Registrants For
89th Annual SCYA Midwinter Regatta - SDYC
San Diego Yacht Club

February 10-11, 2018
15 people have registered for this event

52 Class
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Ricardo Brockmann

Ricardo Brockmann Jr.
Erik Brockmann
Julio Dominguez
John Laun
Steve Malowney
Raul Velarde
Alberto Anchustegui
Yon Belausteguigoitia
Imanol Luisa
Alonso Urquiza
Bernardo Guzman
Diego Velazco
Eduardo Oetling
Jeronimo Mariscal
Acapulco Yacht Club MEX 52001 Vincitore 52 Class / / Reichel Pugh 52 1.152 12/10/2017
2. Tom Holthus

Bruce Nelson
Matt Smith
Brent Ruhne
Dylan Staniec
Andrew Campell
jon gardner
John Hayes
Rodrigo Doll
Romeo Villarreal
Will Stout
Matt Woodworth
Artie Means
Kelly Holthus
SDYC 60052 BadPak 52 Class / Cookson / Pac52 1.205 12/10/2017
3. Tony Langley

Ben Ainslie
Geoff Povey
Tom Wilson
Matthew Cornwell
Nick Hutton
David Carr
Jono Macbeth
Jonathan Swain
Joe Newton
Andrew Estcourt
Andrew McLean
Giles Scott
Royal Thames YC GBR11152N Land Rover BAR Gladiator 52 Class / Persico / TP52 1.207 01/02/2018
4. Manouch Moshayedi

Bethanie Maples
Justin Shaffer
Jeff Thorpe
Jordan Hartwell
Jeff Causey
JC Raby
Ryan Lynch
Jeff Messano
Sebastian Moshayedi
Ben Bardwell
Morgan Gutenkunst
Mike Van Dyke
Ty Reed
StFYC 3545 Rio 52 Class / Premier / PAC52 1.208 12/09/2017
5. Eduardo Porter Ludwig

Daniel Porter
Brian Janney
Jan Hossfeld
Laura Madrigal
Federico Ortiz
Federico Haller
Gerardo Ampudia
Javier Mollo
Carmen Leon de La Barra
Emilio de Valle
Juan Antonio Uroz Mateu
Carlos Prat
Raúl Cristobal Manterola Barrios
Eduardo Ragasol
Andres Alvarado
Acapulco MEX 952 Patches 52 Class / / TP52 1.162 01/08/2018
6. Eduardo Saenz

CLUB DE YATES DE ACAPULCO 52221 NIMBUS 52 Class / Green Marine / TP52 1.163 01/15/2018
7. Frank Slootman

David Brooke
Jamie Gale
Gavin Brady
Evelyn Hull
James Baxter
David Swete
Robert Salthouse
Chris Cowen
Ruben Gabriel
MAtthew Kelway
Robert Bunce
Matthew Brushwood
Norman Berge
Ian Darby
Tahoe yacht club 5202 Invisible Hand 52 Class / Cookson boats nz / PAC 52 1.205 01/15/2018
8. David Team

erik kristiansen
Paul Loubet
Chris Busch
Andrew Mason
Chris Larson
NHYC 52007 Vesper 52 Class / Botin Carkeek / TP52 1.187 01/06/2018
9. Dale Williams

NHYC/StFYC 52006 Wasabi 52 Class / Hakes Marine / TP52 1.158 12/11/2017
 


Beneteau 36.7
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Ted Butterfield

SWYC 7223 Adventure Beneteau 36.7 / Beneteau / First 36.7 81 01/10/2018
2. Robert Carlson

CRA 36764 Adeline Beneteau 36.7 / Beneteau / First 36.7 81 01/10/2018
3. RG Head

CCYC 56268 Carole's Fandango Beneteau 36.7 / Beneteau / 36.7 FIRST 81 01/10/2018
4. Robert Kopaniasz

SDYC 7020 Sorcerer Beneteau 36.7 / Beneteau / First 36.7 81 01/10/2018
5. Jerry Twomey
Jerry Twomey
CRA 38747 Kodachrome Beneteau 36.7 / Beneteau / First 36.7 84.2 01/12/2018
6. Mike Whittemore

Coronado YC 56360 Melokia Beneteau 36.7 / Beneteau / First 36.7 81 01/10/2018
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network