Registrants For
2018 Flying Scot Midwinter Championship
Sarasota Sailing Squadron

March 24-29, 2018
40 people have registered for this event

Flying Scot Championship Division
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Henry Picco
Anderson Jones
4925 31 Flying Scot Championship Division Merritt Island, FL IRYC/LESC
2. Roger Sharp
Kate Sharp
6014 13 Flying Scot Championship Division Franklin, MA Massapoag Yacht Club
3. David Thinel
Kim Thinel
Twilight Zone 5787 40 Flying Scot Championship Division BRADENTON, Florida SSS
4. chris schoendorf
Dave Gorwiτz
MONGOOSE 5862 70 Flying Scot Championship Division Sturgeon Bay, WI eyc
5. Bruce Kitchen
Lynn Kitchen
The Kitchen Sink III 6086 37 Flying Scot Championship Division Maineville, OH Cowan Lake Sailing Association
6. Ben Williams
Deb Aronson
Catitude 6144 1 Flying Scot Championship Division Urbana, IL Clinton Lake Sailing Association
7. Tom Clark
David Bergevin
That Green Boat 5357 8 Flying Scot Championship Division Chattanooga, TN Privateer Yacht Club
8. Mary Anne Hopper
John Hopper
Gnatsquatch 5658 39 Flying Scot Championship Division Heath, TX Rush Creek Yacht Club
9. Mark Swanson
mike Hennessy
Mike Hennessy
Still Crazy 4776 50 Flying Scot Championship Division North Creek, NY Saratoga Lake Sailing Club
10. Zeke Horowitz
Jay Horowitz
JaMing-O 6138 52 Flying Scot Championship Division Annapolis, MD SSS/COFCYC
11. Tom McNally
Cindy Taylor
Mike Taylor
Rosie 5810 53 Flying Scot Championship Division WInter Springs, FL Lake Monroe Sailing Assoc
12. Ryan Malmgren
Stacey Rieu
ADHD 6077 54 Flying Scot Championship Division Verona, WI Ephraim Yacht Club
13. Tom Miller
Meliissa Miller
5346 56 Flying Scot Championship Division Rockwall, TX Corinthian sailing club
14. Donald Perry
Stewart Smith
Leprechaun 5360 49 Flying Scot Championship Division Sarasota, FL SSS
15. H Marshall Pardey
Richard Elsishans
Patchwork Princess 400 58 Flying Scot Championship Division Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
16. Tyler Andrews
Andy Fox
Sophie 6130 11 Flying Scot Championship Division Deer Park, MD DCYRA
17. Jody Smith
Annette Johnson
Stardust 6116 60 Flying Scot Championship Division Arlington, TX Corinthian Sailing Club
18. Robert @ Nina Cummings
Nina Cummings
Nina Cummings
5454 5454 61 Flying Scot Championship Division Mesquite, TX Csc
19. Larry Taggart
Carrie Berger
Melanie Dunham
Bateau Bleu 5510 12 Flying Scot Championship Division New Orleans, LA Southern Yacht Club
20. John Kreidler
John Wake
Comfortably Numb 5310 62 Flying Scot Championship Division Simpsonville, SC Western Carolina Sailing Club
21. Jeff Linton
Andy Hayward
The Scuppernong 6133 63 Flying Scot Championship Division Ruskin, FL Davis Island YC
22. Jim Bigham
Jim Bigham
Cathy Bigham
Goomba 5544 48 Flying Scot Championship Division Saint Petersburg, FL SSS
23. Charles Fowler
Scott Cline
Warpath 6055 9 Flying Scot Championship Division Chattanooga, TN Privateer Yacht Club
24. Eric Bussell
Alan Shaklee
Wildcard 6135 22 Flying Scot Championship Division Philo, IL Clinton Lake Sailing Association
25. David Helmick
Jeff Bott
Ecurie Escargot 6143 68 Flying Scot Championship Division Eustis, FL LESC
26. Paul Lee
Gabrielle Cockell
P/C Eaton Kelly 59 69 Flying Scot Championship Division Farmington, MI Edison Boat Club
27. Mark Benner
Maria Benner
Wind and a Prayer 6011/5897 29 Flying Scot Championship Division Monroeville, PA Moraine Sailing Club
28. Ned Johnston
Ryan Donahue
Crazy Love 6088 23 Flying Scot Championship Division Bar Harbor, ME Northeast Harbor Fleet
29. Dave Martin
Andi Hoffman
Culpáble 5246 64 Flying Scot Championship Division Miami, FL Coconut Grove Sailing Club
30. Mark Taylor
Michele Taylor
M&M 6099 16 Flying Scot Championship Division Tampa, Florida Fleet 168
31. Michael Faugust
Jennifer Ikeda-Faugust
6137 21 Flying Scot Championship Division Grayslake, IL Ephraim YC / SSS
32. F David Meehan
Karen Meehan
Blue Goose 5813 5 Flying Scot Championship Division McLean, VA DCYC
33. John Eckart
Connnie Eckart
5763 20 Flying Scot Championship Division Norton, MA Massapoag YC
34. Ron Pletsch
Barry Milborn
Steamboat Whilly 3914 44 Flying Scot Championship Division Sarasota, FL SSS
35. David Ames
David Ames
P. J. Buhler
None 5350 42 Flying Scot Championship Division Englewood, FL SSS
36. Andy Rahn
Nerissa Rahn
Ring Ding 4653 46 Flying Scot Championship Division Sarasota, Florida Sarasota Sailing Squadron
37. Barry Hambrick
Stan Graham
6141 4 Flying Scot Championship Division Buchanan, Ga Birmingham Sailing Club
38. Richard Wojnar
Susan McIntyre
Morquan 1482 6 Flying Scot Championship Division Champaign, IL Clinton Lake Sailing Association
39. Robert Newland
Keven Briggs
Levity 4921 28 Flying Scot Championship Division Sanford, FL LESC
40. Charles Clifton
Her most charming Cindy Clifton
Ack Ack 5871 30 Flying Scot Championship Division Sarasota, FL SSS
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network