Registrants For
MRYC Annual Junior Regatta
Miles River Yacht Club

August 10, 2017
118 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Matthew Collinson
*
Hayden Gibbons-Neff
PS2000 1375 Club 420
*, * TAYC
2. Olivia Sowa
*
Gavin Bogdan
1805 Club 420
*, * NERYC
3. Lucy Paskoff
*
Lachlan Hooper
3738 3738 Club 420
*, * NERYC
4. Iain Shand
*
Chris Trentham
5825 Club 420
*, * NERYC
5. Adie Parish
*
Henry Sheets
3617 Club 420
*, * TAYC
6. Eleanor Patterson
*
Mae Wallace Angus
3196 Club 420
*, * FBYC
7. Peter Lobaugh
*
Ronald Weed
c420 5906 Club 420
*, * AYC
8. Anthony Marcic
*
Adelle Marcic
0643 Club 420
*, * MYC
9. Orion Adelman
*
James James
AYC5 Club 420
*, * Ayc
10. Ian Ronald
*
Elizabeth Cottage
4467 Club 420
*, * NERYC
11. Camden Ward
*
Corbin Voorhees
Corbin Voorhees
4 AYC4 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
12. Edward Schaefer
*

2079 Club 420
*, * MRYC
 


Green Fleet Opti
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Isabela Hillmann
*

Star Lord US5848 Green Fleet Opti
*, * MRYC
2. Christopher Draper
*

Double Trouble 9399 Green Fleet Opti
*, * AYC
3. Arman Otmishi
*

1496 Green Fleet Opti
*, * MRYC
4. Keon Otmishi
*

11919 Green Fleet Opti
*, * MRYC
5. Jake Dinsel
*

11532 Green Fleet Opti
*, * NERYC
6. Conor Mastromarco
*

Gael Force 17424 Green Fleet Opti
*, * AYC
7. Thomas Christiansen
*

10279 Green Fleet Opti
*, * MRYC
8. Clare Kammeier
*

12778 Green Fleet Opti
*, * AYC
9. Logan Gaffin
*

Kiwi 12746 Green Fleet Opti
*, * AYC
10. Liam Chapman
*

Nautical Miles 11660 Green Fleet Opti
*, * MRYC
11. Nicholas Tollefson
*

9550 Green Fleet Opti
*, * AYC
12. Charlotte Brody
*

714 Green Fleet Opti
*, * TAYC
13. EJ Brody
*

1331 Green Fleet Opti
*, * TAYC
14. Cristian Botsis
*

11850 Green Fleet Opti
*, * MRYC
15. Daniel Boci
*

15113 Green Fleet Opti
*, * MRYC
16. James Deerin
*

Freedom 3932 Green Fleet Opti
*, * MRYC
17. Philip Thompson
*

KaBaam 9411 Green Fleet Opti
*, * AYC
18. Van Topjian
*

River Ratt 6595 Green Fleet Opti
*, * TAYC
19. Siroon Topjian
*

Amberjack 9944 Green Fleet Opti
*, * TAYC
20. Nooné Topjian
*

Green Machine None Green Fleet Opti
*, * TAYC
21. Charlotte Hugo
*

12624 Green Fleet Opti
*, * AYC
22. James Ronayne
*

Spar Wars 4137 Green Fleet Opti
*, * MRYC
23. Meg Ronayne
*

Spitfire 10788 Green Fleet Opti
*, * MRYC
24. Beylen Gode
*

Night Howler 6415 Green Fleet Opti
*, * AYC
25. Margaret Mohler
*

18046 Green Fleet Opti
*, * AYC
26. Will Mohler
*

8794 Green Fleet Opti
*, * AYC
27. Abigail Fisher
*

11668 Green Fleet Opti
*, * MRYC
28. Morgan Paglee
*

20194 Green Fleet Opti
*, * AYC
29. Vincent Dyer
*

Dyer Straits 15345 Green Fleet Opti
*, * MRYC
30. Benedict Dyer
*

0660 Green Fleet Opti
*, * MRYC
31. Grayson Gibbons-Neff
*

15811 Green Fleet Opti
*, * TAYC
32. Parker Gibson
*

StormBreaker 16001 Green Fleet Opti
*, * TAYC
33. Parker Corson
*

Mighty Maxter 26 Green Fleet Opti
*, * TAYC
34. Henry Mullikin
*

Pent 5124 Green Fleet Opti
*, * MRYC
35. Emma Hunter
*

10417 Green Fleet Opti
White
*, * TAYC
36. Christian Hunter
*

13374 Green Fleet Opti
White
*, * TAYC
37. Matthew Coale
*

Lego Sea 14188 Green Fleet Opti
White
*, * mryc
38. Caroline Ault
*

Wood Duck 9499 Green Fleet Opti
White
*, * MRYC
39. Kennedy Cooper
*

Puffin 17924 Green Fleet Opti
*, * MRYC
40. Roberts Wilmer
*

20369 Green Fleet Opti
*, * AYC
41. Richard Wilmer
*

11643 Green Fleet Opti
*, * AYC
42. Lane Morgan
*

41 Green Fleet Opti
*, * MRYC
 


Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ryan Stephens
*

189748 Laser Radial
[Junior]
*, * TAYC
2. Colin Ward
*

199180 Laser Radial
[Junior]
*, * TAYC
3. Jordan Bendura
*

208760 Laser Radial
[Junior]
*, * FBYC
4. Madison Norris
*

178575 Laser Radial
[Junior]
*, * TAYC
5. Joshua Almany
*

191980 Laser Radial
[Junior]
*, * FBYC
6. Chase Brewer
*

155335 Laser Radial
[Junior]
*, * FBYC
7. Alex Adams
*

12 / 158770 Laser Radial
[Junior]
*, * AYC
8. Andrew Ciszewski
*

166915 Laser Radial
[Junior]
*, * FBYC
9. Logan Hayes
*

200622 Laser Radial
[Junior]
*, * FBYC
10. Benjamin Moody
*

195431 Laser Radial
[Junior]
*, * FBYC
11. Charlotte Patterson
*

Favorite 142480 Laser Radial
[Junior]
*, * FBYC
12. Morgan Essex
*

Dauntless 187173 Laser Radial
[Junior]
*, * NERYC
13. Albert Opher IV
*

13082 Laser Radial
[Junior]
*, * NERYC
14. Wade Anthony
*

164214 Laser Radial
[Junior]
*, * RHYC
15. Noah Macielag
*

153375 Laser Radial
[Junior]
*, * Rock Hall Yacht Club
16. Paul Dyer, Jr.
*

58226 Laser Radial
[Junior]
*, * MRYC
17. trent Levy
*

laser radial 203629 Laser Radial
[Open]
*, * FBYC
18. Garrett Levy
*

laser radial 203642 Laser Radial
[Open]
*, * FBYC
 


Optimist
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Nathan Jensen
*

Knot Today 8080 Optimist
Blue
*, * NERYC
2. Skylor Sweet
*

Orion 19976 Optimist
Red
*, * NERYC
3. William Donald
*

18706 Optimist
Blue
*, * TAYC
4. Joshua Bendura
*

22233 Optimist
Red
*, * FBYC
5. Reed McAllister
*

20380 Optimist
Blue
*, * FBYC
6. Luca Webb
*

sea jordan 19279 Optimist
Blue
*, * NERYC
7. Cam Brewer
*

14365 Optimist
Blue
*, * FBYC
8. Graydon Dinsel
*

Rogue Wave 11556 Optimist
Red
*, * NERYC
9. Brooke Bogdan
*

19137 Optimist
Blue
*, * NERYC
10. Isabella Webb
*

Anchor Management 7881 Optimist
Red
*, * Neryc
11. Lilliana Webb
*

shark bait 21294 Optimist
Blue
*, * Neryc
12. Owen MacWilliams
*

18948 Optimist
Blue
*, * SSA
13. Graeleigh Jones
*

Spark 17162 Optimist
Red
*, * TAYC
14. Graham Richards
*

18241 Optimist
Red
*, * TAYC
15. Nathan Richards
*

6914 Optimist
Blue
*, * TAYC
16. Jamie Cottage
*

Spice 10586 Optimist
Blue
*, * NERYC
17. Walker Angus
*

18100 Optimist
Blue
*, * FBYC
18. Luca DeSimone
*

Little Zippy 16039 Optimist
White
*, * TAYC
19. Willem DeSimone
*

15924 Optimist
Blue
*, * TAYC
20. Robert Shand
*

16114 Optimist
Red
*, * NERYC
21. Hayes Peterson
*

22487 Optimist
Red
*, * TAYC
22. Jon Jon Weed
*

USA 8666 Optimist
Red
*, * AYC
23. Christopher McCollum
*

20686 Optimist
Blue
*, * AYC
24. Alex Martin
*

2130 Optimist
Red
*, * AYC
25. Killian Martin
*

14317 Optimist
Blue
*, * AYC
26. Andrew Tollefson
*

19258 Optimist
Red
*, * AYC
27. William Wrightson
*

21433 Optimist
Red
*, * TAYC
28. Ava Arepally
*

Seaglass 20616 Optimist
Blue
*, * TAYC
29. Myles Wommack
*

Dominator 8484 Optimist
Blue
*, * NERYC
30. Taylor Price
*

8862 Optimist
White
*, * TAYC
31. Tommy Sitzmann
*

Cam Neely 22229 Optimist
Blue
*, * FBYC
32. John Tilton
*

12276 Optimist
Blue
*, * SSA
33. William Lindsley
*

15299 Optimist
Blue
*, * SSA
34. Jack Deerin
*

7434 Optimist
Red
*, * MRYC
35. Bo Angus
*

11564 Optimist
White
*, * FBYC
36. Kyle Reinecke
*

20955 Optimist
Blue
*, * AYC
37. Chase Conway
*

20811 Optimist
Red
*, * AYC
38. Campbell Conway
*

14370 Optimist
Blue
*, * AYC
39. Santiago Cingolani
*

Double Trouble 9226 Optimist
Blue
*, * SSA
40. Ellie Hasenberg
*

21532 Optimist
Red
*, * MRYC
41. Cole Amaral
*

17915 Optimist
Blue
*, * AYC
42. Dylan Paglee
*

21552 Optimist
Blue
*, * AYC
43. Michael Yost
*

Timothy Yost 18369 Optimist
White
*, * MRYC
44. Katie Yost
*

21360 Optimist
Red
*, * MRYC
45. Liam Edgell
*

18361 Optimist
White
*, * TAYC
46. Hartley Cooper
*

Sea Dog 19067 Optimist
White
*, * TAYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network