Registrants For
2018 470 & I-420 NORTH AMERICAN CHAMPIONSHIP REGATTA
Coconut Grove Sailing Club

January 13-15, 2018
44 people have registered for this event

470s
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Maor Abu
Yoav Rooz
ISR 10 470s, Sdot yam, ISRAEL ISR ISR
2. Olivia Bergström
Lovisa Karlsson
SWE 34 470s, Gothenburg, Gothenburg SWE SWE
3. Maria Bozi
Rafailina Klonaridou
GRE 216 470s, Thessaloniki, RP GRE GRE
4. Atlantic Brugman
Nora Brugman
USA-95 470s, Miami, FL USA USA
5. Sean Cornell
Jensen McTighe
1818 470s, Saint Petersburg, FL USA USA
6. Pedro Correa

[Pending]
BRA 71 470s, Porto Alegre, RS BRA BRA
7. Benedetta Di Salle
Alessandra Dubbini
ITA 74 470s, Genova, Genova ITA ITA
8. Geison Mendes Dzioubanov
Gustavo canal Thiesen
Bra 1 470s, Porto Alegre, RS BRA BRA
9. Fernando Gwozdz
Tomas Dietrich
87 470s, Quilmes, Buenos Aires ARG ARG
10. Balazs Gyapjas
Zsombor Gyapjas
HUN 1 470s, Balatonföldvár, SOMOGY HUN HUN
11. Nitai Hasson
Tal Harari
15 470s, HaBonim, israel ISR ISR
12. BESTE KAYNAKCI
Simay ASLAN
TUR99 470s, ISTANBUL, İstanbul TUR TUR
13. Casey Klingler
Christine Klingler
1713 470s, Darien, CT USA USA
14. Alison Knoles
Audrey Franchett
1817 470s, Saint Petersburg, FL USA USA
15. Sosaku Koizumi
Tomoya Noda
JPN10 470s, 茅ヶ崎市, 神奈川県 JPN JPN
16. Ai Kondo Yoshida
Miho Yoshioka
JPN-1 470s, Yokosuka, Kanagawa JPN JPN
17. Maxwell Lawrence *

[Pending]
USA 1820 470s, *, * USA USA
18. Caroline Martocci
Julianna Corso
1815 470s, Bayville, NY USA USA
19. Francis Stephen Martocci *
Lukas corso
1816 470s, *, * USA USA
20. Cormac Murphy *
Adam Fried
USA 1811 470s, *, * USA USA
21. Ilaria Paternoster
Bianca Caruso
Ita 33 470s, genova, ge ITA ITA
22. Luke Patience
Chris Grube
GBR 1 470s, Stonyhurst, England GBR GBR
23. Madeleine Rice *
Laura Slovensky
USA1819 470s, *, * USA USA
24. Wiley ROGERS
Jack Parkin
USA 7 470s, houston, tx USA USA
25. Yannis Saje
Lukas Haberl
AUT 3 470s, Absam, Tirol AUT AUT
26. Mano Udagawa
Yurie Seki
JPN12 470s, Yokohama, Kanagawa JPN JPN
27. Ignacio Varisco
Federico Garcia
ARG11 470s, San Isidro, Buenos Aires ARG ARG
28. JORDI XAMMAR
NICOLAS RODRIGUEZ
ESP 44 470s, SANT JOAN DESPI, BARCELONA ESP ESP
29. Afrodite Zegers
Anneloes van Veen
NED1 470s, Den Haag, ZH NED NED
 


I-420s
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Max Anker *
Leyton Borcherding
56128 I-420s, *, * USA USA
2. Thomas Ashworth *
Mason Stang
tbd I-420s, *, * USA USA
3. Caroline Benson *
AnaClare Solé
56035 I-420s, *, * USA USA
4. Victoria Chisari *
Sofia Segalla
USA 56366 I-420s, *, * USA USA
5. Carmen Cowles *
Emma Cowles
56365 I-420s, *, * USA USA
6. Hannah Freeman *

[Pending]
56109 I-420s, *, * USA USA
7. JACK GROVES *
ALEX FRASER
56215 I-420s, *, * CAN CAN
8. Thomas Hall *
Sam Gavula
TBD I-420s, *, * USA USA
9. Tate Howell *
Madeline Gillis
TBC I-420s, *, * CAN CAN
10. Oliver Hurwitz *
Ethan Froelich
56266 I-420s, *, * USA USA
11. Elizabeth Kaplan *
Meghan Gomzalez
[Pending]
55339 I-420s, *, * USA USA
12. Adam Larson *
Kenny Corsig
USA 56083 I-420s, *, * USA USA
13. Justin Lim *
Amir Tadros
TBD I-420s, *, * USA USA
14. Maija Rix *
Margaret Wilkins
USA929 I-420s, *, * CAN CAN
15. Sofia SEGALLA *

[Pending]
56265 I-420s, *, * USA USA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network