Registrants For
Halloween Regatta 2017

October 28-29, 2017
71 people have registered for this event

A-Class
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. W Bailey White III


Bailey White USA 320 A-Class
Atlanta, GA Bailey White
2. Richard Stevens


294 A-Class
Hoschton, GA LLSC
3. mike krantz


7 A-Class
Flowery Branch, GA LLSC
4. Mac McCallum


336 A-Class
Lugoff, SC Wateree Sail Club
5. JEFF meyers


291 A-Class
Lilburn, GA LLSC
6. Randy Mulligan


110 A-Class
Alpharetta, GA LLSC
 


Flying Scot
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Amy Larkin


Slug 2080 Flying Scot
Duluth, GA LLSC
2. Jim Waggoner


Silver Bullet 4666 Flying Scot
Newnan, GA LLSC
 


J-24
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Knox Rodgers


XX TBD J-24
Marietta, GA LLSC
2. John Adams


629 J-24
Flowery Branch, GA Lake Lanier Sailing Club
3. Todd Wilson


Vakaros 609 J-24
Atlanta, GA LLSC
4. Rick Keith


Rocket Science 446 J-24
Buford, GA LLSC
5. dana Stewart


Lady J 3363 J-24
Cumming, GA LLSC
6. Mike Macleod


WaveBye 448 J-24
Flowery Branch, GA Llsc
7. Scott Adams


VICTORY 2776 J-24
Buford, GA LLSC
 


Junior 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Rosalba Mazzotta


n/a Junior 420
Roswell, GA LLSC
2. Ethan Staats


Club 420 CLUB Junior 420
Flowery Branch, GA North Atlanta High School
3. Graham NAHS Lee


Club 420 CLUB1 Junior 420
Flowery Branch, GA North Atlanta High School
4. Viren NAHS


Club 420 CLUB2 Junior 420
Flowery Branch, GA North Atlanta High School
5. Sam Buchannon


Club 420 CLUB3 Junior 420
Flowery Branch, GA Riverside Military Academy
6. Sophia Woodbury


NA Junior 420
Atlanta, GA LLSC
7. Dennis Young


420 420 Junior 420
Atlanta, GA LLSC
 


Junior Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Wyatt Overend


UNK Junior Laser
Athens, GA LLSC
2. Zimm Staats


Laser (Blank) Junior Laser
Atlanta, GA LLSC
 


Junior Optimist
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Kate Zurinskas


Mermaid 13970 Junior Optimist
Alpharetta, GA Lake Lanier SC
2. Maggie Hraga


SeaShark 12863 Junior Optimist
Hoschton, GA LLSC
3. Sarah Hraga


SeaHorse 3 Junior Optimist
Hoschton, GA LLSC
4. owen zurinskas


10092 Junior Optimist
Alpharetta, GA Lake Lanier SC
5. Edward Chlopek


Windrider 14698 Junior Optimist
Atlanta, GA Llsc
6. Christopher Chlopek


Ruhroh 4 Junior Optimist
Atlanta, GA Llsc
7. Stephanie Griffin


Faith 16959 Junior Optimist
Roswell, GA Lake Lanier Sailing Club
8. Lily Lobree


18799 Junior Optimist
Roswell, GA LLSC
9. Will Bryant


???? Junior Optimist
Lawrenceville, GA LLSC
10. Kyle Klinges


Peace Frog 15053 Junior Optimist
Atlanta, GA LLSC
11. Elio Mazzotta


Ryuunyo 13979 Junior Optimist
Roswell, GA LLSC
12. Parker Thran


17771 Junior Optimist
Woodstock, Select a language LLSC
13. Richard Knight


Club Opti TBD Junior Optimist
Alpharetta, GA LLSC
14. Dylan Mathis


Pickle 13854 Junior Optimist
Atlanta, GA Lake Lanier Sailing Club
15. Jackson Mathis


Wasp 14231 Junior Optimist
Atlanta, GA Lake Lanier Sailing Club
16. Malone Overend


8451 Junior Optimist
Athens, GA LLSC
17. Gwendolyn Woodbury


Reef Raider 15784 Junior Optimist
Atlanta, GA LLSC
18. Oliver Woodbury


Posiden UK Junior Optimist
Atlanta, GA LLSC
19. Jackson Young


Great White 8715 Junior Optimist
Atlanta, GA LLSC
 


Melges 14
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Travis Maier


USA 318 318 Melges 14
Atlanta, GA Lake Lanier Sailing Club
2. David Ellis


(chartered boat) 645 Melges 14
Guntersville, Alabama Browns Creek Sailing Association
3. Dan McGraw


608 Melges 14
Atlanta, GA LLSC
4. Roger Counihan


Jaws 125 Melges 14
Atlanta, GA LLSC
5. KC Shannon


Shaka 567 Melges 14
Fayetteville, GA LLSC
6. Adam Ankers


520 Melges 14
Chattanooga, TN Privateer Yacht Club
7. Alex Padgett


580 Melges 14
Marietta, GA Atlanta Yacht Club
8. Jackson Walker


524 Melges 14
Delafield, WI LaBelle Yacht Club
9. Mays Dickey


617 Melges 14
Birmingham, AL Kiawah Island Sailing Club
10. Laura Graham


620 Melges 14
Birmingham, AL Birmingham Sailing Club
11. Joshua Lacroix


627 Melges 14
Lake Geneva, WI Lake Geneva
12. Joshua Landers


512 Melges 14
Hixson, TN Privateer Yacht Club
13. Will Fischer


647 Melges 14
Atlanta, GA Mantoloking Yacht Club
14. randy schonagen


551 Melges 14
Knoxville, TN Concord yacht club
15. Peyton Ankers


510 Melges 14
Chattanooga, TN Privateer yacht club
16. Late Register Dude


634 Melges 14
Flowery Branch, GA none
 


Melges 24
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Brent McKenzie


EX KAHN 575 Melges 24
Flowery Branch, GA LLSC
2. Patrick Finnick


AKA... 292 Melges 24
Flowery Branch, Ga LLSC
3. Gary Umberger


Uncle 676 Melges 24
Flowery Branch, Georgia LLSC
4. Nick Cumbie


Da booty 94 Melges 24
Panama City, FL Llsc
 


PHRF Non-Spin
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Bobby Williams


none 3339 PHRF Non-Spin
Duluth, GA LLSC
 


PHRF-High
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. David Jackson


Lucifer's Hammer USA3214 PHRF-High
Alpharetta, GA Lake Lanier SC
2. Chris Jackson


Bill the Cat 17 PHRF-High
Pooler, GA Lake Lanier Sailing Club
 


Portsmouth
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. BILL HARSHMAN


MINT JULEP 1891 Portsmouth
STONE MOUNTAIN, GEORGIA LLSC
2. Steven North


Hairway to Steven 1922 Portsmouth
Sandy Springs, GA LLSC
3. John Bryant


Purple Hull Pea 494 Portsmouth
Lawrenceville, GA LLSC
4. Robert Burke


182958 Portsmouth
Berkeley Lake, GA LLSc
5. Jane Burke


170114 Portsmouth
Berkeley Lake, GA LLSC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network