D527 X Junior Fleet
*, * Delavan
33. Isabelle Rietz
*
Callie Smith
Sassy Sailor B5 X Junior Fleet
*, * Beulah
34. Maggie Probst
*
Annie Berg - co-skip
The Anchor Woman B23 X Junior Fleet
*, * Beulah
35. Jonah Boykin
*
Chandler Jarecki
Boaty McBoatface B11 X Junior Fleet
*, * Beulah
36. Charlie Allen
*
Megan Isabell
Chuck Wagon V61 X Junior Fleet
*, * Pewaukee
37. William Sweeney
*
Katie Hanley
M35 X Junior Fleet
*, * Minnetonka
38. Brittany Shabino
*
Sam Eckert
CLASSIFIED A5 X Junior Fleet
*, * Cedar
39. Max Sigel
*
Victoria Espi
Clew Less M88 X Junior Fleet
*, * MYC
40. Eric Kunz
*
Matt Kandziora
Dunamis OO4 X Junior Fleet
*, * LaBelle
41. Alec Malone
*
Jack Goggins
Smart Alec V86 X Junior Fleet
*, * Pewaukee
42. Anna Regan
*
Lucy Zinn
Marshmellow Cream M1 X Junior Fleet
*, * Minnetonka
43. Libby Regan
*
Parker Laing
Millennium Falcon M13 X Junior Fleet
*, * Minnetonka
44. Aran Freytag
*

Lucky 7 I7 X Junior Fleet
*, * Geneva
45. Ian Mcclenathan
*
Ethan Yarmo
Papa's Pride D51 X Junior Fleet
*, * Delavan
46. Suzanne Ackley
*
Julia Janssen
Xackley X13 X Junior Fleet
*, * Pine
47. Emmett Clair
*
Anna Clair
Breez-E D21 X Junior Fleet
*, * Delavan
48. Devon Belsley
*
Bennett Trumfio
X Flight I40 X Junior Fleet
*, * Geneva
49. Hunter Ott
*
Nick Hafner
HOTT SHOTT A617 X Junior Fleet
*, * Cedar
50. Gloria Tornehl
*
Sierra Steiner
Super G V115 X Junior Fleet
*, * Pewaukee
51. Austin Jaessing
*
Max Jaessing
Loose Cannon A25 X Junior Fleet
*, * Cedar
52. Sawyer Wozniak
*
Max Krotts
Whale'n V7 X Junior Fleet
*, * Pewaukee
53. Owen Harrod
*
Hank Seum
Shake n Bake W20 X Junior Fleet
*, * White Bear
54. CARTER THORESON
*
SAM MAYER
C SALT P90 X Junior Fleet
*, * OKOBOJI
55. Meta Simon
*
Fritz Simon
Simonized V213 X Junior Fleet
*, * Pewaukee
56. Henry Ackley
*
Cole Schweda
Super Duck X31 X Junior Fleet
*, * Pine
57. Lauren Strothman
*
Lauren Olson
Shiny Object M9 X Junior Fleet
*, * Minnetonka
58. Lauren Nast
*
Ingrid Nast
Faulty Plan A72 X Junior Fleet
*, * Cedar
59. Janelle Simons
*
Catherine Bransfield
Wind Master D84 X Junior Fleet
*, * Delavan
60. Jackson Brockman
*
Liam Petersen
BROX OO111 X Junior Fleet
*, * La Belle
61. Jacob Zaiser
*
Chris Horn
Z' Ya Later X2 X Junior Fleet
*, * Pine Lake
62. Jack Scherer
*
Jacob Bowman
Fearless J2 X Junior Fleet
*, * Oshkosh
63. Libby Anderson
*
Sam Ludwig
Nauticlew Z8 X Junior Fleet
*, * Clear
64. Connor Jewett
*
John Lynch
Grady Strothman
Little Cuppy M3 X Junior Fleet
*, * Minnetonka
65. Tanner Theisen
*
Damon Katz
Okie Dokie NO111 X Junior Fleet
*, * North Lake
66. Ellie Harned
*
Stella Marina
Windhover X4 X Junior Fleet
*, * Pine
67. Kit Harned
*
Laney Sotos
Special K X40 X Junior Fleet
*, * Pine
 


X Senior Fleet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Nathan Hetzler
*
Graham Hetzler
Penguin D30 X Senior Fleet
*, * Delavan
2. Owen Bailey-Waltz
*
Tess LaForest
R8E A86 X Senior Fleet
*, * Cedar
3. Ali Vollmar
*
Kelsey Vollmar
Shezawiz A17 X Senior Fleet
*, * Cedar
4. Kyle Navin
*
Mya Burdick
5 Star I11 X Senior Fleet
*, * Geneva
5. Kate Crannell
*
Ava Novak
World Traveller I20 X Senior Fleet
*, * Geneva
6. Meredith Kent
*
Addie Vaupel
Three Hour Two-er A15 X Senior Fleet
*, * Cedar
7. Kaitlin Brandl
*
Megan O'Brien
Ripple E80 X Senior Fleet
*, * Okauchee
8. Owen Reding
*
Cole Barre
Widgeon W42 X Senior Fleet
*, * White Bear
9. Sam Spencer
*
Austin Steiner
Haulin' Donkey V88 X Senior Fleet
*, * Pewaukee
10. Red Tornehl
*
Grayson Bruss/ Adam Biwer
Aderyn V511 X Senior Fleet
*, * Pewaukee
11. Mark Lyon
*
Kate Lyon
Xperiment I33 X Senior Fleet
*, * Geneva
12. James Lyon
*
Adam Lyon
Red Wing I0 X Senior Fleet
*, * Geneva
13. Keaton Sperling
*
Macy McClenathan
Tacktics D19 X Senior Fleet
*, * Delavan
14. Quinn Harris
*
Nora Kandziora
boomerang OO24 X Senior Fleet
*, * Labelle
15. George Velky
*
Kristin Geiv
Usain Boat W77 X Senior Fleet
*, * White Bear
16. Abe Weston
*
Grace Toney
Hulk Splash J60 X Senior Fleet
*, * Oshkosh
17. Michael Rolfs
*
Fiona Trester
Maverick A11 X Senior Fleet
*, * Cedar
18. Gabrielle Spitz
*
Keegan Mckillip
Spitzfire A12 X Senior Fleet
*, * Cedar
19. Chapman Petersen
*
Caroline Holland
All In I25 X Senior Fleet
*, * Geneva
20. Alex Rietz
*
Alex Mueller
Eat My Wake B24 X Senior Fleet
*, * Beulah
21. Joe Sazama
*
Isabelle Booker
go4it E36 X Senior Fleet
*, * Okauchee
22. Aaron LeRoy
*
Sydney Urben
Air On Sail B14 X Senior Fleet
*, * Beulah
23. Joe Gehl
*
Lyssa Neumann
Boaty McBoatface X55 X Senior Fleet
*, * Pine
24. Ryan Komas
*
Brian Zettlemoyer
Komonster B3 X Senior Fleet
*, * Beulah
25. Bradley Wagner
*
Nick Phomsouvanh
red fox P19 X Senior Fleet
*, * okoboji
26. Brandon Wagner
*
max holmes
break away P7 X Senior Fleet
*, * okoboji
27. Annie Cate Schmidt
*
Anneliese LeRoy
Little Schmidt B7 X Senior Fleet
*, * Beulah
28. Matt Dresen
*
Angus Levins
Mystery Machine W15 X Senior Fleet
*, * White Bear
29. Molly Carlson
*
Ethan Anderson
Zip It OO20 X Senior Fleet
*, * LaBelle
30. Marissa Tegeder
*
Kaeli Bohman
For Breeze N321 X Senior Fleet
*, * Nagawicka
31. Derek Hale
*
Douglas Hale
X-Hale P3 X Senior Fleet
*, * Okoboji
32. Brigit Barr
*
Caroline LeRoy
Barr-B-Que B6 X Senior Fleet
*, * Beulah
33. Jack Schweda
*
John Lieber
Wally's Warriors V10 X Senior Fleet
*, * Pewaukee
34. John Baker
*
Michael Pruett
Boji Baby P9 X Senior Fleet
*, * okoboji
35. Robert Baker
*
Andy Baker
Nitro P45 X Senior Fleet
*, * okoboji
36. henry jensen
*
H Jensen
Sfidante P99 X Senior Fleet
*, * OYC
37. Bailey Lira
*
Talia Sheehan
Summer Snowboard J1 X Senior Fleet
*, * Oshkosh
38. Quin Frazier
*
Findley Frazier
Frazier Time I17 X Senior Fleet
*, * Geneva
39. Emily Scherer
*
Ally Hansen
Superstition J13 X Senior Fleet
*, * Oshkosh
40. Madeline Crucius
*
Bri Pingl
Windquest N73 X Senior Fleet
*, * Nagawicka
41. Luca Marban
*
Alec Harned
Portobello X8 X Senior Fleet
*, * Pine
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network