Registrants For
2017 Peninsula Cup Regatta
Peninsula Yacht Club

September 15-17, 2017
51 people have registered for this event

Cruising
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. John Beeker


Moondance 168 Cruising
Cornelius, NC Pyc
2. Richard Blocker
Angela Blocker

Simple Pleasures 3479 Cruising
Charlotte, NC OYC
3. Bob Hoffman
Bob Hoffman

Suprise! 229 Cruising
Winston-Salem, NC LNYC
4. Peter Marriott
Peter Marriott

Aloha 5706 Cruising
Charlotte, NC LNYC
5. Steve Holbrook


Celtic Pride 604 Cruising
Newton, NC OYC
6. Mary Reeves
Sam Reeves

Mad Hatter 1181 Cruising
Huntersville, NC PYC
7. Steve Battel


FORAY 715 Cruising
Denver, NC OYC
8. Jacob Terrell


The PreNup 34 Cruising
Huntersville, NC LNYC
9. John Proctor


luffrbuoy 2 17 Cruising
Fort Mill, SC PYC
10. Chris Rhodes


Morgan 27 227 Cruising
Gastonia, NC LNYC
11. Warren Smith


Reality Check N/A Cruising
Cornelius, NC PYC
 


Junior Open Bic
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Evan West


00 Junior Open Bic
Cornelius, NC PYC
2. Cam Fowler


81804 Junior Open Bic
Cornelius, NC Peninsula Yacht Club
 


Junior Opti
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Wyatt Furman
Tracy Furman

55 Junior Opti
Mooresville, NC The Peninsula Yacht Club
2. Charlotte Dienna


TBD Junior Opti
Cornelius, NC PYC
3. Rose Dienna


TBD Junior Opti
Cornelius, NC PYC
4. John Polek


0903 Junior Opti
Cornelius, NC Peninsula Yacht Club
5. Jack Crofoot


0 Junior Opti
Cornelius, NC Peninsula Yacht Club
6. Indiana Olson


Shake It Off 9556 Junior Opti
Terrell, NC LNYC
7. murphy olson


Leroy Jenkins 20745 Junior Opti
Terrell, NC LNYC
8. John Rhodes


Intimidator 4108 Junior Opti
Gastonia, NC LNYC
9. Matthew Leck


1234 Junior Opti
Cornelius, NC member
10. Rohan Patel


Daven's Raven 8115 Junior Opti
Kannapolis, NC LNYC
11. Conner Brandon


19866 Junior Opti
Matthews, NC LNYC
 


Non-Spinnaker Division A
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Wink Cline


Windswept 29 Non-Spinnaker Division A
Salisbury, NC PYC
2. John McCaskill


Wild Hare 256 Non-Spinnaker Division A
Greenville, SC PYC
3. Sean Rhone


Bad Bunny 120 Non-Spinnaker Division A
Monroe, NC Lake Norman Yacht Club
4. barry Stevens


Bandit 166 Non-Spinnaker Division A
Mooresville, NC LNYC
5. Craig Galow


Thumper 63297 Non-Spinnaker Division A
Charlotte, NC OYC
 


Non-Spinnaker Division B
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Drew Lamparello
Andrew Lamparello

Aloha 1057 Non-Spinnaker Division B
Fort Mill, SC Catawba Yacht Club
2. John Guthrie


Lone Ranger 20240 Non-Spinnaker Division B
Charlotte, NC PYC
3. Shari Marcus
Stephen

Luvit 186 Non-Spinnaker Division B
Charlotte, NC OYC
4. William Ward
William Ward

9 Non-Spinnaker Division B
High Point, NC Lake Norman Yacht Club
5. Robert Davis
Chris Hertz

Trade Wins 2243 Non-Spinnaker Division B
Charlotte, NC Outrigger Yacht Club
6. Thomas Payne
Regina

Jimmy 239 Non-Spinnaker Division B
Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club
7. Robert Quinn
Smita Patel Quinn

MacKenBri 0000 Non-Spinnaker Division B
Concord, NC Lake Norman Yacht Club
 


Spinnaker Division A
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Al Cleeland


AbaBabba 31664 Spinnaker Division A
Mooresville, NC LNYC
2. Dave Sullivan


Legs A Shakin 10015 Spinnaker Division A
Mooresville, NC LNYC
3. Robbie Lowrance


No Filter 541 Spinnaker Division A
Davidson, NC PYC
4. THomas Sunderland
Billy Ward

Flash Mob US 60701 Spinnaker Division A
Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club
5. Brian O'Malley


Blue 64 Spinnaker Division A
Charlotte, NC PYC
6. Don Trask


Smokin'J 696 Spinnaker Division A
Mooresville, NC PYC
7. john killeen
brice damson

Enterprise 6 Spinnaker Division A
Charlotte, NC Peninsual Yacht Club
8. Paul Zarbatany


Confederate Ram 120 Spinnaker Division A
Charlotte, North Carolina LNYC
 


Spinnaker Division B
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. scott Olson


no soup for u 187 Spinnaker Division B
Terrell, Nc LNYC
2. Kenneth (BJ) Jones
Emily Jones

Rumbullion 151 Spinnaker Division B
Mooresville, NC LNYC
3. Jim Juhl
Jim Rhoades-Baldwin

Smoke 75 Spinnaker Division B
Cornelius, NC Outrigger Yacht Club
4. Tim Porter


Mighty Mouse 21 Spinnaker Division B
Cornelius, NC Lake Norman Yacht Club
5. Don Corey
Don Corey

fore 250 Spinnaker Division B
Cornelius, NC Outrigger Yacht Club
6. Dean Nelson


Uh-huh 154 Spinnaker Division B
Denver, NC LNYC
7. Teresa Decker


lotsaknots 148 Spinnaker Division B
Charlotte, NC Lake Norman Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network