Class 1
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Robert Brunius

OIYC USA 50 Time Bandit Class 1 / Jboats / J120 54 02/08/2018
2. todd koetje
todd koetje
byc / cyc-b 51847 Hravn Class 1 / j boats / j 109 69 01/12/2018
3. Walt Meagher

AYC 69532 Sunshine Girl Class 1 / Tillotson - Peterson / J35 72 02/21/2018
4. Vince Townrow

AYC 440 Kinetic Class 1 / J / 105 93 02/19/2018
5. Chris Wolfe
Justin Wolfe
OIYC 28339 Spadefoot Class 1 / / Schumacher 28 102 01/13/2018
6. Trevor DiMarco
Dustin Johnson
AYC 45 Zephyros Class 1 / Beneteau / First 30 102 01/15/2018
7. Peter Shainin
Peter Shainin
Anacortes 47724 Passerpartout Class 1 / / Stevens 47 114 02/17/2018
8. Chris Chesley

Anacortes Yacht Club 97967 Allelu Class 1 / Mainecat / Mainecat 38 120 02/17/2018
9. Suzie DuPuis
Rex DuPuis
OHYC 8122 Gadzooks Class 1 / / J30 141 01/31/2018
10. Jim Bottles

AYC 491 Celebration Class 1 / Boat / J/30 141 02/14/2018
11. Stephen Orsini

Anacortes Yacht Club 232 Black Rabbit Class 1 / Wauquiez / Gladiateur 33 171 01/21/2018
 


Class 2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Mick Corcoran
Cathy Holland
BYC 29807 Blackfoot Class 2 / Hotfoot Boatworks / Hoftoot 27 153 01/13/2018
2. Eric Beemer

Anacortes Yacht Club 47879 El Scorcho Class 2 / Santa Cruz / SC27 153 02/12/2018
3. Stephanie Schwenk
Stephanie Schwenk
Anacortes Yacht Club 83 Wild Rumpus Class 2 / Santa Cruz / 27 156 02/05/2018
4. Jeff Hulme

AYC 84 Off Constantly Class 2 / SC-27 / SC-27 156 02/22/2018
5. Steve Tiefisher
Steve M Tiefisher
Mr. 47247 Toonces Class 2 / Santa Cruze / SC 27 159 02/08/2018
6. David Rhys Balmer

TCYC 109 Evermoore Class 2 / Moore 24 / Moore 24 168 02/22/2018
 


Class 3
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Chris Roethle

none 16246 Emoyeni Class 3 / Islander / Bahama 30 186 02/16/2018
2. Scott Soes

Anacortes Yacht Club 1777 RANGER Class 3 / CATALINA / 34 189 02/19/2018
3. Chuck Tidrington

Anacortes Yacht Club 10316 His Path Class 3 / Beaverglass / North Sea 34 192 02/05/2018
4. Dustin Latham
Chris P Bacon
OHYC 69068 Ricochet Class 3 / Clark / San Juan 28 198 02/13/2018
5. Kyle Saum

Anacortes Yacht Club 29290 Kymodoce Class 3 / Ericson / 29T 198 02/17/2018
6. john gunn
john gunn
anacortes 265 Little Annie Class 3 / Beneteau / 265 207 02/05/2018
7. Wayne Lytle

Anacortes 1760 Peace Keeper Class 3 / Catalina / Catalina 27 219 02/18/2018
8. James Mahan
James Mahan
AYC 119 Loa'a Nalu Class 3 / Pacific Seacraft / Crealock 34 255 02/11/2018