Registrants For
USA Junior Olympic Sailing Festival

July 13-14, 2017
197 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Adison Parish
*
Abby Bridges
3617 Club 420
*, * Tred Avon YC
2. Nicholas Papadopoulos
*
Luke Koerschner
NOZ 7054 Club 420
*, * AYC
3. elijah goldman
*
Lauren Berg-Perlow
7702 Club 420
*, * Severn Sailing Association
4. Michael Bisson
*
Ava Walker
7055 Club 420
*, * AYC
5. william Cornell
*
William McCollum
William McCollum
USA 8064 Club 420
*, * severn sailing association
6. Mae Wallace Angus
*
ELEANOR PATTERSON
3196 Club 420
*, * FBYC
7. Olivia Sowa
*
Gavin Bogdan
1805 Club 420
*, * NERYC
8. William Dryer
*
April Smith
BCSC 6 Club 420
*, * Baltimore County Sailing Center
9. Lucy Paskoff
*
Lachlan Hooper
n/a 3738 Club 420
*, * NERYC
10. Iain Shand
*
Chris Trentham
5825 Club 420
*, * NERYC
11. Sam Bruce
*
Nicholas Salvesen
7837 Club 420
*, * Annapolis YC
12. Jordan Bruce
*
Andrea Riefkohl
8104 Club 420
*, * Annapolis YC
13. Ethan Rushlow
*
Adam Smith
Hawk3 BCSC 3 Club 420
*, * Baltimore County Sailing Center
14. Owen Hennessey
*
Gavin Meese
7302 Club 420
*, * Annapolis YC
15. Henry Sheets
*
Max McCall
5761 Club 420
*, * Tred Avon Yacht Club
16. Olivia Yazigi
*
Marina Dryer
BCSC #1 Club 420
*, * Baltimore County Sailing Center
17. Jacob Van Gieson
*
Carter O'neil
AYC 3 Club 420
*, * Ayc
18. Linnea Forsberg
*
Caroline Hugo
AYC 5 Club 420
*, * AYC
19. William Hunter
*
Harry Harp
7579 Club 420
*, * Tred Avon Yacht Club
20. Porter Kavle
*
Caroline McNeil
F.I.S.H. 5790 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
21. Peter Lobaugh
*
Max Shapiro
club 420 AYC 1 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
22. KC Galloway
*
Beckett Kumler
AYC 6 AYC6 Club 420
*, * AYC
23. Cameron Wood
*
Max Pender
AYC 4 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
24. Ian Ronald
*
Elizabeth "Bizzy" Cottage
4467 Club 420
*, * North East River Yacht Club
25. Charlotte Grose
*
Lucy Lobaugh
5906 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
26. Matthew Clement
*
Ronnie Weed
AYC 420 Club #2 AYC 2 Club 420
*, * AYC
27. James Golden
*
Noelle Owen
4143 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
28. CONNOR VOGEL
*
AUSTIN CANUEL
AUSTIN CANUEL
AUSTIN CANUEL
7289 Club 420
*, * SSA
29. Cole Canuel
*
Hunter Ward
dave 6392 Club 420
*, * ssa
30. Will Sizemore
*
Crispin Blamphin
SSA Chessie 17 Club 420
*, * SSA
31. Morgan Carew
*
William Wilson
SSA 3 Club 420
*, * Severn Sailing Association
32. Maddison Carew
*
Amelia Johnson
7 Club 420
*, * Severn Sailing Association
33. sunny Sturmer
*
Dylan Callahan
4769 Club 420
*, * Tred Avon Yacht Club
34. Matthew Collinson
*
Hayden Gibbons-Neff
4768 Club 420
*, * TAYC
 


Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Thomas Johnson
*

Zugzwang 38776 Laser
*, * Severn Sailing Association
2. Ryan Stephens
*

189748 Laser
*, * TAYC
3. Jackson Montague
*

197618 Laser
*, * FBYC
4. David Manley
*

laser radial 187959 Laser
*, * TAYC/RHYC
5. Joshua Almany
*

Mary Almany 191980 Laser
*, * FBYC
6. Logan Hayes
*

200622 Laser
*, * FBYC
7. Jordan Bendura
*

208760 Laser
*, * FBYC
8. Morey Levy
*

203629 Laser
*, * FBYC
9. Alex Adams
*

158770 Laser
*, * AYC
10. Colin Ward
*

199180 Laser
*, * TAYC
11. Kiki Harris
*

13082 Laser
*, * NERYC
12. Sarah Rosa
*

44 Laser
*, * TAYC
13. Charles Anderson
*

184618 Laser
*, * WRSC/SSA
14. Andrew Witter
*

136845 Laser
*, * TAYC
15. andrew Ciszewski
*

166915 Laser
*, * fishing Bay Yacht Club
16. Madison Norris
*

178575 Laser
*, * TAYC
17. Jack Cabell
*

187977 Laser
*, * FBYC
18. Mark m Bourdin
*

Brick 199980 Laser
*, * TAYC
19. Wade Anthony
*

164214 Laser
*, * RHYCSS
20. Michael Mason
*

197129 Laser
*, * FBYC
21. Abigail Setzfand
*

194577 Laser
*, * WRSC
22. Lucas Orta
*

168278 Laser
*, * AYC
23. Corbin Voorhees
*

none 204069 Laser
*, * AYC
24. Ian Street
*

189783 Laser
*, * FBYC
25. Benjamin "Ren" Moody
*

195431 Laser
*, * Fbyc
26. Morgan Essex
*

Dauntless 18 Laser
*, * NERYC
27. Alex Walters
*

132899 Laser
*, * NERYC
28. Evie Wensell
*

Nightwing 200368 Laser
*, * FBYC
29. Noah Kullman
*

Kullman 197995 Laser
*, * TAYC
30. Nicholas Kellogg
*

162171 Laser
*, * Tayc
31. Britt Cortina
*

152041 Laser
*, * FBYC
32. Nicolas Lennarz
*

Laser 203640 Laser
*, * Fishing bay yacht club
33. Jack McKenna
*

142498 Laser
*, * Hampton Yacht Club
34. Xavier Shattuck
*

180050 Laser
*, * SSA
35. Charlotte Patterson
*

Favorite 142480 Laser
*, * FBYC
36. Magnus Weissenberger
*

170331 Laser
*, * GIYS
37. Rachel Grace
*

182425 Laser
*, * SSA
38. David Grace
*

185509 Laser
*, * SSA
39. Sarah Grace
*

182375 Laser
*, * SSA
40. Garrett Levy
*

203642 Laser
*, * Fbyc
41. Walter Ralph
*

205406 Laser
*, * TAYC
42. Paul Dyer, Jr.
*

173711 Laser
*, * MRYC
43. jake vickers
*

laser 209620 Laser
*, * severn sailing association
44. Joshua Becker
*

outta shape 169389 Laser
*, * SSA
45. Tyler Mowry
*

169629 Laser
*, * Annapolis Yacht Club/ Severn Sailing Association
46. MaggieAnne Clifton
*

157851 Laser
*, * SSA
 


Optimist Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Charlotte Hugo
*

18664 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
2. Marcus Kozlowski
*

1615 Optimist Green
*, * BCSC
3. Annie Sitzmann
*

Trapper 99 Optimist Green
*, * Fishing Bay Yacht Club
4. Christopher Draper
*

3940 Optimist Green
*, * AYC
5. Luca DeSimone
*

Little Zippy 16039 Optimist Green
*, * Tred Avon Yacht Club
6. Grayson Gibbons-Neff
*

15811 Optimist Green
*, * TAYC
7. Annie Lapides
*

Bunny Wrangler 12624 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
8. Beylen Gode
*

6415 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
9. Meredith Werblow
*

Golden Snitch 151481 Optimist Green
*, * AYC
10. Michael Werblow
*

Firebolt 12352 Optimist Green
*, * AYC
11. Mason Cook
*

Mayhem 6154 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
12. Robbie Wilmer
*

20369 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
13. Richard Wilmer
*

11643 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
14. Myles Wommack
*

Dominator 8484 Optimist Green
*, * North East River Yacht Club
15. Samuel Rogers
*

11842 Optimist Green
*, * TAYC
16. David Rogers
*

15624 Optimist Green
*, * TAYC
17. Robbie Herzog
*

Turtle 88782 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
18. Hartley Cooper
*

Sea Bird 11191 Optimist Green
*, * Tred Avon Yacht Club
19. avery andrews
*

18442 Optimist Green
*, * tayc
20. kate andrews
*

pinkalicious 5982 Optimist Green
*, * tayc
21. Nicholas Tollefson
*

9550 Optimist Green
*, * Annapolis yacht club
22. Margaret Mohler
*

18046 Optimist Green
*, * AYC
23. fiona harp
*

sea witch 10891 Optimist Green
*, * tayc
24. Grace Knipe
*

Tuff Kimchi 12496 Optimist Green
*, * AYC
25. Alders Kulynych-Irvin
*

Sea Salt 12448 Optimist Green
*, * AYC
26. Clare Kammeier
*

Carolyn P. Kammeier 12778 Optimist Green
*, * AYC
27. Nathan Richards
*

7028 Optimist Green
*, * TAYC
28. Nathan Finkelstein
*

Wizard 7386 Optimist Green
*, * SSA
29. Cole Semans
*

21437 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
30. Walker Semans
*

22153 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
31. Celeste Shattuck
*

13790 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
32. Hudson Stewart
*

Triton 4 Optimist Green
*, * Tried Avon Yacht Club
33. Edward Herman
*

8714 Optimist Green
*, * SSA
34. Carter Spalding
*

11919 Optimist Green
*, * Miles River Yacht Club
35. Trey Burman
*

20770 Optimist Green
*, * SSA
36. Isabela Hillmann
*

Star-Lord 5848 Optimist Green
*, * MRYC
37. Taylor Price
*

8862 Optimist Green
*, * Tred Avon Yacht Club
38. Vincent Dyer
*

Dyer Straits 15345 Optimist Green
*, * MRYC
39. Benedict Dyer
*

18408 Optimist Green
*, * MRYC
40. Grace Hamilton
*

Starfish 46 Optimist Green
*, * Miles River Yacht Club
41. Louisa Kalinski
*

SeaLion 11218 Optimist Green
*, * TAYC
42. Robert "Henry" Mullikin
*

Pent 5124 Optimist Green
*, * Miles River Yacht Club
43. Stella Habashi
*

16718 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
44. Patrick Tis
*

NA 8040 Optimist Green
*, * bcsc
45. Gage Bachman
*

Green Opti 11958 Optimist Green
*, * BCSC
46. Veronica Dryer
*

11959 Optimist Green
*, * BCSC
47. Elisabeth "Bis" Johnson
*

14357 Optimist Green
*, * Tred Avon Yacht Club
48. Charlotte Brody
*

11981 Optimist Green
*, * TAYC
49. EJ Brody
*

3311 Optimist Green
*, * TAYC
 


Optimist RW&B
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Lauren ONeill
*

6966 Optimist RW&B
Red
*, * Lauren ONeill
2. Ava Cornell
*

16237 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
3. Reed McAllister
*

20380 Optimist RW&B
Blue
*, * FBYC
4. Owen Bott
*

16361 Optimist RW&B
Blue
*, * BCSC
5. Kyle Pfrang
*

22455 Optimist RW&B
Blue
*, * Hampton YC
6. Leila Pfrang
*

15512 Optimist RW&B
White
*, * Hampton YC
7. WALKER Angus
*

18100 Optimist RW&B
Blue
*, * FBYC
8. Joshua Bendura
*

22233 Optimist RW&B
Red
*, * FBYC
9. Skylor Sweet
*

Orion 19976 Optimist RW&B
Red
*, * North East River Yacht Club
10. Nathan Jensen
*

Knot Today 8080 Optimist RW&B
Blue
*, * North East River Yacht Club
11. Nickco Palamaras
*

Sea Dog 19067 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
12. Parker Moore
*

Fast Rooster 17 Optimist RW&B
White
*, * Hampton
13. isabella Webb
*

Anchor Management 13139 Optimist RW&B
Red
*, * NERYC
14. Lilliana webb
*

shark bait 21294 Optimist RW&B
Blue
*, * NERYC
15. Luca webb
*

sea jordan 19279 Optimist RW&B
Blue
*, * NERYC
16. Nicole Witter
*

14144 Optimist RW&B
Red
*, * TAYC
17. Thomas Sitzmann
*

Cam Neely 22229 Optimist RW&B
Blue
*, * Fishing Bay Yacht Club
18. Brooke Bogdan
*

19137 Optimist RW&B
Blue
*, * NERYC
19. Robert Shand
*

16114 Optimist RW&B
Red
*, * NERYC
20. George Carty
*

17273 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
21. William Donald
*

18706 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
22. Julia Kozlowski
*

15765 Optimist RW&B
Blue
*, * BCSC
23. Guthrie Braun
*

21487 Optimist RW&B
Red
*, * Fishing Bay Yacht Club
24. Hayes Peterson
*

18961 Optimist RW&B
Red
*, * TAYC
25. Matthew Periconi
*

Black Squirrel 20615 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
26. Willem DeSimone
*

15924 Optimist RW&B
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
27. William Wrightson
*

21433 Optimist RW&B
Red
*, * TAYC
28. Chase Brewer
*

9368 Optimist RW&B
Red
*, * Fishing Bay
29. Cam Brewer
*

14365 Optimist RW&B
Blue
*, * Fishing Bay
30. Blake Goodwin
*

18888 Optimist RW&B
Blue
*, * Hampton Yacht Club
31. John Thomas Mason
*

18608 Optimist RW&B
Blue
*, * FBYC
32. R. Patrick Gallagher
*

Orca 14888 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
33. Christopher McCollum
*

Eugene McCollum 20686 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
34. Matthew Budington
*

22134 Optimist RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
35. Finley Heflin
*

19302 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
36. Nicholas Budington
*

22135 Optimist RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
37. Chase Conway
*

20811 Optimist RW&B
Red
*, * AYC
38. Bo Angus
*

Optimist Prime 11564 Optimist RW&B
White
*, * FBYC
39. Jamie Cottage
*

Spice 10586 Optimist RW&B
Blue
*, * North East River Yacht Club
40. Evan Coleman
*

11998 Optimist RW&B
Blue
*, * BCSC
41. Philip Ralph
*

16064 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
42. Kyle Reinecke
*

20955 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
43. Anna Groszkowski
*

12930 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
44. Katrina Surcel-Debes
*

1615 Optimist RW&B
Blue
*, * BCSC
45. william dickinson
*

porculus 15136 Optimist RW&B
Blue
*, * ayc
46. Andrew Tollefson
*

19258 Optimist RW&B
Red
*, * Annapolis yacht club
47. Campbell Conway
*

14370 Optimist RW&B
Blue
*, * AYC
48. Ava Arepally
*

Seaglass 20616 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
49. BLAKE VOGEL
*

20863 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
50. Wynne Williams
*

Fins up 15146 Optimist RW&B
Blue
*, * Ayc
51. Dylan Paglee
*

20194 Optimist RW&B
Blue
*, * AYC
52. Graham Richards
*

6964 Optimist RW&B
Red
*, * TAYC
53. Robby Meek
*

21629 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
54. Baylor Goldthwaite
*

22290 Optimist RW&B
Red
*, * FBYC
55. Jack Butler
*

19470 Optimist RW&B
Blue
*, * HYC
56. Madeline Amthor
*

17990 Optimist RW&B
Red
*, * FBYC
57. Jon Jon Weed
*

USA 8666 Optimist RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
58. Nolan Corson
*

12865 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
59. Jack Grace
*

18663 Optimist RW&B
Blue
*, * SSA
60. Bailey Fletcher
*

3021 Optimist RW&B
Blue
*, * Lewes Yacht Club
61. Liam Edgell
*

18361 Optimist RW&B
White
*, * TAYC
62. Robert Wolf
*

21353 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
63. Chiara Kalinski
*

Zoo Jr 12215 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
64. Santiago Cingolani
*

Double Trouble 9226 Optimist RW&B
Blue
*, * SSA
65. Ava Farley
*

16559 Optimist RW&B
Red
*, * Keith Farley
66. Pierce Brindley
*

Go Faster 14167 Optimist RW&B
Blue
*, * Hampton Yacht Club
67. SarahGrace Clifton
*

Sea Monkey 8847 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
68. Tad Clifton
*

11036 Optimist RW&B
Blue
*, * SSA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network