Registrants For
2017-2018 Midwinter Team Race
Eckerd College

December 31-January 02, 2018
32 people have registered for this event

Flying Junior and 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Raymond Groble

Aisling Sullivan
Bridget Groble
Erica Brown
Remington King
Emily Walker
Flying Junior and 420
Chicago, IL
2. Robby Gearon

Lexi Pline
Ravi Parent
Emily Croteau
Josh Dochoda
Hannah Davis
Flying Junior and 420
Little Silver, NJ
3. Hannah Steadman

Abigayle Konys
Sam Alexander
Emily Ito
rachel foster
Quinn Andersen
Flying Junior and 420
Saint Petersburg, FL
4. Billy Martin

Whitney Hayes
Amanda Callahan
Saverio Maldari
Clark Hayes
Janel Zarkowsky
Flying Junior and 420
Riverton, NJ
5. Jeremy Herrin

Carter Little
Jack Elkin
Kaylie Gallagher
James Jacob
Erin Jacob
Flying Junior and 420
Norfolk, VA
6. John Wallace

Katie Gluskin
Nevin Snow
Isabelle Luzuriaga
Mateo Vargas
Annie Gluskin
Flying Junior and 420
Saint Petersburg, FL
7. Brad Milliken

Kelly Milliken
Marissa Milliken
Emma Ferris
Nikki Barnes
Michael Grove
Flying Junior and 420
Virginia Beach, VA
8. Benton Amthor
*
Nathan Smith
Boyd Bragg
Olivia Hanley
Sally Johnson
Emma Batcher
Flying Junior and 420
*, *
9. Johnny Norfleet

Chris Klevan
Clinton Hayes
Sara Mac Swanson
David Thompson
Bianca Rom
Flying Junior and 420
New York, NY
10. Kyle Easton

Micheal Houllahan
Micheal Munger
Chris Manson
Peter Lynn
Caroline Downey
Flying Junior and 420
Winchester, MA
11. Shawn Harvey

Riley Legault
Graceann Nicolosi
KB Knapp
Nic Baird
Malcolm Lamphere
Flying Junior and 420
Coconut Grove, FL
12. Dillon Paiva

Kaitlyn Norton
Mitch Hall
Mary Hall
Brendan Healy
Becca Liggins
Flying Junior and 420
Annapolis, MD
13. Liam McCarthy

Lydia Mcpherson-shambarger
Kaisey McCallion
Chase Cooper
Kate Bjerregaard
Dane Byerly
Flying Junior and 420
Saint Petersburg, FL
14. Danny Lawless

Hannah Knighton
Anna Palmer
Kelsy Waack
Ethan Lounsbury
Ian Ikeda
Flying Junior and 420
Neptune Beach, FL
15. Michael Zonnenberg

Trudy Crowley
Dodge Rees
Tierney Driscoll
Mike Popp
Julia Rew
Flying Junior and 420
Saint Petersburg, FL
16. Samuel Peirson

Jamie Johar
Rebekah Woodburn
Geoffrey St. John
Matthew Peterson
Sage Morgan
Flying Junior and 420
Fort Lauderdale, Florida
17. Andrew Schoene

Jason D'Agostino
Sabine Zinserling
Raz Sayre
Delphine Carroll
Kim Kusminsky
Flying Junior and 420
Annapolis, MD
18. Alfonso Garcia Bringas

telmo basterra
Andre Guaragna
GiGi Arias
Chase Burwell
Mia Porter
Flying Junior and 420
Jacksonville, FL
19. Wade Waddell

Megan Bamford
Scotty Sinks
Lizzie Bohan
Scott Rasmussen
Lily McGrath
Flying Junior and 420
Palm Beach Gardens, FL
20. Elizabeth Pemberton

Augie Dale
Katherine Lounsbury
Grace McCarthy
Christophe Killian
Carter Pemberton
Flying Junior and 420
Osterville, Ma
21. Mackenzie Bryan

Jennifer Agell
Beccy Anderson
Mike McBrien
Conner Harding
Martim Anderson
Flying Junior and 420
Christiansted, St Croix
22. Ian Barrows

Natalya Doris
Mitchell Kiss
Clara Robertson
thomas barrows
Kate Wysocki
Flying Junior and 420
St.Thomas, St Thomas WAITLISTED
23. Robert Jarrett

Emily Rathburn
Emily Poley
Kyle Benjamin
James Trontell
Edgard Sanchez
Flying Junior and 420
North Brunswick Township, NJ
24. Jordan Bruce
*
Andrea Riefkohl
Maddie Hawkins
Sam Bruce
Ryan Wahba
Owen Hennessey
Flying Junior and 420
*, * WAITLISTED
25. Christopher Williford

Duncan Williford
[Pending]
Flying Junior and 420
Fort Lauderdale, FL WAITLISTED
26. Ian Storck

Erik Weis
Rebecca McElvain
Dirk Johnson
Abigail Rohman
Annabel Carrington
Flying Junior and 420
Huntington, NY WAITLISTED
27. Patrick Floyd

Kyle Comerford
Lilli Salvesen
Belle Strachan
Nick Floyd
Elena Vandenberg
Flying Junior and 420
Annapolis, MD
28. Greta Farrell

Ty Ingram
Ann Hughes
Stephen Duncan
James Peraire-Bueno
Emily Haig
Flying Junior and 420
Cambridge, MA WAITLISTED
29. Mariner Fagan
*
Ryan Wahba
Cameron Giblin
Sam Bruce
Luke Arnone
Ella Marsden
Flying Junior and 420
*, * WAITLISTED
30. Michael Gemperline

Abby Cook
Ian Moran
Ariel Casaretto
Jimmy Kenedy
Hallie Repeta
Flying Junior and 420
Avon Lake, OH WAITLISTED
31. Mac Agnese


[Pending]
Flying Junior and 420
Fort Lauderdale, FL WAITLISTED
32. Ty Baird

Rachel Yannelli
Cameron Smith
Preston Senior
Darby Capellin
Ben Mohney
Flying Junior and 420
Saint Petersburg, FL WAITLISTED
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network